Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Drirr

Neprávem odstřelená pohádka konzervativní většinou na CSFD. Steampunk, množství wtf momentů a některý fakt špatný herecký výkony a postavy. Celkově ale vlastně docela vtipnej kousek pro současný ne úplně nejmenší děti, kterej je víc než cokoliv jiného parodií na vážný pohádky. ()

mira007

Tak jo tak se uklidníme, hoši. Pirát připomíná kytaristu z GunsNRoses, královská koruna co vypadá jako dvoupatrový dort, eskadra záporného knížete připomíná gestapo v kožených kabátek a pár Sherlocků Holmesů, princezna vypadá jako travestita ( přitom na fotce magazinu Dnes v civilu vypadala hodně šmrncovně ) , sestry princezny vypadají jako kurtizány a pařba s pirátama jako pařížský bordel. Jako samostatný televizní útvar to asi nebylo nejhorší , ale jako pohádka natož v hlavním vysílacím čase Vánoc je to úlet. Tohle dílko nemohlo uspět, protože: 1) je to zbytečně agresivní - počet mrtvol na klasickou českou pohádku celkem hodně 2) modernizmy a pornozpracování asi nemůže cílit na klasickou diváckou obec vánočních pohádek 3) originál je legendou, tak proč točit to samé téma a horší? ()

videofil odpad!

Jestli takhle vypadá podle České Televize vánoční pohádka, tak raději nechci přemýšlet nad tím, jak asi vypadá nevánoční pohádka. To se zase něco natočilo za naše koncesionářské poplatky, co? Tenhle pohádkový šrot mě tak nudil, že jsem u něho dokonce usnul. To, že jsme pohádková velmoc, už dávno díky těmto filmům neplatí. A mám pocit, že lidem v České Televizi je to úplně jedno. ()

Milky. odpad!

Když se na Vánoce bohužel octnu s utrpením před TV, kde zrovna běží nějaká "pohádka" a při sledování neustále čekám, kdy na obrazovce vyskočí logo "BRAZZERS" a trochu víc se to rozjede....tak s pohádkou je asi něco špatně. A to mám pohádky rád. Takže po Vánocích jsem opět rád, že koncesionářské poplatky vyhodím z okna a při shlédnutí jakéhokoliv loga jakékoli české televize mám chuť z okna vyhodit i tu televizi samotnou. Naštěstí se dá vždy použít jako monitor k počítači a můžu se podívat například na dokument o čištění žump. Uvidím tak daleko slabší a stravitelnější fekálie, než jaké uvidím při naladění jakékoliv z hlavních českých TV! ()

Kámen odpad!

Alespoň vidíte, na jakej humus jdou vaše poplatky. Drogy museli brát všichni, nejvíc režisér a scénáristka, resp. každej, kdo dal jednu a víc hvězd. Odpornost! ()

suzanne1997 odpad!

Můj názor zní v tomto případě jednoznačně - odpad! A napíšu to klidně hned na začátku, protože jestli tohle byla pohádka, tak já se asi do země propadnu. Dovoluji si upozornit na skutečnost, že jsem pořád ještě tady! Kdybych měla napsat cokoli pochvalného, nenašla bych. Tohle totiž není pohádka ani při zavření obou očí a tvůrci okopírovali Zlatovlásku, dokonce ani ti herci nebyli nic moc. A ta princezna? No, škoda mluvit. Být Vámi na tenhle počin se ani nedívám, opravdu byste tím jen ztráceli čas. Je tolik jiný filmů, na které se stojí zato podívat. ()

Maryinka odpad!

Zabitá hodina a tři čtvrtě mého života. Čirý amatérismus, všechno je zde špatně, místy se mi zdálo, že snad sleduji nějaký nepříliš povedený studentský film. V pohádce je v jedné vteřině podzim, v druhé léto. Jedna scéna začíná v šeru a končí za jasného slunce (ačkoli uběhlo pouze pár vteřin). Většina herců podává výkon jako v ochotnickém představení. Kostýmy se dají z časového hlediska zařadit od 17. do 21. století (záleží pouze na tom, kterou postavu si vyberete). Princezna je s prominutím nehezká (plus ty příšerné vlasy) a navíc šišlající... A takto bych mohla pokračovat hodně dlouho. Prostě se mi to vůbec nelíbilo. ()

gonga odpad!

Naprostá šílenost, opět vyhozené veřejné peníze. Hřmotná Čvančarová jako královna působí jako špatný vtip.Postavy řvou, křičí, hulákají, mluví přes sebe, kolikrát jim není rozumět, princezna šereda I. bez špetky chatismatu. Hudba naprosto příšerná, herci až na výjimky taktéž. Obhroublá mluva, jeden čeká, kdy si to dvě pohádkové postavy začnou rozdávat před kamerou, celková úroveň by tomu napovídala. Bez šarmu, nápadu, vtipu. Televizní neštěstí. Ten, kdo za toto vyhodil peníze by měl být okamžitě propuštěn, neumětelství na všech frontách, které se ani dnes hned tak nevidí. A samotný konec? Regulérní bizár jak prase. ()

HouseMK

Co k tomu dodat? Asi nejošklivější princezna, co jsem kdy viděl (trumfla i ty zakleté v žáby a spol.), její sestřičky s vzezřením i chováním prostitutek, až za hrob naivní Jiřík a na ten zbytek se taky nedalo moc koukat... ()

mh.mail

20% — Ne, třikrát ne. Odmyslím-li si to, že princezna by měla být hezká, i tak pokus o moderní verzi pohádky o Zlatovlásce nedopadl dobře. Nepříjemné postavy, zbytečný přílepek s piráty a Jiříkovým doprovodem, knížecí gestapák, prostě všechno špatně. Tohle se opravdu nepovedlo. ()

theSaint odpad!

