V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiálny text distribútora)

ink flo

Připomnělo mi to starý plošinovky na automatech co v 90s brázdili ČR v maringotkách. To prostředí NY metra tomu dává minimálně jednu hvězdičku navíc. ()

solid

Oldschool v plné síle. Člověk pak i dokáže pochopit lidi, kteří chtějí dělat remake těchhle klasik. Pro ně jsou tyhle filmy stejné klenoty, jako pro nás nářezy jako Rambo, Terminátor nebo Die Hard. Ale musí se to udělat jako pocta a ne jako žumpa. ()

agassi68

Červené čísla ma zmiatli. Skoro až do konca som čakal, za čo tak vysoké hodnotenie. Nedočkal som sa. Takúto pablbosť som už dlho nevidel, navyše bez štipky irónie. Ako 10 ročný by som možno tento film za hlbokého socializmu žral, no teraz by niečo takéto natočil aj môj mentálne postihnutý sused.. ()

Wolvie

Obrovsky vyhypeované,obrovský kult,obrovská nuda.Válečníci jsou příšerně monotónním filmem,který kromě lehké kontroverze z hlediska násilí nemá dnes absolutně co nabídnout.Takhle si kultovní film opravdu nepředstavuju. ()

druhaveta

Je zajímavé, jak se ranný Hill podobá rannému Carpenterovi: nekomentující odstup, slabost pro úsečně drsné příběhy, cit pro špinavou žánrovou atmosféru a schopnost vytvořit z exploatační triviality neokázalý přesah. ()

FoxMulder

Film, který se vůbec ničím nevymyká filmovým standardům sedmdesátých a počátku osmdesátých let, a to jak v dobrém, tak špatném smyslu slova. Hutná a temná atmosféra nočního města v kombinaci s elektronickou hudbou a přímý tak na bránu na jedné straně, slabý a neoriginální scénář s naivními momenty spolu s nepříliš přesvědčivými herci na straně druhé. Stojí to mezi podobně laděnými Carpenterovými 13. okrskem a Útěkem z New Yorku. Přičemž, oproti prvnímu není tak naivní a oproti druhému mu chybí kulervouci Plissken. Čisté 2,5*. ()

LukyLago

Co dodat absolutní vizuální stylovka, možná trochu málo využitý obrovský potenciál filmu ale přesto je to podle mě kultovní snímek, takový nenápadný klenot v kinematografii, který má pár svých věrných fanoušků. ()

