Mama s ockom

• Slovensko Mamka a ocko (festivalový názov) (viac)

Davové šialenstvo neznámeho pôvodu spôsobí, že rodičia z pokojného predmestia obrátia svoju zlobu proti vlastným deťom. Carly Ryanová (Anne Winters) a jej brat Josh (Zackary Arthur) musia bojovať o holý život a brániť sa surovým útokom zo strany tých, čo ich priviedli na svet. Nevedno, čo ich k tomu núti, ale otec Brent (Nicolas Cage) a mama Kendall (Selma Blairová) sa dnes rozhodli svoje deti zabiť. (TV JOJ)

kyblik2

Tak toto prekvapilo. Perfekná guráž natočiť niečo takéto a ešte aj funkčné! Vychytané zábery, skvelé nápady a výborná hudba :) A konečne po Tokarev-e aj Nicolas Cage, ktorému veľmi sadla rola :) ()

Mark1983

Musím konstatovat, že trailer byl o něco působivější než samotný film, i když se jedná o celkem koukatelný průměr. Avšak jsem přesvědčen, že určité scény, co se týče útoků, by mohly být ve větším počtu a boj mezi rodiči a potomky tak mohl skončit alespoň jako lehký nadprůměr. Jenomže, i když hororový fanoušek je pochopitelně na horor s netradičním názvem zvědavý, třeba jako já, nakonec usoudí, že si Mamka a taťka zaslouží více fantazie a představivosti, co se týče celkového děje. Určitě by film nedegradovalo, když by měl ponurou, mysteriózní a zároveň napínavou atmosféru. V této podobě to je jen pouhý, i když koukatelný průměr. ()

Jarv

Až na nedotažený konec jsem velmi zvláštně překvapen. Nick Cage se zase trochu více předvede, jelikož ve svých posledních filmech neměl kolikrát absolutně co hrát. Ovšem Selma Blair dostala dle mého lepší prostor. Její změna z ustrašené a pečující matky v krvelačnou a lstivou potvůrku byla mnohem více rozpracována než u něho. Jinak je film průměrný. Proč tedy čtyři hvězdy. Protože mě opravdu hodně zaskočil děj a způsob zpracování. Scéna, v níž se parta otců v porodnici dívá na své právě narozené děti s chutí skočit po nich, mě svou komičností doslova zničila. Když to vezmete jako horor, je to zvrácené, nebo přinejmenším úchylné, ale přidáte k tomu komedii, a najednou z toho vychází velmi vtipně ujetá scénka. Koho tohle napadne...může se pustit do dalších originálních myšlenek, které zaskočí svou komickou ujetostí. Podobně je na tom konec - dědeček jde po otci a otec po synovi - prostě samo o sobě...ani nevím, co napsat. Zkrátka pobaví. ()

Ayax odpad!

Ultra kravina... Od začiatku do poslednej vety... Nie je to ani horror, thriller, komedie... Je to proste kravina... Cage ? WTF... Zmŕtvychvstal nie len vo filme, ale aj po explózii mega plynu, kde kupodivu domček nechytil ani plamienok... Trochu logiky by tam neškodilo... ()

Vlkodlak13 odpad!

No to se má režisér čím chlubit (viz obrovské titulky na konci). Když jsem viděl upoutávku, tak jsem si říkal, že to bude celkem solidní hororová komedie a trochu jsem se na to i těšil. Poté co jsem to viděl musím ale říct, že je to fakt odporná zvrácenost. Je vidět, že se zase vracejí ty staré časy, kdy upoutávka samotná je lepší než film. Z Nicolase tady udělali totálního blbce, který se choval jako čuně ještě před tím blázněním. Ono celkově všichni byli drzí, nevychovaní a neuctiví ještě předtím. Jediný kdo si tu solidnost celkem držel byla Selma Blair..do doby než jí hráblo. A komedie? To je asi vtip, že.. Jediný kdy jsem se tu zasmál byla situace, kdy učitel sebral mobil, ze zvědavosti si poslechl hudbu a během vteřiny byl znechucený. Pak další vtipnost byla zase s tím učitelem, kdy sebral mobil i té druhé. No a asi poslední vtipný střih byl ve 27. minutě, kdy Selmě říkal ať chodí do nějakého kurzu. Jinak je to opět jeden z těch hororů, kde musí být vidět a slyšet všechny nechutné detaily. A hudba? Ty zvukové fragmenty tu byly celkem rušivé, i když se asi chtěly tvářit v těch akčních scénách "drsně". A většina ostatních skladeb nebyla ani povedená (třeba ta zřejmě Rocková s tím uřvancem při stavbě kulečníku). A to radši ani nemluvím o tom nesmyslu vkládat tu "výtahovou" melodii (při honičce u školy). -- No, ale k příběhu..tedy k jeho absenci. Tato myšlenka by mohla být i zajímavá, ale kdyby se pojala jinak. To, že jsme se nedozvěděli odkud se tato "nákaza" vzala nebo co toto, lépe řečeno, bláznění způsobilo, není nutné - ve filmu nemusí být vše vysvětleno, což je i dobře, pak je to na představivosti diváka. Ale, že se nedočkáme ani toho jaká by byla šance se toho zbavit, to je už fakt nedostatek. Je to jako by jste si pustili normální film kus po začátku a před koncem ho vypnuli. To i já bych dokázal natočit lepší filmy než je tohle a nejde o machrování. Podobné nedodělky mě napadají i při cestě šalinou.. A nějak jsou tu i celkem nepochopitelné dějové linky vzpomínek - není to vůbec nijak oddělené, v jiných filmech třeba udělali jiný odstín nebo dali hlasu jemné echo, ale tady nic. ----- No ve zkratce to je zvrácenost, která vás ničím nenadchne. ()

