Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Lukrecie odpad!

Zhrublá nepříjemná pohádka, plná podlosti, zla, sprostých slov, řevu, nepříjemných hlasů, falše, násilí, negativismu, neúcty, neupřímnosti tj. je nedůvěryhodná, téměř žádné dobro, bez lásky, žádná inteligence, nápad, nedá se na to dívat a navíc ta princezna.... přepínám na krásnou pohádku S čerty nejsou žerty, nedá se to vydržet, a navíc WTF co to má jako být? pohádková parodie na Piráty z Karibiku? fakt ubohé a trapné.. Nemám nic proti tomu dát modernější h á v klasice, ale musí to být důstojné a mít vkus! Tady opravdu říkám: chudák Karel Jaromír! ()

Wysch

Po patnácti minutách přepnuto na Máchala s Jankem. Obávám se, že si programový ředitel České televize řekl, že stejně nemá cenu soupeřit o diváky s takovou klasikou, jakou jsou Bočanovi čerti, a tak se nasadil tenhle televizní průjem. Aspoň, že se ČT zasluhuje o rovnoprávnost menšin, teplým Jiříkem určitě nic zkazit nemohla, že ne? ()

Pierre odpad!

Musím přiznat, že z tohohle se asi jen tak neproberu. Ne vážně. Filmy málo kdy posílám do odpadu, ale tohle se nedalo. Kdybych se koukal sám, už bych to po čtvrthodině vypl. Příběh je splácaninou všeho možného (i nemožného) a postrádá místy jakoukoli logiku. Já jsem se v něm brzy ztratil, stejně jako v některých postavách. Ale není se čemu divit. Všechny postavy jsou zde napsány tak že si k nim divák nevytvoří absolutně žádný srdeční vztah. Všichni jenom řvou, vyhrožujou, střílej, řvou, utíkaj, jsou vulgární a do třetice řvou. Nejhorší ze všech je asi princezna. Kde jsou časy krásek typu Libušky Šafránkové? Dnes už může hrát princeznu kdekdo. Třeba i ochotnická nehezká herečka, co má hlas jak chlap. Ale vlastně jak mohou být postavy dobře napsané, když jsem měl celou dobu pocit jako kdyby scénář k této pohádce ani neexistoval. Opravdu jsem občas nabíral dojmu, že se zkrátka pustila kamera a herci dostali volný prostor k improvizaci. Zadání jenom znělo: dost ječte, lítejte, střílejte, mlaťte se. Zkrátka se chovejte, co nejdivněji. Lidi dneska nejsou nároční, ČT je ochotná pustit všechno a aspoň to bude sranda. Jak jinak si vysvětlit scény kde jsou princezny na lodi, kdy Jiřík zápasí s pirátem, kdy, kdy.... Ale počkat, vždyť takhle působí všechny scénky ve filmu. Opravdu jsem tam nenašel žádné dobré místo. Co mělo na této pohádce diváka zaujmout? Vulgarismy, uječenost, násilí, erotika? Já to vážně nechápu. Rád bych slyšel od ČT vysvětlení. Tohle je prostě takovej úlet, že nad tim zůstává až rozum stát. -100% ()

elizabeth_ba

No jo, kolega Mallinali to celé vyjádřil (a okomentoval) za mě. Já si navíc šla po čtyřiceti minutách raději číst, ale ten Erbenův základ zůstal i zde zachován (byly tam ryby, mravenci, ptáci, živá a mrtvá voda), zbylé bylo sice podivným slepencem (viz kolega flanker.27 - poznámka autorky komentáře, ještě, že tady ty kluky mám, jinak bych to musela popisovat sama), ale tu jednu hvězdičku jsem i při absenci sympatií k ústřednímu páru nakonec udělila. ()

..Lucas..

Ze tří nových pohádek jednoznačně nejhorší. Krom pár věcí se mi na ní skoro nic nelíbilo. Hudba se mi vůbec nelíbila, příběh ohraný, celkově laciné. Škoda. ()

rt12 odpad!

Již při větě, že je koruna ,,těžká jako kráva", jsem zbystřila a pojala jsem podezření, že nepůjde o tradiční pohádku. Ovšem, že bude tak moc netradiční, mě nenapadlo ani ve snu. Jsem stará škola, takže pardón, ale s tímhle se jděte vycpat. ()

slunicko2

Zlatovláska, jak ji neznáte. 1) Četba adorujících i odsuzujících komentů dá dostatečný přehled o kladech i záporech díla. Já tedy dodám jen heslovitě, o čem se tu nikdo nezmiňoval. Černá a bílá voda! Zlatovlásčiny sestry oblečeny jako hejno papoušků! Kolem větrných mlýnů dojedou z Božemie (!) k jižnímu moři. Věru kultivovaná královna Jitka Čvančarová: Ta koruna je těžká jako kráva. 2) Je tu spousta pěkných kluků: 28letý Jan Cína (Jiřík), 38letý Jan Dolanský (pirát Za Bié Ocradé), 31letý Ondřej Novák (knížecí sluha Natotata), 34letý Jan Plouhar (knížecí střelec Trefa), Vít Hofmann (syn krále). 3) Přečetl jsem čtyř a pětihvězdičkové komenty a zjistil jsem, že mnoho lidí z této skupiny cítí potřebu vyjádřit své pohrdání nad těmi, kteří pohádku považují za odpad. O relevantnosti názorů těchto pisatelů svědčí bahunka (podobně i Fuego, Kozohlaf, xdomx, Mbeast, tom75p): Normálně bych dala tak 2-3 hvězdy, ale po té vlně kritiky musím dát plný počet. Kolik dalších komentátorů se chová stejně, i když svůj postoj explicitně nevyjádří? 4) Výstižný koment: Gilmour93*, g.i.orge****. ()

