Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Nemesis

Rovných 5 hviezd. Priznám sa, že tento film bol pre mňa prvým impulzom k neskoršiemu intenzívnemu štúdiu japonskej histórie, psychiky, náboženstva, filozofie a bojových umení. Vyzbrojený s týmito poznatkami mi dnes Posledný samuraj pripadá veľmi zjednodušený, romantický a miestami až akoby neznalý témy ktorú spracúva. Je to však veľkolepý film s vydarenou hudbou a krásnymi prostrediami, Tom Cruise nič nepokazil a film skrátka boduje po všetkých stránkach. ()

mentos.

Japonská kultura mě vždy uchvacovala, stejně tak bojová umění. Spojení těchto dvou prvků s hereckým výkonem Toma Cruise, který by pro roli udělal cokoliv (a toho já si hodně vážím), mě nutí napálit filmu plný počet. "Všechny květy jsou dokonalé" ()

Yeday

Tento veľkofilm má možno mnoho klíše a je možno mierne predvidateľný, no pri tomto filme mi je to viete čo? Úplne jedno! Bez toho totiž by to ani nebolo ono! Samozrejme inou kategóriou sú isté nezrovnalosti a chyby, na ktoré si mali kompetentný dať rozhodne pozor. Ale ja osobne som sa do toho tak ponoril, že som také veci ani neriešil. A v konečnom dôsledku ani by som si niektoré veci nevšimol, keby som si o tom neskôr niečo neprečítal. Samotný film je spracovaný veľmi dobre a má čo ľudom ponúknuť. Mňa príbech o kapitanovi Algrenovi a Samurajoch chytil doslova za srdce a len ťažko sa mi hľadajú slova chváli. Takže aby som si zbytočne nelámal hlavu hľadaním tých správnych slov(pri jeho podrobnom opisovaní) tak pre tentokrát to za mňa urobí niekto iný - Zaujímavé komentáre: Okara, POMO, golfista. Týto chlapíci to povedali za mňa... Každopádne plné hodnotenie(aj keby som veľmi chcel) už nemôžem dať! = 95% _____________________ P.S. Je až zarážajúce ako vie hudba od Zimmer-a vyzdvihnúť samotný film, pretože presne to on svojou hudbou urobil. Nebyť toho, tak Posledný samuraj nieje tým čím je. ()

bergeron

Nikdy nepodceňuje silu v zúfalstve. Nikdy nezabudnite na svoje korene a historiu. Nikdy. Nikdy ani neuvažujte že si tento film nepozrete. Hans Zimmer, Cruise, Watanabe, Tri mená ktoré by Vás mali donutiť, ked nie tak krásne ladená historia, ktorá donuti plakať, príbeh ktorý vás donuti sa zamyslieť, dojem ktorý vás zmení v prvé dni po pozretí, ale len málo z nás túto zmenu docieľi. ()

tejuczka

Tento film mě pokaždé donutí plakat. Překrásná hudba Hanse Zimmera, překrásné scény a kouzlo východního světa. I když je to americký velkofilm, neubírá na kouzlu Japonské kultury, jazyka a historie. Hvězdné obsazení je určitě zásluhou. Dávám 5/5 ()

zeromen

Nádherně natočený film, hudba, překrásné přírodní scenérie a výborné obsazení. Vskutku lahůdka. Tento film je s velkým F. ()

james11

Hodně působivý film. Aura samurajů je hodně chytlavá a nejednou chvíli jsem při filmu pomyslel, jak cool by to bylo mít vlastní samurajský meč. :) Určitě se dá říct pár věcí proti filmu, třeba jízda přímo proti kulkám jde trochu mimo mě a věřím tomu, že takhle "šíleně" by nikdo nejel. Určitě by jsem našel ještě pár věcí, co jsem na filmu úplně nepřijal, ale myslím, že to jsou spíš jen taková detaily na jinak velmi perfektním filmu. ()

Anub1s

Pekný dej, pekný príbeh ale cezpoľný beh samurajov proti strieľajúcim guľometom, ktorý prežije len Tom, bol na mňa veľmi silná káva. Neskutočne to domrdali tou finálnou bitkou - scéna skôr z Rambo III alebo Expendables. ()

