Bernie Lootz (William H. Macy) je největší smolař v Las Vegas. Je úplně zadlužený, manželství se mu zhroutilo a syn se odcizil. Jeho přítel Shelly Kaplow (Alec Baldwin) z kasina Shangri-La mu ale pomůže z nejhoršího. Stačí když Bernie bude každý večer mezi návštěvníky svou přítomností šířit neštěstí ve hře. Plán vychází, dokud se Bernie nezamiluje do nové servírky Natalie (Maria Bello). Chce s ní opustit město, ale odejít z kasina není tak jednoduché (oficiálny text distribútora)

ArdathBay

Filmy z prostředí casin se mi začínají zamlouvat čím dál tím víc. Velmi jednoduchý děj se skvostným Baldwinem a vynikajícím William "looser" Macym. Příjemně pomalý snímek s líbivým jazzovým podkresem. Nechte se unést, stejně jako já, šéfem casina, který to má rád " po staru" a není sám - mám stejný názor. ()

ZkuKol

Štestí je krásná věc... pokud nejste Cooler. Velmi příjemné melodrama s Macym ve své životní roli, pro kterou má ksicht, tělesnou konstituci i herecký projev, Marií Bello která nejen okouzluje, ale i dobře hraje a s "oldschoolovým" šéfem casina v podání Aleca Baldwina. Krásná kamera vše halí do zlatavé atmosféry Las Vegas a příjemná hudba starých dobrých casin z drsnými zadními vchody vytvářejí pozadí jenž dává této jednoduchoučké romantice patinu a chuť vidět znova. Jen ten konec mohl být méně odhadnutelnější... 80% ()

netahlo

Skvely Alec Baldwin! Ty hvezdy jsou hlavne za nej, ale i jinak prijemne koukatelny odpocinkovy snimek z atraktivniho prostredi Las Vegas. Podle me nezaslouzene opomijeny. ()

Lukoboss

Celkem pěknej film z prostředí kasín v Las Vegas. Problémem je ale jeho naivita a filmové amerikanismy, které na vás vyskočí především ve druhé polovině snímku, o konci ani nemluvě. Toho je hrozná škoda, protože herci to zvládají na výbornou, hlavně pak A. Baldwinovi sedí role chladnokrevnýho hajzle úplně skvěle. ()

cab

Bernie Lootz (William H. Macy) pracuje, prenesene receno, jako nosic smuly v jednom z Las Vegas kasin. V samotnem zivote se mu nedari o nic lepe. Je rozvedeny, ma syna mizeru, zadne pratele ani penize a o sexualni aktivite se mu muze jen zdat. Vse se otaci vzhuru nohama po seznameni se se servirkou pracujici ve stejnem kasine. Originalni namet a dobri herci bez servitek jsou z meho subjektivniho pohledu to kladne, co jsem postrehl u tohoto filmu. Treba napodruhe pujdu z hodnocenim vyse. Pro tentokrat slabych 55% ()

Schuldiner

Pro mě docela překvápko.. Dost nenápadný film, ale prostě překvapivě koukatelný. Baldwin je tu skvělý! A Maria Bello přehnaně sympatická (tedy alespoň pro mě)... ()

Haymar

Příběh tuctový, spousta klišé... Ale také zajímavý náměť (dost mi to připomnělo Intacto), dobrá režie, dobří herci, resp.: je-li na plátně W.H.Macy, je to nuda (ne že by byl špatný ale prostě není prototyp hlavního "hrdiny"), ovšem jakmile se objeví kráska Maria Bello nebo "šmejd" Arek Bórdwin, karty se zcela obrátí a je radost na The Coolera koukat. Ačkoli se vlastně celou dobu nic moc neděje, díky dobré atmosféře, komornímu stylu vyprávění, správné gradaci děje a lehké dávky napětí, to vcelku příjemně uteče (ale také brzy vyšumí)... Neurazí ani neohromí... P.S. A komedie to není ani náhodou! ()

Disease

Romantická pohádka, která se navzdory "nezávislosti" nijak zásadně neliší od mainstreamu. Maria Bello jako vždy v pořádku :-) ()

Puss

Já nevím, jestli jsem viděla ten stejnej film jako ostatní. Chtěla jsem dát odpad, ale i jedna hvězdička stačí, aby bylo moje hodnocení nejnižší.................tak třeba se ještě někdo najde. ()

sona123

Smolař má hudbu, která leze na nervy, ale taky Macyho, který je už tradičně výborný. Film je - jak se ustáleně říká - nenápadný, prostě nic moc se tam neděje, ale přitom je o mnohém. Má několik nečekaných zvratů, rozhodně překvapí závěrečné vyústění. Ale teda netuším, jak dlouho mi film zůstane v paměti, nebo zda mi něco dlouhodoběji dal, to asi ne. ()

neneka

Z mého pohledu asi taková trochu typická role pro W. H. Macyho, ale raději ho vidím v menších roličkách, protože na ty velké je toho nemastného neslaného příliš (je to můj osobní pohled!!!). Tady jsem ho musela holt zvládnout celou dobu.. a taky to šlo :-) Ale na Mariu Bello fakt neměl. ()

Greg25

Film Smolař vypráví o Berniem Lootzovi, ale stejně tak dobře vám může připomenout váš vlastní život, nejde o děj - jde o náplň a ta je tak hořce reálná a potažmo černohumorná, že tak krutý může být jedině sám život. Kašlu na konec mně se to líbilo. 80% "Problém je převlečená příležitost." ()

ddf76

Skvely film s Macym o jednom smolari, ktery se zivi tim, ze nosi lidem v casinu smulu. Alec Baldwin zahral velmi dobre zaporaka. ()

Luqi

William H. Macy často pôsobí ako taký nevýrazný človek "Milión". Samozrejme tým nemyslím, že je slabý herec. Práve naopak. Postavu smoliara zvládol brilantne, tá postava ako keby mu bola ušitá na mieru (on výzorovo fakt pôsobí ako taká kôpka nešťastia). A celkom umne mu súpera zahral aj A. Baldwin, ten má naopak talent na hajzlov............. Inak celkom pekný príbeh aj keď asi bude dosť ľudí, ktorých to bude nudiť. A záver, to je celkom prijateľný kompromis.............. ()

Jeremiah

Tak se nějak nemohu rozhodnout jestli 2 nebo 3. Důvodem je občas těžko pochopitelné jednání hlavní postavy. Je to slušňák, hlupák, poctivec, nebo opravdu jenom smolař ? Musím uznat, že Macy ho hraje velmi dobře, ale co mi na tomto filmu vadí, je absolutní nelogičnost v jeho jednáních. Navíc to "ad absurdum" dovedené střídání smůly a štěstí ... trochu divoká přehupovačka. Slabší 3, ale po druhém shlédnutí, nevím, nevím?! ()

Dement

Příběh tzv. průseráře (William H. Macy), který si v old-schoolovém kasínu "Shangri-La" pod vedením brilatního Aleca Baldwina odpykává starý dluh ze sázení. Zamiluje se do tamní servírky a rázem se jeho věčná smůla promění v neuvěřitelné štěstí a na co šáhne, to se mu daří. Celý film je opředen zvláštní ponurou atmosférou, která Vám nedovolí se od filmu, byť jen na chvíli, odtrhnout. Podle mně si film zaslouží čisté 4 hvězdičky. ()

Lobotomas

Mě se to teda nezdá, že když má nekdo dobrou náladu tak všichni vyhrávají a naopak. Co za práci vubec Macy v kasínu dělal?? Kromě toho že nosil smůlu a pil kafe( když měl štestí tak i s trochou mléka). ()