2046

Příběh filmu 2046 navazuje na režisérův předchozí snímek Stvořeni pro lásku: hrdinou je tu opět spisovatel Chow Mo-wan, který se živí psaním novinových sloupků. Na začátku filmu, který je zasazen do roku 1966, se Chow stěhuje ze Singapuru do hotelu Oriental v Hongkongu, kde hodlá pokračovat v psaní o budoucnosti. Ve skutečnosti píše o minulosti: v jeho románu vyjíždí tajemný vlak do roku 2046. Všichni, kdo v něm jedou, chtějí nalézt ztracené vzpomínky. Obecně se totiž soudí, že v roce 2046 se nic nemění, ale nikdo to nemůže potvrdit, protože se odtamtud nikdy nikdo nevrátil. až na jednoho člověka, který tam byl a rozhodl se vrátit, protože se chtěl změnit. 2046 je však také číslo sousedního pokoje, jehož obyvatelka se stane Chowovou milenkou. (oficiálny text distribútora)

senor

Nevím proč, ale tohle mě hodně zasáhlo a každou další minutu jsem do té zvláštní nálady zabředával čím dál víc. Na druhou stranu bych to nechtěl vidět znovu, protože mám neodbytný pocit, že mě to napodruhé přijde nudné. ()

xerno

Oproti prvnímu dílu nějaké změny, například to, že je to dvojka. Furt je tu ta osudová láska, furt je to krásné, ale s jedničkou bych to nesrovnával. Možná to má zapřičinění to, že to dávali fakt dost pozdě, a chvilkama jsem usínal po náročném dni, kéž by se Česká televize udobřila, a takové filmy dávala aspoň od deseti... ()

Minimie

Kar-wai Wong má svůj styl, který jsem u jeho jiných snímků dokázala ocenit, ale tohle vážně nebyl můj šálek kávy. Bylo to tak přehnaně umělecký, až to vlastně moc nedávalo smysl. Příběh se v tom nějak ztratil a mě ta neuspořádaná změť myšlenek, obrazů a lidí přestala rychle bavit. A ty čínské krásky se tam střídaly tak rychle, že jsem kolikrát vůbec neměla tušení, kdo je kdo... ()

Brandon

Ve 2046 Wong pokračuje v melancholické atmosféře prvního dílu Stvořeni pro lásku. Oba snímky mají hodně společného, kromě potemnělé kamery, detailních a zpomalených záběrů, vážné hudby, tak je to především myšlenka. Chow žije minulostí, ženou, láskou, od které se nemůže osvobodit. A tak minulost a vzpomínky na ní svazují jeho přítomnost, budoucnost. Kratší stopáž a bylo by to 5*. ()

dANo

Vidieť Stvorených pre lásku a 2046 krátko po sebe má podľa mňa väčší efekt na diváka, ako pozretie 2046 samostatne... Divák má potom trochu viac súvislostí a pochopenia z konania Chowa, ako aj väčší prehľad o postavách (špeciálne ženských:). Ináč, aj ja si myslím, že kratšia stopáž by tomuto snímku neuškodila... ()

johndee

Tak nevím.Po přečtení všech komentářů a příspěvků jsem zjistil že se jedná o zřejmě velmi rozporuplný počin.Jak je zde již psáno a dáno někomu film sedne jako hrnec na pr... a někomu zase vůbec.Moje maličkost spadá pod první skupinu.Buď to bylo tím že jsem byl zrovna v rozpoložení při kterém mi film zalezl pod kůži jako mráz pod nehet a nebo také tím že jsem v určitých chvílích pociťoval jak moc jsou určité pasáže pravdivé či nesmazatelné v běhu života.Hold jsou pro mě filmové chvíle kdy ani přehnaná stopáž nestáhne snímek hluboko pod hladinu do hlubin vod dvouhvězdových. ()