GTS_PUNK

Špinavý, pochmúrny a temný New York 70. rokov 20. storočia. Nespočetné množstvo gangov ovláda ulice a bojuje medzi sebou o rozšírenie sféry svojho vplyvu. Je to mesto, kde slušný človek v noci nevychádza von. Aby sa situácia aspoň trochu upokojila, je zvolaný kongres všetkých gangov, na ktorom sa má dohodnúť prímerie. Najrešpektovanejší vodca, Cyrus (Roger Hill), mediátor tejto dohody, je však zastrelený, a z tohto skutku je neprávom obvinený gang Warriors. Tí sa musia dostať cez celý New York metrom späť na domovský Coney Island, ale na tejto ceste musia čeliť tým, ktorí im idú po krku. A že ich nie je málo. Režisér Walter Hill, ktorý sa v neskorších rokoch, okrem iného, podieľal aj na scenári k sérii Alien, prichádza v roku 1979 s filmom, ktorý možno s miernou nadsázkou v istých veciach, ale inak verne kopíruje život v jednom meste a v jednej dobe. Každý, kto sa aspoň trochu vyzná či už v dobových súvislostiach alebo v kinematografii, vie, ako vyzeral New York 60. a 70. rokov 20. storočia. Dokonale to zachytávajú snímky ako Midnight Cowboy alebo Taxi Driver. Na problém gangov, ktoré boli v tomto období rovnako problémom, sa však vyložene zameriava iba tento snímok. Na ploche o niečo dlhšej ako hodina a pol, sa tvorcovia rozhodli viac akčnejšou, než dramatickou formou, divákovi priblížiť, ako asi môže vyzerať jedna noc v New Yorku na pozadí vojny medzi gangami. Filmový námet je v tomto prípade veľmi jednoduchou záležitosťou - presun z bodu A do bodu B, pričom po ceste sa gang musí biť s každým, na koho narazí. Vyznieva to jednoducho a jednoduché to aj v konečnom dôsledku je. Ak niekto od tohto snímku očakáva, že pôjde viac do hĺbky, ostane sklamaný, pretože sa v podstate nejedná o nič iné, iba o súboje "maníkov" s odhalenými hruďami v kožených vestách a afro účesmi na hlave. Na druhú stranu týmto súbojom však nemožno uprieť istú pestrosť a pútavosť, čo sa o iných podobne ladených filmoch povedať nedá. A to aj napriek tomu, že nielen vyobrazené súboje, ale film všeobecne, trpia množstvom viditeľných chýb, ako napríklad rozdielnym počtom hercov v po sebe nasledujúcich scénach, či zlým strihom. V podstate sa jedná, príbehovo aj po technickej stránke, už na prvý pohľad o typické "béčko" zo 70. rokov. O tom, okrem samotnej úrovne, svedčí aj herecké obsadenie, ktoré ani zďaleka nepatrí do prvého sledu. Aj napriek týmto nedostatkom, ktoré by inak väčšinu filmov takmer odpísali, tu stále možno hovoriť o tom, že divácky film, aj keď, pravda, s malým prižmúrením oka, baví. A baví najmä vďaka tomu, vďaka čomu bodujú aj už dva skôr spomínané filmy. Kvôli výprave. Zdevastovaný, špinavý a nebezpečný New York doby, v ktorej sa snímok odohráva, je s odstupom času a na filmovom plátne niečím, čo je priam až mesmericky atraktívne, a čo v podstate funguje nielen tu, ale v akomkoľvek inom filme, či dokonca žánri, odohrávajúcom sa v tomto časopriestore. Všadeprítomné nebezpečenstvo na jednej strane koliduje s prepychom paničiek z Upper East Side (aj keď tie práve tu zrovna divák nevidí), a vytvára yin a yang - protiklady skvele fungujúce na filmovom plátne. The Warriors je na jednu stranu predvídateľným, miestami dejovo príliš jednoduchým, inde výrazne zjednodušeným, ba až dejovo ignorantským, príliš akčným a priam až vzorovým béčkovým filmom. Na stranu druhú sa však jedná o jedinečnú záležitosť, ktorej niektorí dokonca pripisujú až kultový status, aj keď s týmto tvrdením sa nedá úplne súhlasiť a malo by sa s ním pracovať opatrne. A aj keď je to snímok plný chýb a všemožných nedostatkov, kvôli námetu a najmä výprave sa ho raz vidieť určite oplatí. Minimálne kvôli tomu, aby si naň mohol každý divák urobiť vlastný názor. () (menej) (viac)

Maximilianus

Nie je nič drsnejšie ako gang, ktorý uteká po meste aby chytil MHD. Film síce mierne trpí dobou, ale aj tak je vidieť, že bol filmovaný modernými technikami, bitky sú na celkom slušnej úrovni, dej je dobrý, postavy sympatické a tú súdržnosť gangu tam je cítiť. 7,6/10. ()

Nix

Není nad to si vyrazit s gangem přes město, kde další gangy mají své teritoria. Námět zní skvěle a tak nějak do půlky je to dobrý, jenže na to, že by to mělo být právě o bojích a přežívání, to není až tak dynamický, ale jako špatný taky ne. Jenže představoval jsem si to trochu více akčněji a drsněji. Ale i tento výsledek se dá zkouknout, ale že bych to nějak žral a musel se pomalovat do barev gangu, to zas ne. ()

Miksa

Velmi dobrý film. Cesta domů ze srazu gangů v New Yorků se někde může protáhnout až do rána. Warriors (gang z Coney Islandu) byl křivě obviněn z vraždy a začíná hon, který nekončí pro každého zrovna příjemně. U tohoto filmu hodnotím především uvěřitelnost děje bez orgasmálních explozí všeho kolem s jemnou komiksovou stylizací. Čistá bitva s hrdinou, kterého si můžete oblíbit:-). ()

crjules

Klasicke 70' becko, ktere ovsem muze pravem drzet punc kultovniho filmu. Film ma tempo, styl a napad. //moderatorka radia, tedy pouze jeji hlas a rty....100% // + hudba. ()

