Keby šlo všetko podľa plánov drogového baróna Barilla (Willem Dafoe), v Mexiku by onedlho malo dôjsť k zmene vládnej moci – s výdatnou pomocou generála Marqueza (Gerardo Vigil) totiž plánuje zosadiť úradujúceho prezidenta krajiny (Pedro Armendáriz Jr.)! Správy o tom sa medzičasom doniesli aj agentovi CIA Sandsovi (Johnny Depp), ktorý sa rozhodol angažovať bezmenného Mariachiho (Antonio Banderas). Charizmatický gitarista má zhýralého generála zabiť – ale až po tom, ako ten splní svoju zlovestnú úlohu! Sands veľmi dobre vie, prečo si na túto špinavú prácu vybral práve Mariachiho... Ten má totiž s generálom Marquezom ešte nejaké nevybavené účty: práve generál je totiž zodpovedný za smrť jeho milovanej Caroliny (Salma Hayek) a ich spoločnej dcérky! Pochopiteľne túži po pomste. A ak si popritom privyrobí ešte aj zopár dolárov... Prečo nie? Kým Barillo a Marquez intenzívne pokračujú v príprave útoku, ani temný muzikant nezaháľa: požiadal totiž svojich niekdajších spoločníkov a verných priateľov Lorenza (Enrique Iglesias) a Fidea (Marco Leonardi), aby ho podporili a pomohli mu. Dve otázky však stále viac a viac vystupujú do popredia: aké sú vlastne skutočné Sandsove motívy a čo presne chce svojimi sprisahaneckými plánmi dosiahnuť? (TV Markíza)

HawkeyP

Tak tohle Rodriguez zvoral. Nepopírám, že akční scény mají šťávu. Něco takového jsem naposledy viděl v Mizerech od Baye. Bylo by určitě zajímavé, kdyby Rodriguez natočil Mizery 3, ovšem pokud by sám nenapsal scénář. Což by mimo jiné prospělo i tomuto filmu. Je v něm moc postav, většina z nich je nudná a nedůležitá. Ze začátku to ještě jde, ovšem později se z filmu stává téměř nepřehledný guláš, při kterém se díváte na hodinky a doufáte, že už bude konec. ()

crackonosh

Že byl Desperado tak trochu debilní film mi ani v nejmenším nevadilo, protože z něj čišela radost, nadšení a filmařská invence a výborně jsem se u něj bavil (což vlastně platí i pro El Mariachiho). Akce, milostné vzplanutí i napětí byly dávkovány velice přesně, a proto ani nakonec nevadil nevýrazný záporák. Na pokračování jsem se proto moc a moc těšil, a tudíž jsem byl z výsledku o to více zklamaný! Tak pitomý a nepřehledný děj jsem už dlouho v kině neviděl. Naprosto zbytečné scénáristické eskapády nepochopitelně strhávají pozornost od toho hlavního, co bylo devízou Desperada, totiž brilantně vystavěná pomstychtivá jízda. Můj miláček Danny Trejo je ve filmu jen na okamžik, stejně tak avizovaná Salma, moc se mi líbil Mickey Rourke a Johnny Depp (já nemám oči, ty čuráku!), ale to na dobrý film zdaleka nestačí. Tenkrát v Mexiku je čistočistá parodie na vše předchozí, protože film nelze brát ani v nejmenším vážně. Ale není to dobrá parodie. Tři hvězdičky za nostalgickou vzpomínku na vyvedenější Rodriquezovy filmy. ()

Odpadlik

Akční "blázinec", plný explozí, efektních stříleček, pádů, nabitý hereckými osobnosmi a slabým černým humorem. V Desperadovi to bylo nové a neukoukané, zde všechny ty řemeslně dobře natočené bitky po čase začínají nudit a velkou měrou k tomu přispívá i poměrně nesrozumitelný děj se spoustou postav a rádoby překvapivých odhalení. Je jen škoda, že krásky Salma Hayek a Eva Mendes nedostali více prostoru. První z nich zde vystupuje jen v retrospektivě, i když x-tá variace na téma "útěku v řetězech" je velice efektní a patří k tomu lepšímu, druhá pak jen v několika málo scénách. ()

