Krásna a bohatá blondínka Melanie Daniels prichádza do malého mestečka v severnej Kalifornii za priateľom Mitchom, ktorý tam trávi víkendy. Krátko po jej príchode sa ukáže, že vtáci v oblasti sa správajú veľmi zvláštne. Melanie napadne čajka a v mestečku sa začínajú zhromažďovať tisíce vtákov, ktoré útočia na všetkých, ktorí sa objavia vonku. Jeho obyvatelia musia čeliť neočakávanej a nevysvetliteľnej prírodnej katastrofe. (STV)

baron156

Teda pocit kdyby mě na ulici napadli ptáci je nesnesitelný. Dobré téma, dobré zpracování. První polovina se věnovala charakterům postavy a trochu mě to nudilo, ale druhá polovina byla napínavá. Hitchcock se po Psychu znovu předvedl. ()

Zaba

Včera jsem ten viděla po dlouhé době na ČT2 a prostě krása. Filmová klasika klasik. Pan Hitchcock to prostě uměl. ()

Feacher

Legenda, musel jsem vidět a neprohloupil jsem. Na tu dobu téměř perfektní zpracování, ačkoli tam teda byly chvíle, kde to nebylo úplně dotažené k dokonalosti. Ani moc zábavně a napínavě dotažené to nebylo, ale je to skoro 60 let starý film a určitě patří mezi kultovní snímky filmové historie! ()

Bogrant

Sorry všetkým, ale na vyššie hodnotenie to nie je. Možno keby som to videl v dobe vzniku, tak by som od strachu ani nedýchal, ale dnes ma to takmer vôbec nedesilo. Ja viem, že vtedy neboli vizuálne efekty na najlepšej úrovni a tento film sa zachoval v rámci ich možností, ale niektoré momenty mi prišli skôr zábavné, ako strašidelné (deti utekajúce zo školy). Navyše ku záveru som čakal aj nejaké to vysvetlenie predošlých udalostí a nedočkal som sa. ()

Marcecek

Napätie by sa dalo krájať, klasika klasík, ale ten koniec sa mi zdal taký klidný. Tajomno, nikdo nevie čo a prečo sa deje. Nádhera, nedá sa inak ako 5*. ()

CheeseFigure

Prvú hodinku sa nič nedeje, zoznamujeme sa akurát tak s postavami a ich vzťahmi. Mal som pocit, že sledujem romantickú drámu o žene milujúcej muža, ktorého matka sa bojí, že by mala prísť o syna kvôli nejakej cudzej ženskej. A potom prišlo to, kvôli čomu som si tento film primárne pustil v telke. Vtáky začali svoje neľútostné útoky. Tie vyzerajú obstojne i na dobu vzniku filmu. Koniec mi celkom vadí. Ani nie to, že sa nevysvetlí, prečo sa vtáky chovajú, ako sa chovajú. To dodáva na celom tom ,,desivom" prvku . Ale ten koniec mi príde tak nezvládnutý/uťatý. (SPOILER: Protagonisti nasadnú do auta a odfrčia, zatiaľ čo na nich pozerajú vtáky. Čakal som, čo bude a zrazu naskočili titulky. KONIEC SPOILERU). Ale hej, začiatok bol dobrý. Mená tých, ktorí sa podieľali na filme objavujúce sa v kŕdli vtákov. Úvod lepší ako záver. ()

kotrlak

Majstrštyk podle celkem nenápadný povídky, kterou jsem kdysi přečetl. Hitchcock to pojal rozmáchle a dal si práci s efektama a detailama 'par excellence' a 'second to none', jak říkáme my experti. V dnešní době digitalizace by to byla prdel, ale naučte brabčáky v roce '63 aby naskákali komínem do krbu... a ten Aston Martin...kurva to byla krásná doba! ()

RPGman

Jeden z nejlepších hororů vůbec a od samotného Hitchcocka druhý nejznámější po Psychu. Tento horor bude strašit lidi ještě hodně dlouho. ()

