Špeciálna prieskumná jednotka s krycím menom Hviezda musí presne určiť pozície nepriateľa. Ich úlohou je prejsť front, obísť nepriateľa a zistiť čo najviac o pripravovanom útoku nacistickej armády. Nepriateľ pripravuje nebezpečný ťah - jeho vojaci majú sliediacich psov - vyhnúť sa im je nad ľudské sily. (RTVS)

cpt.Lynch

tak takhle by to soudruzi neslo, ruske valecne filmy mam hodne rad ale tohle postrada dramaticnost, dobry scenar, je to jaksi bezobsahu a koeficient ztotozneni s hlavnimi hrdiny se limitne blizi nule ()

Autogram

Malá skupina sovietskych diverzantov cvičí s celým nemeckým tylom. Na takom filme by nebolo nič čudné, keby to nebolo natočené v klasickom hollywoodskom štýle. Ale ruský vojnový film je tým čiastočne rehabilitovaný, osudy sa dajú s prižmúrením oka prežívať s postavami, nechýba akcia a dojatie na konci. Priznám sa, že mi nejako chýbal ten pravý komunistický pátos, ktorý neodmysliteľne patril k sovietskemu filmu, a keď za celý čas nepadlo jediné oslovenie súdruh, mal som pocit, že som v americkom vojenskom štábe. –––– Zem, Zem, tu Hviezda. Počujete ma? Volám Zem, počujete ma? ()

ZkuKol

Velmi slušný remake starého sovětského filmu (z kterého jsem kysi viděl poledních cca 20min.). Samozřejmě obsahuje všechny základní chyby ruskéhoválečného filmu - až debilně veselá postavička, jednoduchá milostná linka a laciný patos - to vše je skvěle zakryto bezchybným řemeslným zpracováním a občasnou citací starých ruských válečných filmů (někdo tu zmiňoval "divný" záběr z letadla - tak to je ono i když si nejsem jist konkrétním filmem) ()

darwin

Slušný válečný film, škoda, že s nízkým rozpočtem. Atmosféra samotné jednotky byla místy skutečně dobře vykreslena. Co mi vadilo byl klasický patos, tak typický pro americké válečné snímky, tentokrát v ruském provedení. Patetický konec tomu nasadil korunu. ()

KoleckoR

Novodobé ruské válečné filmy mají největší problém, a to jsou herci. Doufám, že s nikoho nedotknu, ale ta východoslovanská tvář je poznatelná, ikdybych nevěděl z jaké produkce film je. Film sám o sobě marný nebyl. Dobrý námět, dobré scény. Trošku ujetý konec, ale oproti americkým filmovým hrdinům to ještě bylo v mezích... ()

Matli

Jako studenstký film by to bylo dobrý, ale jinak banda ruskejch kluků po lese nahání a střílí bandu německejch kluků. Nečekal jsem žádnej zázrak, ale rusáci mají určitě na víc. 27% ()

Rockerman

Po revoluci je to můj první ruský válečný film,který jsem viděl! Vcelku se povedl. Bojové scény jsou natočené dobře,tady námitky nemám.Všichni ti, kteří jste zažili to,jak nás za komunistů krmili sovětskýma válečnýma filmama,mi dáte za pravdu,že jedno se nezměnilo vůbec. Jak tehdy,tak teď je to ta neuvěřitelná naivita,ten patos v dialozích v těchto filmech.Někdy to působí až legračně a kazí to celkový dojem.Film je dívatelný,ale kdybych jej neviděl,nic by se nestalo. ()

drankeryth

Ruska vojnova drama, kde konecne neospevuju komunizmus a kto neni bolsevik, tak ani neni clovek, ako som mal moznost pocut v mnohych filmoch z druhej svetovej vojny. Tu sa pribeh zaoberal partiou ruskych rozviedcikov, ktory mali za ulohu sa vteperit do tyla nepriatela a odhalit tak nemecke pozicie, kde sa Nemci pripravuju na utok. Film sa posuval pekne dopredu za odhalenim cieloveho stanoviska v doprovode spravne nadavkovanej atmosfery, kde sa ruski vojaci zakradaju, aby nevyvolali co najmensie upozornenie, ze su v ich blizkosti. Niektore osobite odstranovanie nemeckych vojakov boli dobre natocene, ale sa aj nasli hluche miesta, ktore mi dost vadili. Na samotnu akciu sa tiez naslo miesto, ako bol ten falosny tabor, akoze nemeckych tankov, kde aj pekne ukazali, ako dopada bomba z ruskeho lietadla. V tomto bode si na tom dali zalezat a neodflakli to neatraktivnym vzhladom. Dobry suboj bol aj v tom polorozpadnutom senniku, kde nasich milych komunistov obklucili nemecke jednotky po zuby ozbrojenych. Pri nabehnuti zaverecnych tituliek bolo mi hned jasne, ze sa happyend nekona a cela jednotka rozviedcikov bola znicena, ved sa to aj zavrsilo, ked jeden nemecky vojak podpalil tu stodolu plamenometom. Film bol pre mna prijemne prekvapenie, pretoze to neprekypovalo vychvalovanim ohladom ich Stalina, co len tomuto filmu urobilo dobre. Filmu aj chybalo viac takych samostatnych akcii telo na telo. A co ma este najviac z filmu potesilo boli skutocne nemecke tanky, ake sa pouzivali pocas vojny a nie tanky novsej vyroby, ake som uz videl v mnohych filmoch, co ma vzdy vedelo nahnevat. ()

