Cesta domov vedie tam, odkiaľ sme vzišli, nielen v zmysle fyzickom, ale i duchovnom. Hrdinovia príbehu každý svojim spôsobom hľadajú stratenú harmóniu s prírodou, svojim okolím i so sebou samým. Záverečná časť dnes už kultovej trilógie o návrate ku koreňom nám ukáže, či táto cesta bola úspešná a životné príbehy jej jednotlivých protagonistov sa konečne uzavrú. (RTVS)

uhlerado

Až na pár vtipných hlášiek nič moc. Divákovi sa snaží komédia ponuknut zivot ludi z vidieku a lesa, ktory vsak velmi nenadchne. Je to celkom pohoda, ale chyba tomu iskra. Herecke legendy tomu dodavaju energiu, no mladi to zabijaju. ()

Buxholka

Velký propad oproti předchozím dvěma filmům. Kameru nemá dělat režisér, záběry hrozný, přitom v Cestě z města je naopak kamera mistrovská. Nejhorší je scéna, ve které herci odejdou ze záběru a přitom dál pokračují v dialogu a kamera staticky snímá zemědělskou techniku. ()

vaclav.g.kar

Tomáš Vorel nám naservíroval završení své Cestovní trilogie. Jednoznačně se jedná o nejdramatičtější díl série. Sledujeme řady +- celý rok v životě našich 6ti hrdinů. Nikdo z nich není dokonalý a každý má své osobní démony a problémy. Ať jde o alkoholismus, nemoce, nevěru nebo přecitlivělost k normálnímu světu. Namísto veselé barevné komedie dostáváme reálné životní drama a to vše v krásné natočené přírodě s šikovnými herci. Hlavně mužská část osazenstva hraje skvěle. Moc se mi líbí styl hraní Vorla Jr., je škoda že hraje jen ve filmech svého otce. Rád bych ho viděl i v jiných rolích, stejně jako Tomáš Hanák. Naopak mě vyváděla z míry postava Lucie Štěflové a její BioMatky. Škoda že se vyměnili herečky Anna Kameníková do toho seděla lépe. Sakum prásk tu máme po delší době pěknou Vorlovinu a hezké završení trilogie. 70% a řeším se na další filmy od pana režiséra.. ()

Slepejsek

Začnu z pozitivní strany: nakonec možná asi nejlepší kus Vorlovy trilogie - Cesta z města, Cesta do lesa a teď Cesta domů. Obvyklé vady - zejména jakási teatrálnost a přehnané přehrávání herců - tentokrát ustupují do pozadí, v předchozích "dílech" tolik glorifikovaný návrat k přírodě a tradicím se tady poněkud rozpadá nebo dostává (i nevědomky) na frak a masky padají. Doba (a peníze) to prostě melou všechno hlava nehlava, ať jsi režisér, zemědělec, pseudolesník, alkoholik či bubenice od očišťujících ohňů... ()

futislav

Tento film lze přirovnat ke džbánku, který je pestře pomalován zvučnými uměleckými jmény. Jdete se z něj napít a k vaší nelibosti zjistíte, že je takřka prázdný. Jenom na dně se krčí skromná loužička vydojená až na konci příběhu. Tedy on to vlastně příběh ani není. Ochutnáte změť útržkovitých náčrtků z běžného života, které ničím nepřekvapí, ničím nezaujmou a jsou ploché. Rozhovory, kterých můžete slyšet za den tucty, problémy, které řeší skoro každý, ale už si jich ani nevšímá pro jejich každodenní banalitu. Co film drží jakž takž nad vodou jsou herecké výkony Polívky a Hanáka. Bio eko matka je také ještě uvěřitelná. Zbytek je hodně slabý. Dvě hvězdy za Polívku a Hanáka, i když první polovina je takřka odpad. ()

vinducha

V první řadě Bára Nimcová je fakt týpek , respekt . Pan Vorel si tu pohrál i s kamerou a ta je zde opravdu laskomina , to střídání ročních období , no nepamatuju , kdy jsem naposledy v českém filmu zažil takhle nádhernou paletu. Co se týče děje , je to vlastně o tom , jak mladý Papoš "málem" o střechu nad hlavou a taky o rodinu přišel. A tady ten hevyend prostě sedí. Moc příjemná záležitost. ()

Monditrade

Tak oproti dvěma předchozím dílům je toto uzavření trilogie velice vydařené a do jisté míry zklidněním celé ságy. Člověk čekal trochu jiný doušek, ale opravdu to překvapilo. Trochu se mi zdá, že Tomáš Vorel ml. bez fotříka asi nikdy hlavní roli hrát už nebude, ale zase prachy zůstali v rodině.. a i tak předvedl, že by si mohl začít sám vyšlapávat cestičku i bez papínka.... ani už mě tam tolik nesral... ani názor, že žít ve smradlavý chatě musí se rovnat, žít jako sluníčkář bez vakcín s bio produkty.... na to si už nikdo nehraje... ()

dammit83

Jak to tak bývá, první díl bejva nejlepší...Cesta domů nejslabší z trilogie, ale celkově mám tyhle Vorlovo pociny rád, vyzaruje z toho takovej lesní klid. ()

Dechman

Príliš vela hercov po zenite, vtip sa vytratil, cele to nefunguje, pre mna velke sklamanie, prehnane sustredenie na to co je spravne, tesil som sa ale nic z toho na mna nepreslo bohuzial... ()

kodwin

Cesta domů není nejlepší díl, ale trilogie jako celek mně sedla, má mj. i časosběrnou hodnotu. Návrat k přírodě je téma, které je živé a Vorel ho uchopil dobře. ()

njuska

Film v podstatě lehce průměrnnej až podprůměrnej. Ale bohužel ho celej poslaly do prdele totálně příšerný postsynchrony, respektive dabing (někdy to fakt moc synchronní nebylo), kterej už jen díky svý otřesně nepřirozený studiový čistotě rval uši. Z některých postav (např starej Vorel) dokonce udělal naprosté kokoty. Nechápu, že to tu nikdo z místních fajnšmekrů, kteří si dávají zahraniční filmy v originále nenapsal. ()

Neroy

Snad prvni film, cesky urctite, ktery na mne pusobil tak depresivne, ze jsem po jeho shlednuti zvazoval dobrovolny odchod z tohoto sveta. Herecke mistrovstvi Hanaka a Polivky. Shlednuti radeji dopredu dobre zvazte. ()

Hombre8

Už na začátku, při prvním nástupu ezoblběn, to chtělo vypnout. Bohužel vypnuto až při druhém nástupu. Patnáct minut života tak zbytečně ztraceno. Hanák, Šteindler a Polívka na tom musej být asi dost blbě, když se propůjčí k tomu, aby vypouštěli z hub tupé hlášky a idiotské dialogy v takové sračce. Vorel dolétal. ()

TadashiCZ

Velmi důstojné zakončení trilogie. Cením soudržnost napříč všemi díly z hlediska motivací postav. Škoda výměny herečky, Lucie Šteflová mi nesedla. Ačkoliv víc depresivní než předchozí, tak vlastně s pozitivní tečkou na závěr – nazval bych to víc ze života. ()