Acrobat

uz tato seria taha abslutne z posledneho. Teda nasilne komercne dotlacena seria, nenasytnych producentov a nezasadoveho Rodrigueza. Na tomto filme nie je nic co stoji za okomentovanie. Vsetko je robene prvoplanovo, charakter depserada sa vytratil, charizma vyhasla. Akcne sceny su nepodarkom. Vyzeraju ako z lacneho Becka Lundgrenovych filmov. Rodriguez si nedal zalezat na dotiahnutie ani jednej akcnej sceny a Banderas tam uz skor vadi. Depp je prijemny ale len v momente ak slepy (s vynikajuco stecenou zashnutou krvou po lici) ide mestom s dvoma zbranami a odety v ciernej kozi. Dobre sa nanho pozera, dobre spomina. Pre ,mna skvela vizualizacia. Inak je to vsetko. Azda najslabsi je nasilny scenar, ktory nevie ktorym smerom ma ist a urcite zaverecny boj s armadou na styl C-eckoveho Delta Force. Rodrizguez sklamal seba a fanusikov charizmatickeho Desperada a uprimneho Mariachiho. Je to film navyse ktory nemal vzniknut. ()

RajAthen

Kdepak, kouzlo Desperada je nenávratně pryč. Jedná se o zbytečné pokračování, které si navíc dost pro sebe ukrajuje Depp a jeho šiblá postava, což v pokračování o Marriachim není nejlepší vizitka... ()

Forty-

Ďalší Rodriguezov počin na tému Mariachi. Zo skromnej jedničky, cez desperádovskú pecku dospel sem. Film nabil hviezdami, ale moc platné to nie je. Tentokrát sa zrejme Rodgriguez bavil viac ako samotní diváci, čo je škoda. Pokiaľ je toto však niekoho prvé zoznámenie s Rodriguezovými kovbojkami, tak si to celkom vychutná. Zlé to nebolo ... ()

Withree

Tolik známých tváří, ale co z toho, když se to zvrhne v pouhou nerealistickou střílečku (i když se mi to i líbilo). Z této herecké sestavy i režiséra, scénaristy, kameramana, střihače a já nevím co ještě ten chlap Rodriguez umí z toho šlo vymáčknout mnohem víc. Slepý Depp střílí a nikoho nezásahne. Sranda no. ()

Cerion

Bohužel se tu vytratilo ono kouzlo "regionálního" Desperada. El Mariachi tu začal řešit problémy celostátního měřítka. Také se tu objevilo tolik postav které se pletou do tolika dějových linií až to není hezké. Už to není jediný El Mariachi, který se chce pomstít. Už to není jediný El Mariachi, který je všechny odstřelí dvacet metrů daleko. Johnny Depp ovšem hraje skvěle, škoda jen že to jinak celý film trošku kazí. ()

bono22vox

...velice volne pokracovani skveleho Desperada je hlavne zabavna exkurze do reziserovy fantazie... nic vic, nic min... jo a skvělý Johnny Depp - i navzdory silnému hereckému obsazení. ()

Dost jsem se na tento film tesil a musim rict, ze me hodne zklamal. Jednu hvezdicku davam za napad kytary na dalkove ovladani a druha nalezi Johnny Deppovi, který zde zastínil Antonia Banderase. Ze by byl Johnny hlavní postavou tohoto filmu?...... ()

Dreadlord

Opravdu jsem od Rodrigueze nečekal až takové zklamaní.Není to vůbec důstojné pokračování vtipem nabitého Desperáda,možná že se v mexicu objevila plejáda těech největších herců,ale to asi nebude klíč k úspěchu Roberto!!! ()

Allegro.g.

Johny Deep čtyři hvězdičky, zbytek nula. Trapný a pitvorný film, který je tak neškodný, že se málem stal prvním filmem, u kterého jsem usnul. Bohapusté plýtvání hvězdami a dávno rozpynuvším se talentem Mr. Rodrigueze ()

KdG

Parádní film. Tenhle styl a prostředí mě proste bere, i když tenhle poslední díl je tak trochu překombinovaný, takže plný počet * nebude. ()