Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Kaktusak12 odpad!

Vánoční pohádky na čt 1 jsou každým rokem horší a horší, což Slíbená princezna jen potvrdila. Už jenom to, že tvůrci tuto pohádku nazvali ,,českými Piráty z Karibiku'' něco vypovídá o jejich psychickém stavu, nutném k důkladnému prozkoumání u pana Chocholouška. Nová Zlatovláska mě překvapila hodně, v tom špatném slova smyslu. Na filmu bylo totiž dost patrné, že výprava zřejmě výrazně zasáhla do rozpočtu, a tak ani nezbyly peníze na pořádné kostýmy. Jak jinak si vysvětlit šaty ,,princezen'', které vypadají jako nějaké laciné děvky z 19. století. Dále mě přímo iritovala laciná paruku Zlatovlásky ( s tím nejdebilnějším jménem v historii pohádek) a především výběr její představitelky. Slíbené princezně se prostě snaha o to být originální vůbec nepovedla. A jestli se mají děti dívat na něco, kde se princezny chovají jako kurvy, střílí se kulometem a operují se siamská dvojčata, tak je budoucnost pohádek české televize dost tragická. ()

Luk Skywalker

Hrůza, tu jednu hvězdu za českého Jacka Sparrowa a to je Honza Dolanský, role přímo pro něj :-). Zbytek herců průměr, ale tak šerednou Zlatovlásku jsem ještě neviděl, ta holka se na tuhle roli vůbec nehodila, když ji dlouhé a blond vlasy nesedí. Jsem sice pro nové pohádky, ale tohle se opravdu nepovedlo, princezny se nemůžou chovat jako děvky, i když dneska by to tak i odpovídalo. ()

Olík

Rozhodně nebylo až tak zle, jak se na mne po premiéře valilo ze všech stran, ale jedno si musíme říci hned ze startu - tohle určitě nebyla pohádka a jestli ano, tak určitě ne vhodná na vánoční svátky. Domluvme se na termínu pohádkový příběh. Něco ve stylu Velké ryby nebo Hvězdného prachu (samozřejmě co se týče kvality, tak trochu jiný level), protože v příbězích na Boží hod nestřílí piráti z kulometů a princezny nenakupují obnošené hadry od prostitutek. Vezměme fakt, že Slíbená princezna (mimochodem, co se týče princezny samotné, tak casting šel bezesporu udělat také lépe) má svůj vzor v nesmrtelném příběhu o Zlatovlásce a postavte před ní například tu o níž usiloval Jiřík Petr Štěpánek....myslím, že se dál nemusíme bavit! Zkrátka tady máme pohádkový příběh, který se možná snaží být moderní až příliš....ok, to je v pořádku, dost možná by jenom stačilo nevydávat ho za pohádku na druhý svátek vánoční a i těch kritických výkřiků by bylo o poznání méně. ()

CJD odpad!

K Vánocům pohádky patří a těším se na ně. Tak nějak počítám s tím, že většina pohádek je třeba hloupých, třeba až směšných, ale to k tomu patří, je to naivní svět pro dětské oči a nám dospělým tohle období alespoň připomene. K tomu mj. patří i jasný morální podtext pohádek. Tohle všechno neplatí pro tuhle pohádku. Král někdy bývá v pohádkách hloupý trouba, ale křupan s lidovou mluvou? (Stačí prezident). I taková prostitutka může být kladnou postavou (viz americká verze Popelky "Pretty Woman"), ale nemyslím, že by děti měly v pohádce mít message "ojebat a zapřít" jak to předvádí princezny (stačí, že my dospělí to vidíme v politice ;)). Bizarní lidovost, ještě bizarnější kostýmy, kulometná přestřelka! Pohádky si odpad nezaslouží (snad ani ty nejpitomější Troškovy pohádky s pitvořicími se strašidly), ale zde nemohu jinak, tohle není pohádka ani pro děti ani pro dospělé, tohle je čiré zoufalství. Tohle nepatří na Vánoční program. Vlastně bych si přál, kdyby ČT tuhle pohádku již do programu vůbec nezařazovala ;). [0/10]. ()

lemonova odpad!

Musím sa čestne priznať, že som z "rozprávky" videla asi 15 min, takže by som ju ani hodnotiť nemala. Ale dlhšie by som ju pozerať nevydržala a rada by som pred ňou uchránila nič netušiace nevinné deti.... ()

burton odpad!