Lucas87

Takový ruský béčkový film, německé uniformy mají orlici snad zažehlenou podle jednoho záběru, členové průzkumné jednotky vypadají jako šašci, kteří by byli dávno po smrti jejich pohybu jsou takové umělé. Letecký úder na vlakovou stanici je docela dobře udělaný. Ale ani průměr to u mě není. Jestli se jedná o remake tak kopíruje dost chyb z předešlé sovětské produkce většina scén je nedůvěryhodných, kvalita není okouzlující asi v tom hraje roli nízký rozpočet. U ruských filmů je problém, že z většiny herců lze poznat typická slovanská tvář. Ta romantická zápletka je tedy pořádný kýč, stejně jako ta kamera co snímá toho jednoho vojáka co má odlákat Němce tak hroznou kameru jsou dlouho neviděl. Oni ani neumí propagovat film, již podle obrázku k filmu sem soudil, že víc jak průměr to nemůže být. ()

bakeero

Nebýt nesmyslné romantické linky, mohl tenhle válečný film vylézt z "béčkové" kategorie směle na portál válečných nenápadných snímků, které utkví v paměti daleko více, než leckterý hollywoodský blockbuster. ()

DJ Kritik

Ak neočakávate technicky náročné bojové scény a vystačíte si s mierne odľahčeným príbehom tak je to práve on. A volanie spojovateľky, ktoré sa nesie oblohou " Zvezda, zvezda ja zemlja kak slýšite vy menja" mi stále znie v hlave, keď spomínam na tento film. a možno v úlohe jedného z prieskumníkov spoznáte aj chlapca z filmu Idi i smatri. ()

LeChouan

Rozsahově kratšímu bratříčku se podařilo atmosférou přiblížit obsáhlejším filmovým dílům jako Brestská pevnost, Bitva o Sevastopol, Bitva o Moskvu a vzdálit, ne tak zcela vyvedeným kreacím jako Stalingrad. Film dokáže vtáhnout do děje, odehrávajícím se v předposledním roce války – vyslání další výzvědné skupiny pro informace o německých ofenzivních plánech. Mise při které musíte počítat s možností „nevrátím se“ a věřit, že se vám podaří zjistit potřebné a toto předat. Patos je, ale nevadí, i pro něj se na ruské válečné filmy dívám; možná předvídatelný konec – tedy odpověď na otázku „podaří se informaci získat a předat“ také nevadí. Závěrečné „Země, já Hvězda, slyšíte mě“ a záběry na krajinu, která rozvědčíky dělí od jejich spolubojovníků. Přínosem filmu je i to, že postavy ruských rozvědčíků spolu nesplývají, každý má nějakou zvláštnůstku, nějakou speciální dovednost (třeba je dobrý sportovec), ale žádný není nezničitelný superman, jen vojáci vybavení přiměřenou odvahou a válečnou praktičností (nemůžete nechat „jazyka“ naživu). Poslední záběry filmu na pochodující ruské vojáky a komentář, “ … každé jaro, každý květen se duše padlých z Polska, Československa, vrací aby se podívali na svoji zemi“ mi trochu připomněl závěr filmu "Zemřít pro Japonsko". ()

pafka

Ruska kinematografie se vraci na ta mista, kde uz jednou byla, ovsem s daleko mensim rozpoctem a s jinymi tvurci. Ale presto prezevsechno je ten sovetsky duch zde citit, narodni hrdost a udatnost, ktera je ve filmu neokate davkovaná. Pokud by se dalo neco vytknout, tak to jsou lidske vztahy, ktere zde nejak dobre nejsou vystavene a jedno lidske priblizeni tu take nema ani zaklad k tomu, ze by divak do neho byl vtazen. Kdo ma rad ruskou valecnou kinematografii, tak to zkousne na posezeni. ()

jack_scott

Místy pěkně podané průzkumnické téma -zvlášt chování těch vojáků je občas realistické...A občas taky šílené nelogičnosti. 40% ()

Reiner

Tak tohle opravdu byl nadstandard od našich východních přátel. A povedlo se to na jedničku. Hodnotil bych čtyřmi hvězdami, ale třešničkou na dortu byla zmínka o Češích. Skvěle natočeno. I když chybičky by se našly (např. nepřesné německé uniformy apod.) a přeci to jen není Hollywood, tak pro milovníky historie, techniky a všeho tohoto prostě bááááájo! ()

Aniki

Vojín Ryan, bohudík nebo bohužel pro tento a jiné snímky, nastavil laťku bojových scén hodně vysoko. Realita jednotlivych prestrelek (te zaverecne zvlast) působí opravdu velmi naivně, cimz dá vyznít naproste zbytecnosti tocení podobných snímků. Profesionálně prostě bitevní film Rusové asi nikdy nenatočí. O plytkosti příběhu se snad nemá cenu ani rozepisovat, je to opravdu velmi slaboučké. Odpadem neohodnotím z důvodu respektu k reálným sovětským vojákům, kteří bojovali v druhé svetove vojne. ()

johnsnow

No poviem pravdu až tak veľmi nadšený nie som. Nie je to zlé, len ja neviem prišlo mi často, že za scénou A nasleduje scéna B ktorá ale mala byť až scénou C a pravá scéna B skončila v strižni. Záver ale naozaj slušný. ()

Sekel

Film zasluhujici o dost vetsi rozpocet a o dost mene patosu a politicke korektnosti, pusobici dojmem, ze je natocen tak pred padesati lety. I tak ale vsem priznivcum ruskeho valecneho patosu doporucuji, najdou zde dostatek hrdinskych scen i kamaradske oddanosti. Jako televizni zalezitost idealni. ()