Toto pustit na první svátek vánoční, v hlavním vysílacím čase, je skutečně nevýslovná drzost. Vzhledem k tomu, že si takovéto braky platíme ze svých peněz, tak by se měl někdo zodpovídat. Ani mě tolik neirituje skutečnost, že něco takového vzniklo, jako spíš skutečnost, kdy je to nasazeno a že je to označováno za pohádku. Skutečně si neumím představit, kdo by toto pouštěl svým dětem. Čt by se měla stydět, že něco takového dává do vysílání. Zároveň je to odrazem lidí a funkcí, kteří něco takového schvalují a dávají takovým zvrácenostem zelenou. ()

xtomas252 odpad!

Zatímco Pravý rytíř byl lehký úlet, tohle byl přešlap vedle asi tak o míli někam přímo do hnoje. Tady prostě nefungovalo vůbec nic a na ČT by možná mohli přehodnotit svou tradici tří nových Vánočních pohádek a místo toho natočit jen jednu a pořádnou. Hudba naprosto příšerná, místy hrál nějaký pseudo rock, pak zase jiný styl. Lepší scénář by snad vyplivnul i náhodný generátor slov nebo by to snad bylo lepší beze slov. A co bylo nejhorší, tahle zrůdnost se táhla jak tejden před vejplatou. Člověk u toho večer po celým dni sedí narvanej jak taška do Chorvatska, odpočítává vteřiny a ono to ne a ne skončit. Děkuji České televizi za zkažený večer, a už teď se těším na další napřesrok, protože si nedělám iluze, že by to dopadlo nějak jinak. ()

Mallinali

Odmítám to hodnotit. Jednak jsem byl většinu stopáže střízlivý a můj dealer měl zrovna dovolenou, takže jsem zřejmě nebyl cílová skupina a druhak jsem netušil, že na Boží hod vánoční pustí konzervativním českým rodinám od osmi večer čistý experimentální úlet. To asi někdo nedomyslel, jestli to tedy nebyla úmyslná provokace. Neříkám, že tam nebyly dva vtipné okamžiky, ale příště to zkuste nejdřív prubnout na ČT Art, než s tím vylezete na širší veřejnost. A taky musím upozornit, že nestačí zbořit žánrová pravidla, když pak ze zbytku nic nového a smysluplného nepostavíte. Vzhledem k tomu, že prachy na natáčení evidentně byly, nechápu ty divné ochotníky ve většině rolí a drtivou absenci logiky. Jestli tedy nebyl úmysl všechny o Vánocích vytočit. Nic proti inovacím, Strach se Šťastným smolařem taky experimentoval a hodil ho do steam punku, experimenty byly i Šíleně smutná princezna nebo Tři veteráni, ale výsledek byl úplně někde jinde. PS: Ty výkřiky, že česká pohádka uvadá a že by ČT už neměla ten žánr točit jsou stejně blbé, jako tvrzení, že je pohádka hlavně pro děti. V Česku je tuzemská pohádka vyloženě vánoční rodinný rituál, novodobá tradice, na to nezapomeňte. A taky tento rok vznikla asi nejlepší porevoluční pohádka (a nejlepší český film roku) - Anděl páně 2, druhá pak vznikla minulý rok (Sedmero krkavců). Do toho za posledních 5 let vzniklo na ČT několik nadprůměrných děl (Šťastný smolař, Dvanáct měsíčků, O pokladech, Princezna a písař, Korunní princ, Tajemství staré bambitky). Tak klid a spíš doufejme, že ČT přestane chrlit tři až čtyři pohádky ročně, ale soustředí se na jednu, maximálně druhou v tradiční kooperaci se Slováky, ať tomu může věnovat víc peněz, úsilí a důslednosti. ()

Móó odpad!

Něco tak příšerného bylo umění dokoukat. Na svátky zařadit takovou "pohádku"? Na ČT? Hrůza po všech stránkách. Cením si pokusu o modernizaci Zlatovlásky, ale horší už to být snad ani nemohlo. Ani nechci vědět, kolik se dalo za natáčení někde na Jadranu. A k samotné princezně? Herečka se svými vlasy je celkem normální hezká holka. "Zlatá" paruka se k ní ale naprosto nehodí, nevím, kdo takovou Zlatovlásku mohl vybrat, vypadá v ní příšerně, sama se nemohla cítit dobře. Nehledě na to, že umělejší už by ta paruka být ani nemohla. Kéž by si film v roce 2016 vzal příklad třeba z vlasů Lady v Princezně se zlatou hvězdou na čele z roku 59. ()