Otřesná pohádka! Příšerné kostýmy, děsivá muzika. A něco Vám řeknu: rozhodně na tohle nenechte koukat své děti. Vy se klidně mrkněte, ale nejprve si dejte něco na kuráž, obrňte se shovívavostí a trpělivostí a možná si k tomu vezměte nějaké štrykování, abyste nelitovali utraceného času. ()

L'Alpagueur odpad!

Tak tohle je opravdový světový rekord!!! První pohádka nevhodná pro děti. Nejlepší by bylo toto veledílo promítat bojovníkům Islámského státu, aby se přiznali, protože by to bylo účinnější než waterboarding. ()

Ozzy2 odpad!

Mrzí mně, že jsem včerejšímu paskvilu Pravý rytíř dal odpad.Protože jestli existuje pohádkové dno, tak to byla tahle sračka.Tohle se prostě nemůže líbit ani dětem, ani dospělým.Kdo by to chtěl vidět podruhé?? ()

anitae

Tak už aspoň vím, že narvat Piráty z Karibiku a Zlatovlásku do jedné pohádky neni opravdu dobrý nápad. Vznikne z toho ošklivá princezna, a divné je pak vlastně úplně všechno - od moc moderní mluvy až po nepovedené kostýmy. Ale já se bavila o chloupek víc než včera. edit 2021 - už si na pohádku nepamatuji, ale opět jsem se podivovala na co, že to koukám...Hláška: Cesty zboží jsou nevyzpytatelné:) ()

FeroFabus odpad!

Pane režisére Pokorný a paní scénáristko Procházková - JDĚTE DO PRDELE !!! Takhle zmrvit krásnou českou pohádku! Moře, piráti, střelba z kulometu, princezny oblečené a také se chovající jako pouliční štětky a navrch vyloženě nehezká "zlatovláska", která vypadá jako heepees z Woodstocku.. Za tohle by tvůrci zasloužili zavřít. ()

suchosch

Odvážný úlet, který kazí slabší obsazení (projev hlavní hrdinky mě tahal za uši už v upoutávce na vánoční program) a ztráta dechu na konci. Oproti štedrovečernímu Pravému rytíři ale rozhodně lepší. Body navíc za gopro, steampunk a některé neokoukané tváře. (U jiných doufejme, že zůstanou neokoukané i nadále.) ()

verlit

Jedna hvězda za pár vtipných hlášek, které už jsem sice zapomněla, ale při sledováním jsem se jim zasmála. Kdyby z toho neudělali takovou splácaninu, mohla tza stylizace být i zajímavá, ale nakonec to bylo, jakoby dort nevařili jen pejsek s kočičkou, ale taky ježek, ptakopysk a lenochod. Minimálně. ()

feryk

Po pár vteřinách a větě, že ta královská koruna je těžká jako kráva... jsem si říkal, co to jako má být a jestli jde o pohádku nebo si z nás dělá někdo srandu. Sled dalších událostí mě donutil otevřít si pivo, abych byl schopen tento počin dokoukat. Naprosto tragické obsazení umocňují ještě tragičtější dialogy. Zlatovláska vypadá jak čarodějnice s parukou na hlavě a královna si odskočila ze seriálu a přitom jí zůstal stejný výraz i chování. Po zjevení pirátů začala pohádka nabírat nový rozměr a teprve ve chvíli, kdy se začalo šňupat, jsem pochopil, že autoři zřejmě natočili parodii na pohádku, díky čemuž můžu s klidem hodnotit za jednu hvězdičku. :D ()

GlamourCat odpad!

A to je jasné, že když mají král s královnou dvanáct dcer - princezen, že to bude takový turecký harém. Všechny budou stejné a klidně udělají něco, co by se "jejich manželům asi nelíbilo", protože to je legrační. Princezny v kožených šortkách. K tomu netřeba nic dodat. ()

Haide odpad!

To byla jedna z nejdivnější věci, co jsem kdy viděla. Vůbec nevím co si mám myslet. Připomíná mi to stylem spíš divadelní hru (to asi ty co-dům-dal kostýmy). Hodnocení zakládám na tom, že pohádka to rozhodně není. ()

Black-star

Pro děti zdraví škodlivé! České pohádky rok od roku upadaj! Nehledě na to co mi vadí je ztvárnění celé pohádky do gipsy stylu - a princezny jak lehké ženštiny - kostýmy i chováním!!!! ()

TetaJane odpad!

No bylo to něco začínající na písmeno P. Pohádka? Ne! Parodie na pohádku? Už jsme blíž. Pytlovina? Paskvil? A jsme správně. Tak trošku "trezorový" snímek ... zamčít do trezoru a zahodit klíč. ()