Tamdydam

Mno... Na tomhle snímku jsem ochoten ocenit relativně originální zpracování a některé opravdu propracované bítky. Ale tím to končí. Doposud jsem neviděl film s větší koncentrací naprosto vylízaných a nepřesvědčivých ksichtů, jako zde. Bylo mi ukradené, kdo z těch vydlabanců koho odrovná a tutíž pro mě film ( který nění založen na ničem jiném, než na souboji blbce proti několika blbcům ) v podstatě ztratil smysl. The Warriors jsou podle mého nevkusným béčkém na jedno použití pro americká letní kina. Nic víc ()

john.h

Tenhle film má styl. U žádnýho jinýho filmu předešlá věta nejde napsat právě jako u tohohle. Hudba, barvy, kostýmy, komiksové vložky, prostředí, image postav, dialogy, všechno je prostě jiné než co je u ostatních filmů běžné. A řeknu to znova, má to prostě styl. Třicet let na tomhle snímku není vůbec znát, když teda přihmouřím oči nad účesy, ale bez nich by to nebylo ono. Všechny prvky do sebe skvěle zapadají. ()

Kozy9

The Warriors je unikátny od samotného začiatku až po koniec. Nadčasový príbeh vytvárajúci kult, ktorý by mal vidieť každý filmový fanúšik. Aj napriek pár chybám ako seknutý záver a podobne si film udržuje latku nesmierne vysoko a splnil moje očakávania. Najviac zo všetkých pozitývnych vlastností musím oceniť hlavne nesmierne podarenú prácu s kamerou a nočnými scénami plus celkovú svižnosť filmu. Film má rýchly (no nie prirýchly) spád, pôsobí resko a živo. Nenudíte sa ani chvíľku a svet New Yorských gangov 70. rokov minulého storočia sa vám dostáva pod kožu a vy len so zatajeným dychom čakáte čo sa stane partičke hlavných protagonistov, či sa im podarí dostať domov alebo nie. Ďalej oceňujem nápady na výzor jednotlyvých typov gangov a aby som nezabudol, Bojovníci disponujú neskutočne kvalitným soundtrackom vtedajšej hudobnej scény. Tento snímok som si vychutnal od začiatku do konca a stal sa pre mňa jedným z najlepších filmov, čo som kedy mal možnosť zhliadnuť a preto bez váhania: 95% ()

Tales

Tak to sorry, ale tohle teda ne. 1.Absolutně nevyužitej potenciál. 2.Chování postav je naprosto idiotský až směšný. 3.Na to, že je to film o bitkařích, tak se tam moc nebojuje. 4.Když už je tam nějaká bitka, tak je natočená nudně, nebo je choreograficky docela k smíchu. (i když pár světlejch výjimek se tam najde) 5.Herecký výkony nejsou zrovna nejlepší a nevim jestli je to úmysl, ale Warriors si hrajou na hrozný tvrďáky, řikaj tvrdý hlášky, ale tvářej se jak kdyby se měli každou chvíli posrat strachy a taky se tak chovaj. 6.Hudba mě neoslovila, což bude spíš asi můj problém, budiž. __Teď to nějak shrnu dohromady. Nevim do jaký míry má ta komiksová stylizace omlouvat tak prostoduchej a dost blbej vývoj příběhu a naprostou absenci logiky, ale byl bych ochotnej to akceptovat, kdyby a) bylo ve filmu víc akce a něco se dělo, nebo b) když už je tam tý akce tak málo, tak by aspoň mohla bejt trochu líp provedená a tak trochu drsnější gangy by taky neuškodily, protože když už vidim nějaký tyhle bitkařský gangy, tak čekám, že budou aspoň dobře bojovat, když to dělaj furt. Tady totiž většinou spíš bojujou jak hovna. Já dávám lepší 2* za občasný prolínání komiksových obrazů, za ten nápad s DJkou, to bylo zajímavý a za několik scén, který se povedly. Jinak teda dost slabý, hlavně první polovina, která byla naprosto nudná, druhá půlka to jakž takž zachraňuje. ()

Paesant

Před pár dny jsem jel metrem z Bronxu na Coney Island. Skutečně bylo zapotřebí přestoupit, uvnitř to smrdělo a venku pršelo. 93 minut akčního snímku bych ale na tý zkušenosti nevystavěl ani ve výjimečně osvícený, kreativní chvilce. Úsměvná podívaná. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (viac)