Krásna a bohatá blondínka Melanie Daniels prichádza do malého mestečka v severnej Kalifornii za priateľom Mitchom, ktorý tam trávi víkendy. Krátko po jej príchode sa ukáže, že vtáci v oblasti sa správajú veľmi zvláštne. Melanie napadne čajka a v mestečku sa začínajú zhromažďovať tisíce vtákov, ktoré útočia na všetkých, ktorí sa objavia vonku. Jeho obyvatelia musia čeliť neočakávanej a nevysvetliteľnej prírodnej katastrofe. (STV)

KOMTESA

Můj úplně první horor, který jsem kdy viděla, tenkrát mi bylo asi 5, fuj, nezapomenutelný zážitek, dodnes mám občas strach z vran ;)) ()

Chlo0opek

Nevím, ale nějak mě tento film nezaujal. Já vím, že je z roku 1963, takže s nějakýma velkýma trikama člověk nemůže počítat - tyto jsou skutečně slabé, ale beru v potaz ten rok.. - leč výkony herců v hororových scénách jsou hodně nepřesvědčivé.. Prostě 2* - a to ještě slabší... ()

Scooby..

No začátek nebyl teda nic moc, ale pak se to neskutečně rozjelo a já měl co dělat abych si neukousnul ruce při kousání nehtů, vůbec jsem nic takového nečekal už hlavně kvůli roku natočení, ale Alfred z toho vyždímal fakt maximum za které musím hodnotit 95% i přes pomalý rozjezd. ()

Peenugirl

Navodiť atmosféru strachu bez novodobej techniky zvuku, kamery, efektov si nevieme predstaviť... Predsa sa to dá a dalo sa aj v roku 1963. Nahnať strach len vtáčím škrekotom a šuchotom krídel čajok a havranov. Hitchcock si zakladal aj na charakterových črtách postáv, kamere, osvetlení a teatrálnosti pohybov, gest. S miernou rezervou je to hororová perla z obdobia filmového stredoveku. Čoho by bol schopný Hitchcock dnes? 80% ()

LadyAjva

Pamatuji si, že jsem Ptáky viděla když mi bylo šest a poté jsem se bála usnout, že přiletí ptáci a vyklovou mi oči. Stísněný pocit zůstal, nemám tu havěť ráda. ()

JJaannee

Skvělá klasika od mistra hororů...jeden z nejlepších hororů staré doby...bylo by to fakt strašný kdyby se proti nám spikla příroda, možná proto je to tak děsivé,že? ()

deanmo

Na svoju dobu veľmi vydarený napätím a spočiatku neznesiteľným vyčkávaním preštrikovaný film s pekne plynúcim dejom. Čo sa týka vyvolávania hrôzy a desu s dnešnými filmami tohto žánru sa už asi rovnať nemôže. Naopak, oproti dnešným hororom mu nechýba inteligencia a hlavne atmosféra. Trochu dlhší rozjazd je ale vykompenzovaný vcelku priamym a strohým koncom, čím sa stopáž pocitovo nepreťahovala. Pre mňa jeden z lepších Hitchcockových filmov. ()

Grizzlac

Je neuvěřitelné, jak fantasticky propracované postavy se v Hitchcockových filmech objevují. Žijí si své životy, všichni jim to věříme, zajímá nás, co s nimi bude a přitom to hlavní (ptačí teror) je pouze v pozadí jako jakýsi odkaz pro další generace. ()

Otan

Ptáci mne malinko zklamali.Rozjíždí se to pomalu a přes místy klasicky Hichcockovský střih či scénu,tento film není hororem jako takovým.65% ()

Pharao20

nemôžem si pomôcť ale napriek všetkým kladným ohlasom a chválospevom musím povedať že to bola riadna nuda...Budovanie napätia? to akože tá prvá hodina filmu kde sú len nudné dialógy a jeden útok čajky na hlavnú hrdinku? Ked sa už konečne začne niečo diať tak je to síce posun k lepšiemu ale aj tak ma to do horroroveho vytrženia nijak nedostalo.... ()

joemikes

Doteď jsem měl za to, že to byl čb film, ale asi je to tím, že babička měla čb televizi. Ten film žije se mnou, ale narozdíl ode mně mládne, jako malý jsem viděl v Tippi Hedren maminu, teď říkám ježíša ta je tak strašně sexy a závidím každýmu kdo s ní točil milostnou scénu. První možnost vidět tenhle film byla v mých 8 letech na čb televizi na ARD, německy dabovaný a překládaný mou babičkou, poté několikrát na čt2 a nyní v 720p v originále a stále můžu říct, že zažívám stejné pocity a atmosféru jako v 8 letech, je to jako s vůní která dokáže oživit dávno zapomenutý okamžik. ()

durkes

Filmy Alfréda Hitchcocka od jeho amerického pôsobenia sú pre mňa väčšinou dokonalosťou. Pocitovo majú jeho filmy všetko, čo majú mať. 50-te a 60-te roky sú v jeho tvorbe proste úžasné. Čo film to perla. Vtáci podľa mňa patria k jeho vrcholným filmom. Horor, ktorý je pozerateľný kedykoľvek. ()

Serjoza

Geniální scéna s Melanií pokuřující před školou na lavičce, za jejímiž zády se seskupuje smrtící hejno. Co se týče zbytku, Hitchcock natočil horor, který už dnes téměř nikoho nepostraší. 66 % ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)