Pythonator

Podivný odvážný morbidní slasher, který zdobí několik vynikajících scén a hlášek. Bohužel je to celé tak odpodné, že to narušuje psychicky zdravému divákovi požitek z filmu. Přesto je to jeden z nejlepších Cagevých filmů poslední doby (opravdu zde exceluje) a na ten nechutný námět je to natočené až mistrovsky. Nazvučení děsivých scén příjenou muzikou je tak ujeté, až je dokonalé. No co, když už tu bylo několik hororů, kde děti chtějí zabít rodiče, proč by nemohli pro změnu rodiče zabíjet děti? Pro slabší povahy však doporučuji spíše něco méně ujetého. Navíc tu není pořádný závěr, a to je jedno velké hnusné mínus. ()

Barbie_k

Masaker film, ale koniec skončil oničom , som myslela, že to bude mať nejaký zmysluplný koniec. Ale ani som sa nedozvedela čo sa stalo s deťmi a teda nakoniec aj s tými ich rodičmi. Ostali zaviazaný o stĺp a pokračovanie žiadne. ()

JimmyMadison

Pozitiva: velice dobré herecké obsazení. Několik scén bylo vážně k smíchu. ....... Negativa: nechutné, nevhodné, zvrhlé béčko. ....... Konečný verdikt: byla to fakt sračka, sorry Nicku. ()

Sa.sa

Šílená bejkárna u které jsem nepochopil důvod proč byla natočená, ale to nijak nevadilo... No ten konec byl fakt dobrý... ()

Miroslav.Zac

Nickovi ty horory začínají slušet. Má takový neotřelý oduševnělý výraz, kterým se na podobné role vyloženě nabízí. Nápad s vraždícími rodiči je bezva, ale bohužel celý film neutáhne. Díky komediálním prvkům a rychlému spádu ale aspoň pobaví a člověku těch cca 80 minut rychle uteče. Tohle pusťte svým dětem, aby věděly co je čeká, až vám jednou prdne v kouli. ()

Sashmen13

Tak už vím, odkud je ta scéna s tou fackou of doom lol. Film rozhodně vykreslil puberťáky  v takovém světle, že už člověk se nemohl dočkat, až vypukne purge. ()

harumi

Trailer slíbil akci, brutalitu a zábavu - film všechno splnil. Možná nejde o žádný filozofický film, ale já se opravdu bavila. Pravda je, že jedna postava se zdá zbytečná (vždycky ji někdo "sejme"). Epidemie není taky vysvětlená a ani konec není uzavřený. Mě se to ale náramně líbilo. Je to horor co nikoho neurazí. ()

Fibonacci odpad!

film som dopozeral len kvôli tomu, že asi po polhodine neznesieľného netempa a nedeja, som si pustil rýchlosť filmu na 2x a to som už sa aj smial a bola to komédia. takže film odporúčam pozerať pri tejto rýchlosti. ale ok, uznávam, že na cageovi som sa smial aj tak. inak veľmi veľmi zlé. ()

d-nao

Zaciatok navnadil, casom to gradovalo do vysky, len v tom dome to zacalo tapat na mieste. Nastastie prichodom Bishopa sa opat zacala varit krv, aj ked pravda, ten koniec by som dal opacny. Detiska zasrane zviazane klapka -strih -titulky. No a podtitulkova scena jasna, mamka s tatkou mali skrtnut sirkou a usmazit tie svine rozmaznane, to by bol koniec vazeni podla mojho gusta! ()