Mariachi

• Česko Mariachi (viac)

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiálny text distribútora)

BuryGol

První film dneska už světoznámýho Roberta Rodrigueze. Vzal pár neherců, laciný vybavení a 7 tisíc Dolarů. To všechno mu stačilo k vytvoření filmu se všim všudy. Zatimco dnešní rádobyrežiséři by za tuhle částku ani nezvedli svý líný zadky z křesla. Robert dokázal téměř zázrak a tenhle film patří do těch, co stojej za vidění. A že to občas hapruje nebo je vidět lacinost? Když vemu v potaz situaci a finance, tak nad tim s úsměvem zavřu oči a pomysleně smekám před panem režisérem. Jinak zajímavost na konec-Peter Marquardt neumí španělsky a všechno čet. (I když se mi nepodařilo najít jeho pravou národnost). Na druhou stranu jsem si ho na začátku splet s Edwardem Nortonem... ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Poloamatérský film El Mariachi je předzvěstí svého dokonalejšího slavného remaku Desperado vytvořeného stejným režisérem. Dělí je od sebe 3 roky, pár miliónů dolarů, nahrazení neznámých jmen známými herci a mnohem dokonalejší řemeslo. Ale i tak je El Mariachi velmi dobrý a hlavně zábavný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c8gYxguwLvc ()

Ollie235

Kdybych hodnotil podle poměru rozpočet:zážitek, bylo by to nejspíš 5*. Pokud mám ale řadit El Mariachiho mezi ostatní celovečerní filmy je to za lepší 3. Rodriguez předvedl, že má co nabídnout a že umí vytvořit zajímavé prostředí s dobrou atmosférou a slušným množstvím nápadů, ale nějaké ty peníze tomuto snímku zkrátka chyběly. ()

showxman

Na začátek bych chtěl podoktnout, že ješte před Mariachim sem viděl Desperada. Musím se ovšem přiklonit na stranu staršího Mariachiho, který mi byl po chuti daleko více. Asi díky svému nízkému rozpočtu a uvěřitelnějšímu závěru, než jaký je k vidění v Desperádovi, kde se na konci strhne až bondovská akční řežba. Proč bondovská? Zkrátka proto, že je naprosto neuvěřitelné, že Banderas neschytá ani kulku v té smršti kulek a salvě výbuchů všude okolo. Až v závěru u mě Desperado ztratil hvězdičku. Mariachi za 4*. ()

gudaulin

Při hodnocení El Mariachiho je nutné vycházet z faktu, že jde o ultralaciný debut natočený doslova za pár tisíc dolarů. Nezávislé dílko, které není ovlivněné zásahy studia a jakýmikoli tvůrčími kompromisy. V pozdějších filmech rozvíjel Rodriguez motivy, které nastínil už ve své prvotině, a i když byly podepřené slušným rozpočtem a přítomností hereckých hvězd, šlo o vykalkulovanou záležitost, které chybí energie Rodriguezova prvního filmu. Nejsem fanouškem žánru, ale když už mám hodnotit Rodriguezův styl, pak El Mariachi se mi líbí víc než jeho pozdější kousky. Dobře pracuje s žánrovými klišé a jeho parodický styl mi sedí víc než pozdější akční jízda. Celkový dojem: 60 %. ()

• Film stál pouhých 7000 dolarů. (cariada)
  • Film je inspirován knihou "Rebel Without a Crew: Or How a 23-Year-Old Filmmaker With $7,000 Became a Hollywood Player", kterou napsal Robert Rodriguez. (Terva)
  • Vedlejší herci ve filmu jsou jen "nevinní" kolemjdoucí lidé. (Sufferer)