Jurator

Alfred Hitchcock nikdy nepřekročil své hranice a nenatočil nic, co by se nějakým způsobem nemohlo odehrát ve skutečnosti. Zvířecí instinkty úplně neprokoukl nikdo a i když se Ptáci jeví jako apokalyptický horor, trochu tajemna reality obsahuje. Dobové triky nemají chybu a vše ostatní jakbysmet. Jako většina jeho filmů i tohle zaslouží plný počet. ()

Nediro

POZOR!!! V mém příspěvku mohou být spoilery:Nepochybuji o tom, že kdybych tento film viděl v roce 1963, dal bych jistě pět hvězdiček. Efekty byli na dobu vzniku opravdu geniální ale mě tomu něco chybělo. Já ten film neviděl před čtyřiceti lety, já ho viděl poprvé teprve včera v noci a proto budu hodnotit z pohledu dnešního diváka. První hodinka spíše než horor, thriller nebo snad drama vypadá jako německý romantický film. Nic se tam neděje, velké množství dialogů o ničem a pokud se tam někde objeví nějací ptáci, tak jen proto, aby zase rychle odletěli. Jejich chvíle totiž přichází až v druhé polovině. Ale ani ta druhá polovina nezvedne moje hodnocení ze dvou hvězdiček. Scény, které mají nejspíše působit napínavě, či dokonce hororově na mě působili spíše směšně. Ano, pár opravdu povedených pasáží tam je ( hlavní postava Melanie sedí na lavičce u školy a za ní se srocují vrány, nejdříve tam jsou dvě, postupně přilétají další a další a když si Melanie všimne, co se za ní odehrává, už jich je tam snad stovka ). Konec mi přišel příliš rychlý, čekal jsem, že se tam něco ještě bude dít, že na ně ptáci ještě zaútočí ale nic se nestalo, oni si prosté odjeli autem, nic víc, nic míň. No, film by měl být alespoň o dvacet minut kratší. Začátek byl příliš dlouhý, konec příliš krátký, takže bych vysřihl některé scény ze začátku a na konec ještě přidal nějakou akci. ()

klaus

Myslíte si, že kdyby chtěli mravecni útočit ve svím počtu na lidi že by jsme měli šanci? Tak asi tak něják to dopadá i v tomhle filmu. Je zajímavé že se v tomto snímku oběvilo pouze 27 druhů ptáků ()

gorthaur

Až takovou ptákovinu (hö, hö :) ) jsem tedy nečekal. Že to bude mít nijaký konec a nepůjde se u toho ani leknout, natož bát, jsem tak nějak předvídal, ovšem už tím to bylo odsouzeno k max. 4*, což by nezachránily ani na svou dobu bomba efekty. ¶        Co mne ale zklamalo silou až překvapující, byl děj. Příšerně natahovaný, tvořený přepestrou koláží prudce dramatických, komických a patetických scének a postav, které působily hrozně „narafičeně“, jakoby Alfréd poslepoval ty nejpitoresknější výstupy a figury z divadelních komedií a dramat, jejichž herci silně přehrávají. Naklopení papouši pobavili :) ()

vlastar

Filmy Alfreda Hitchcocka mě vždy dokázali takovým zvláštním způsobem naprosto odrovnat. Ptáci sice nejsou úplně to nejlepší nicméně svojí atmosférou a zpracováním dokáží zvednout krevní tlak pěkně vysoko. ()

Umělec

Trochu zdlouhavé, scénář a dialogy někdy trochu šroubované, závěr do ztracena ... Ale vynahrazujou to scény z učebnice filmu. Srocování ptáků na hřišti u školy, paráda. 70% ()

Jester_X

Ptáci mě pohltili už jako malého, kdy jsem viděl porpvš, a přestože jsem v té době měl skutečně odlišný žebříček hodnot u filmů, tak jsem tenkrát zhlédl od začátku do konce. Nyní tomu nebylo jinak. Pomalá a děsivá proměna poklidného zálivu do dějiště pravého, dechberoucího hororu mě zkrátka dostala. Herecké výkony také věrohodné a věřím, že v tehdejší době hrát po boku speciálních efektů nebylo ještě zcela jednoduché sousto. No a možná se nakonec skutečně budete rozhlížet, jestli náhodou nad vámi neletí zdivočelá vlaštovka :). ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)