Helo

O něco lepší než Pravý rytíř, hlavně herecky a režisérsky, tam bez debat. Ale ty infantilní kraviny, u kterých jsem se styděl, že je něco takovýho vůbec napadlo natočit... a dementně zvolená hudba, přitom v titulcích už byla hudba dobrá. Dneska ty tvůrci nějak ztrácí soudnost. Kostýmy byly taky divný. ()

stration odpad!

Už se to tady vyskytlo několikrát, ale kdo za toto utrácí koncesionářské poplatky (rozuměj násilně vybrané daně), tak je zločinec a zasloužil by. ()

Vědma

"...cesty zboží jsou nevyzpytatelné..." Já chápu, že si tvůrci chtěli zkusit natočit svou verzi Hvězdného prachu, ale proč k tomu zneužili příběh věrného, laskavého a statečného Jiříka, to už nepochopím. Já nerada dávám odpady a kdyby scénáristka vymyslela příběh svůj, tak by mě možná ta stylizace post apo i bavila, ale za prvé určitě ne na Boží hod a za druhé bych to musela aspoň trochu čekat. Takhle jsem na to hleděla jako zjara, ta jedna hvězdička je za exteriéry. Levné to asi nebylo. ()

Baboonek odpad!

Asi bych lhala, kdybych to nazvala pohádkou pro děti a proto tomuto dílu budu říkat prostě - film. Podívala jsem se na něj kvůli velké vlně kritiky i celkovému "odporu". Velice mě mrzí, že tvůrci lačnící po kdo ví čem, použili názvu a námětu pana Erbena, který by si toto zpracování nemohl ani zdaleka představit a to jest možná lepší. Nevím, koho měl film přesně zaujmout, cílová skupina není známa a pokud to opravdu měli být děti, jistě by byli rádi, že nevkusné, vulgární chování a šňupání čehosi je dobrý vstup do života i když to s nimi nakonec dopadne špatně, že nejlepší taktika je ženské tělo a spousta alkoholu, že laciný text a hudba, která by ani v na rokovém koncertě, kam asi patřila, neuspěla a že spoustu nevkusně kombinovaných barev a velká poprsí tvořila něco jako orient. Pokud film byl určen pro staršího diváka, tak doslova ošoupané vtipy a ne moc dobře propracované dialogy či odbité scény bez pointy a nápadu nemohli vůbec někoho zaujmout. Snaha kombinace zlatovlásky a pirátů z Karibiku přinesla pouze spoustu dalších bezvýznamných postav, které se prostě po cestě zamilují a zůstanou. Znalost pirátů se samopalem asi taky úplně neuchvátí a uměleckou stránku jistě také nepodpoří. Suma sumárum tu máme prostě jednu velkou slátaninu, která by neměla být pohádkou pro děti. Jistě jsem viděla mnohem horší filmy, ale i kvůli hereckému obsazení bych čekala mnohem více, přesto všemu dávám vinu, hlavně tvůrcům, kteří vytvořili naprosto nevhodný film pro děti a měli by si uvědomit, že tím budoucí generaci dávají špatný a vulgární případ a to ještě naprosto nesmyslným způsobem a zároveň jsem také zklamána chováním ČT o které jsem jinak měla, co se týče filmů pro děti dobré mínění, jenže jít s dobou neznamená upnout se k jejím až podprůměrným standardům kompenzovanou lehkou vulgárností - ta by totiž měla být učena i dospělé, že se prostě nehodí. ()

Chrysopras

Člověče, oni tam maj figur jak na orloji :-) Snad to není až tak hrozný jak hodnocení naznačuje, ale povedený to není. Vede u mě stále Zlatovláska se Štěpánkem. Pokus o její oživení se moc nepovedl. Jestli to měla být reminiscence na Piráty... škoda mluvit. Doufal jsem, že aspoň Jorgu zastoupí sličnější princezna, ovšem toho jsem se taky nedočkal a ty paruky, fuj. Aspoň ta Božémie trochu pobavila. Obsazení průměrné, spíš slabší. Kníže, to musel být snad ochotník nebo sponzor. * za lokace a práci se zvířaty. P.S. Možná to měla být parodie a já se prostě nechytl. Ovšem srovnávat to s Hvězdným prachem, to si Stardust opravdu nezaslouží! ()

Eržik odpad!

Větší hrůzu jsem dlouho neviděl. Působilo to jako parodie snad na vše, akorát, že se to bralo vážně. Natáčecí lokace ušli, ale to je asi jediné. ()