Blok 99

• Česko Blok 99 (viac)

Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

Sany33

Prostý a nijako originálny príbeh, ktorý však režisér a scenárista v jednej osobe pretavil vo veľmi kvalitný a napínavý film so silne emotívnom záverom. Tomu sa hovorí vyžmýkať námet na maximum. Excelentný Vince Vaughn si tu jednoznačne zahral jednu z najlepších rolí v kariére a na svoje si prídu aj milovníci autentických bojových scén. 90% ()

Tft

Brawl in Cell Block 99 je podobně chytrý název jako třeba There Will Be Blood, dopomáhá k utvoření celkového napětí filmu, protože člověk pořád čeká kdy dojde ke slibovanému brawlu, který je nakonec jen třešničkou na dortu téhle minimalistické nálože napětí a surovosti. Craig Zahler se před dvěma lety představil svérázným Bone Tomahawkem, který svojí syrovostí dalece vyčníval a Brawl in Cell Block 99 jede na stejné vlně, kterou dovádí téměř k dokonalosti.V hlavní roli Vince Vaughn, který konečně ukázal co v něm dřímá za hereckou extra třídu, hraje nesympatického bývalého boxera, teď pašeráka drog, který sice není postava s kterou bude divák sympatizovat, ale přesto dokáže pochopit motivace k jeho činům. Je to týpek co má jasné zásady, s ničím a nikým se nesere, film to dává hned několikrát jasně najevo a pokud mu někdo vyhrožuje násilím na jeho ženě a nenarozeném dítěti nic ho nezastaví. Brawl in Cell Block 99 má pozvolné tempo, nikdy však nespouští nohu z plynu, spíš postupně přidává na intenzivitě až nakonec dozraje jak víno. Vaughn jen málokdy sleze z obrazovky a jeho herecký výkon je nosnou konstrukcí celého filmu. Tou stavbou, která stojí na této nosné konstrukci je Zahlerova režie. Ten z podobně jednoduchého příběhu jako byl Bone Tomahawk dokáže vykouzlit poutavý film, který z nedostatku propracovaného příběhu spíše těží, než naopak. Zahler ví s čím pracuje a pracuje s tím zatraceně dobře. Postupně buduje cestu k strhujícímu finále, které je znovu o level jinde než jsme u podobných snímků zvyknutí. Masakr ve třetím aktu je asi taková nálož jako bylo půlení lidí lidojedy v Bone Tomahawk ne-li lepší. Zatraceně slušná dávka surovosti, Zahler pokračuje ve zvedání laťky kvality, jsem zvědav jak vysoko jí dokáže vyšponovat v jeho dalším kousku. 93% ()

svobik

Taková hezká Vaughnova dupačka. Musím se ale přiznat, že jsem čekal ještě víc. Pomalejší tempo obecně jaksi implikuje větší emocionální náboj či vyhrocenější scény, což se zde úplně nekonalo. Závěr moc fajn, kontaktní scény pěkné, ale onen pomyslný faktor, který by dělal z nového Zahlera nezapomenutelný film tam jaksi chyběl. I tak ale určitě spokojenost. ()

L_A_D_A_S

Nečekaná bomba. Vince Vaughn hraje skvěle a celý film jede ve strhujícim tempu. Craig Zahlerovi se jako dítěti asi něco strašnýho stalo protože tak jako v jeho prvním filmu Kosti a skalp, i tady byly scény kdy jsem prostě musel zavřít oči. 5* ()

cross

Priznam se ze prilis nerozumim vsem tem ovacim ktere si Block 99 nese.... ja videl 100 minut vlecici se nudy a 30 minut expresivne podaneho nasili, ktere sice bylo fajn:) ale na druhou stranu evidentne vykalkulovane.... Tichy film bez padne atmosfery, kalkul opisujici od jinych a Vinc ktery sice podava na sve standardy nadlidsky charakterni vykon, ale kteremu tuhle pozu zhubleho pupkace s nadlidskou silou proste nemuzu verit... Shot Caller mel pribeh a vyvoj postav, Block bych sepsal na jednu A4 textu a takova jaka je rozprava o nevere na zacatku filmu je pak vlastne jeho valna vetsina - pliziva a ticha nuda k uzoufani... ()

Herzeleid

Slušnej masakr, s xichtama na milion kousků se teda nepářou, ale film mě prostě lezl na nervy, takže víc nedám a vidět znovu nemusím. Znám lepší vězeňské kousky, být tenhle je svým způsobem hodně osobitý. ()

ghatos

To je alespoň (super)hrdina podle mého gusta! Lebky křupají, hnus všude okolo a Vince Vaughn klidně vleze i do pekla (typicky americké), jen aby zachránil svou rodinu. Celé je to tak zvláštně přešponované, ale přitom velmi chytlavé. Trochu jsem z toho cítil osmdesátky, byť Blok 99 jsou vlastně dva filmy v jednom. Druhá část se nese v dost odlišném duchu (pro mě sympatickém), ovšem každý to asi neocení. Blok 99 se samozřejmě nemůže vyhnout srovnání s Trestancem. Ta podoba je zcela zřejmá, i když každý snímek má odlišné silné stránky. Tady je to přímočařejší a více pocitové. Oba filmy jsou kvalitní, takže plichta a 75%. ()

Killda

První půlka přislíbí zajímavé vězeňské drama, které se bohužel nakonec zvrhne v totální bezduché béčko spoléhající na ještě grotesknější násilí než používá Tarantino. Tahle rozdílná tonalita a vlastně i žánrovost shazuje zážitek z přislíbeného filmu a dost možná ukazuje, že Zahler není ani tak dobrý scenarista a režisér, jak jsem myslel. Bone Tomahawk byl nejspíš jen světlá výjmka... bohužel. ()