Bilbo.cz

Film je natočen velice dobře a má silný příběh. Exteriéry působí úchvatně a Tom Cruise má s vizáží bojovníka ještě větší charisma než v pro něj obviklejších sci-fi. Tempo neubíhá celý film stabilně, ale nakonec jsme odměněni velkolepým finále. Vrchol filmu pro mě pak příjde těsně po poslední bitvě. ()

montel

Nathan Algren (Tom Cruise) je veterán americké občanské války, který je však nyní na mizině a tak přijímá nabídku japonského císaře, který chce vycvičit z obyčejných obyvatel japonska disciplinované vojáky. Jejím protivníkem je samuraj Katsumoto (Ken Watanabe), který vede armádu povstalců, kteří bojují pouze meči a luky. Císařská armáda vyzbrojená puškami v čele s Algrenem však proti samurajům neuspějí a Algren je samuraji zajat a odveden do jejich vesnice. Zde se Nathan setkává s Katsumotem, který však Nathana nechce zabít, ale chce ať se navzájem od sebe učí vojenské taktice. Nathan obývá vesnici přes dlouhou zimu, díky nichž se naučí nejen samurajskému boji, ale také japonské kultuře a cti. Nasledující bitvu už Nathan absolvovuje proti císaři, na straně samurajů...Scénář, výprava i herci, vše je na velmi dobré úrovni a ani příběh vyloženě nezklamal. Jen ten Tom Cruise mi v roli amerického samuraje jaksik nesedí a navíc mě trochu naštval závěrečný boj, který opět musel připomenout americké klišé. 70% ()

Pythonator

Pozor, nepleťte si tento film s teplou japonskou hovadinou Gohatto, které český distributor přidělil stejný název. Tohle je typický americký historický velkofilm se vším všudy. A navíc jeden z nejlepších. Tom Cruise je zde pro mě absolutně nej z celé jeho kariéry. Režie i bojové scény na jedničku s hvězdičkou. Naprostý vrchol tvorby Edwarda Zwicka a v podstatě jediný jeho film, o kterém můžu říct, že je DOKONALÝ. ()

Wartord

Velké, heroické, epické...poněkud Cruisovské. Jeden z mála filmů kde se dá hodnotit Zimmerova hudba, protože tady je opravdu dobrá. Jinak to je Zwickův pohled na patetický a plytký příběh o Japonci, který se chtěl naučit anglicky, přičemž anglicky už dost dobře uměl předtím. ()

Alekks80

Nádhera. Je to prostě doják na vosušku minimálně. A zcela výjimečně proti svému přesvědčení, že chlapi nepláčou, jsem uronil kroupu. Cruisovi role sedí jako prdel na hrnec a díky protivníkům podobné váhové kategorie konečně nepůsobí v bojových scénách komicky. Řemeslně je to skvěle udělaný a vypíchnout musím hudbu. Ta je výborná i na Zimmera. ()

Fartacus

Film pojednává o samurajské hrdosti. Samurajové jsou odhodlaní hrdě bránit své území, které jim náleží. Následuje střet moderní vojenské techniky se samurajskou tradicí. Důležitou postavou v tomto boji je americká veterán Nathan Algren, který po prvním vojenském střetu dostane možnost poznat samurajský způsob života a plně mu podlehne. ()

AdaProfa

Vynikající film. Krása japonského prostředí a kultury, výborný příběh a precizní bojové scény - tím si mě film ihned získal. To vše spolu s nádhernými soundtracky maestra Zimmera činí ze Samuraje opravdu unikátní velkofilm. Já osobně jej považuji za jeden z nejúchvatnějších historicko-dobrodružných snímků. Klobouk dolů. ()

SinisterBlac

Veľmi podarený kúsok s výborným hereckým obsadením (doposiaľ najlepší film Kena Wanatabeho) v roli Nathana Algrena si už nikoho iného ako Toma Cruisa predstaviť neviem. Film diváka zaujme v prvom rade neuveriteľným príbehom no aj prostredím v ktorom sa odohráva. ()

KraLuban

Opětovné shlédnutí a i po těch letech to funguje, navzdory všemu. Je to hollywoodsky okázalé, v mnoha směrech klišé, al přesto - malý kluk ve mně se tetelí radostí, jak je to chlapácké a zábavné. Takový Tanec s vlky, ale heroičtější. 75%. ()

Sashmen13

Ačkoliv k historickým faktům, aneb jak to vlastně bylo, má opravdu velmi daleko. Mám tenhle snímek opravdu rád. Skoro až bych o něm napsal haiku, skoro... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)