lucascus

Poetika, snovost a symbolika sice pořád zůstává, na předchozí snímek "Stvořeni pro lásku" to však zdaleka nemá. Zatímco ve SPL poetika filmu funguje, dává důraz na city, na hloubku nerealizované lásky a nebyla k tomu potřeba jediná erotická scéna, tady se to erotikou jen hemží (někdy si člověk začne připadat jak v soft pornu), což je však na škodu. Hlavní hrdina - spisovatel Chow - popírá vše, co dělal v prvním filmu. Zatemňuje si svou mysl ženami, které se pro něho staly pouze lovecké objekty, zapomíná, že láska byla o něčem jiném. Seč se snaží sebevíc si na to vzpomenout, nedaří se mu to a vlastně až v závěru filmu se mu navrací střípky dávno ztracené lásky. Zatímco symbolika ve SPL přidávala na efektivitě filmu a ponořovala ho do tajemna, v 2046 byla symbolika spíše na škodu, vyzněla často na prázdno, nebo působila tak chaoticky a přemrštěně, že se divák nemohl dovtípit, k čemů nejrůznější symboly patří. Nicméně Wongova režie je pořád natolik kvalitní, že přestože má film své slabé stránky a jako celek nefunguje, nelze ho zavrhnout, neboť po technické stránce je mistrně udělaný, práce kamery je dokonalá. A Li Gong opět potvrzuje, jak je úchvatná (přestože se zde objevuje tak krátce). ()

ethos

Celkovy dojem s filmu bol velmi dobry bohuzial sa vsak miestami neunosne natahoval a obcas som si ho musel zastavit a porozmyslat lebo sa mi zdal trosku tazkopadny a tazky na pochopenie. Musim sa priznat ze cinstina ci co to bolo mi liezla dost na nervy tak mozno aj preto len styri hviezdy pre velmi dobry film. ()

Borec3

Vnímání skrze sen se mi moc nevyplatilo, chladně bolestné obrazy v sytě barevné kompozici, tiché slzy, výrazně podmanivá hudba, žena stokrát jinak a přece stejná, prostřihy poezie... Stvořeni pro lásku mi úspěšně uniká, možná jsem první část skládačky měl vidět dřív než 2046. ()

cab

Herci jsou dobri a asi chapu, co tim chtel reziser povedet, ale znovu nudici a tentokrat i dosti dlouhe. Asijske romanticke dramata nemusim. Ted se mi to jenom potvrdilo. Nenaplnena laska s kterou se nekteri nevyrovnaji nikdy. 55% ()

ThomasCrown

Už dávno som sa takto vo filme nestratil ale keď sa nad tým spätne zamyslím, príbeh je vlastne úplne jednoduchý, len mierne chaoticky zostrihaný, čo však bolo zrejme zámerom. Spestrením je éterická Zhang Zhyi a vtipná akoby podprahová reklama na LG. Schválne, kto si ju všimol.. ()

system

Krasny, poeticky ladeny film. Tomu rikam romance zabalena do sci-fi havu. Atmosfera je jednoduse vynikajici (jako u vsech Kar-wai Wongovych filmech) a hudba a kamera jen podtrhuje jeji zvlastni feeling. Avsak je to preplacane, tech vizi z budoucna je az prilis a nejeden filmovy divak se v pribehu bude ztracet. ()

Nethar

Vizuálně zajímavé, artový snímek se vším všudy. Prolínání několika dějových linií v různých časech, náznaky, opakování téhož, apod. Výborný herci mě nalákali - Tony Leung Chiu-wai, Ziyi Zhang, Li Gong - jsou dobří, ale ve výsledku mě to nudilo. Možná by to chtělo pustit vícekrát, aby vše řádně zapadlo do sebe, ale na to nemám nervy. Nejsem prostě ta duše, která se bude rozplývat nad psychologicko-esteticko-umělecko-dramaticko-kinematograficko-vizuálním pojetím tohoto snímku, ani to nehodlám předstírat. ()

Kervorkian

Povedal som jej: „Daj na seba pozor. Možno jedného dňa unikneš minulosti. Ak áno, nájdi ma.“ A potom mi došlo, že to, čo som povedal jej, platilo v skutočnosti pre mňa. V láske nemôžeš robiť náhradníka. Hľadal som to, čo som cítil k niekomu inému. Ani som si to neuvedomil, ale ona určite áno. ()

Sista

zkratkovitě:poměrně originální příběh o hledání lásky, jehož děj se točí v kruzích se středobodem štědrého večera. Realita se prolíná s fantaziemi hlavního hrdiny - spisovatele (prázdný vlak, jen on a jeho přítelkyně jako androidky). Krásná hudba (klasika, opera, oldies), hra se světly a rychlostí záběrů, bohužel občas je příběh dost rozvleklý..celkově za 3,5* ()

vojo

Pre bežného diváka určite nuda. Pre mňa takmer dokonalý vizuálny aj hudobný zážitok. Škoda toho "chladu" čo na mňa miestami pôsobil. Soundtrack funguje výborne aj bez filmu. ()