Mr.KarlAdler

Drásavě pomalé tempo vyprávění o smutném muži se zásadami, při kterém se Zahler precizně a často soustředí na příběhovou omáčku a plíživě utahuje šrouby á la Dennis Villeneuve (například úvodní vězeňská chůze přes několik pater a x chodeb). Pak postupně uvolňuje hněv hlavní postavy až do závěrečného masakru, kdy Bradley tvrdošíjně nastoluje rovnováhu, přičemž s ním k tomu určené nápravné zařízení příznačně odmítá spolupracovat. Vaughnova překvapivá fyzická transformace i těžce existenciální rozměr jeho role dělají z Bradleyho Thomase skutečně nezapomenutelnou postavu, jednu z nejlepších za poslední roky. Every time, the first container I grab is always that milk or that skim stuff. It's never the one I want. The law of averages says one out of three times, I ought to get the cream, but it doesn't happen. ()

cpt.Lynch

Čirá brutalita se snoubí s melancholickou hudbou. První půle má celkem reálný základ, v druhé se naplno rozehrává až surreálný čardáš zlomených kostí a rozšlápnutých lebek. Vězení je jen kulisa, která umocňuje, jak je hlavní postava v prdeli. Vince Vaughn si hlasitě řekl o post největšího filmového tvrďáky, sorry Trejo a Mickey Rourke… ()

blackJag

Námět a zapálení v tom je, ovšem chybí tomu styl. Rejža se s tím nesere, i tomu méďovi Vaughnovi jsem roli celkem sežral, ale tam, kde by Tarantino nebo třeba Cronenberg jasně vztyčili vítěznou vlajku, Zahler jen plápolá na půl žerdi. 70% ()

Autogram

Zase jeden film o tých silných a inteligentných a čisto náhodou s holou hlavou a tetovaním. Inteligenciu dokazuje tak, že všetko rozbije, zničí a zabije, presne ako svoj vlastný život. No ale pri tom všetkom, kam sa dostane, nezostáva divákovi iné, ako mu fandiť. Inak veľmi hnusný film. ()

KASUGI

Perfektní a takové netradiční vězeňské drama, které se věnuje trochu více pocitům vězně, než jiné filmy tohoto žánru. Jistě, mraky filmů z vězeňského prostředí ukazují, jak je to v lochu na pytel, ale pouze tento se zaobírá i depresivními pocity při úvodním nástupu výkonu trestu. Jinýmy slovy, když Vaughn vstoupí do své malé cely, změří ji pohledem a pak pronese: "7 let...", hlasitě jsem se zasmál v tom pozitivním smyslu slova, protože přesně tahle věta mi prolétla hlavou těsně  před tím, než ji vyslovil. Tohle mi v těch filmech chybí. To skutečné uvědomnění si, že je váš život už v hajzlu a nelze to vrátit zpět. Ten odstrašující efekt (ne)stát se kriminálníkem je tu naprosto úderný. Jediné, co mi na filmu vadilo, byla postava Dona Johnsona. Tváří se hrozně tvrďácky, dává Vincentovi dlouhou přednášku o tom, jak je to nejhorší vězení pod sluncem a jak ho klidně zatřelí i za nějaké uprdnutí a pak když jim tam Vaughn rozbije huby a poláme ruce,  vyměknou a chovají se v podstatě stejně jako v tom prvním vězení. ()

Georgex

S. Craig Zahler opět nezklamal a již silně uvažuji o tom, že ho zařadím mezi své oblíbené tvůrce, jelikož po skvělém Bone Tomahawk natočil další netradiční a dosti brutální film, který stejně jako jeho výše jmenovaný předchůdce sice trochu pokulhává v konečné fázi a finálním rozuzlení, ale i tak jsem hrozně rád, že někdo podobné filmy točí. Je to přímočaré, surové, napínavé a hlavně si to na nic nehraje. Vince Vaughn už v Hacksaw Ridge ukázal, že pro něj vážné role nepředstavují žádný problém, a tady to jenom potvrdil, byl opravdu skvělý a přeji mu víc takových rolí. Každopádně S. Craig Zahler má našlápnuto k tomu stát se novým Tarantinem. Moje hodnocení 75%. ()

Hugo01

Nabušený holohlavý Vince Vaughn, který ničí jak věci, tak lidi na potkání, je něco, co si musí užívat každý! Toto poctivé, syrové akční drama jsem si na doporučení pustil a opravdu to nemá chybu. Možná o něco pomalejší rozjezd, než by některým bylo záhodno, ale atmosféru film nepostrádá ani sekundu. ()

P1tr

Páradní film, ve kterém S. Craig Zahler naplno ukázal svůj potenciál, který nastínil v Bone Tomahawk. Těšil jsem se na nenáročnou a hodně brutální podívanou a dostal jsem mnohem víc, neboť Blok 99 není pouze snímkem, ve kterém se drtí lebky, ale nabízí zajímavou a velmi propracovanou hlavní postavu, které budete celou dobu ohromně fandit a prožívat s ní každý moment a každou překážku. Blok 99 ani vteřinu nenudí a jde o výbornou kombinaci béčkových a áčkových filmových elementů, kterých se nám moc nedostává a každého takovéhoto kousku si musíme vážit, obzvláště, když nám po dlouhé době nabízí Vince Vaughna výborně hrajícího v seriózní roli. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů