Akacuki no Jona: Sono se niwa

• Japonsko 暁のヨナ その背には (viac)

Krátký bonusový film k seriálu Akatsuki no Yona (2014) zpracovává 2 kapitoly mangy (z 12. dílu) nazvané „Na zádech" a „Kija". Skupina hlavních hrdinů seriálu, kterou tvoří princezna na útěku Yona, její bývalý osobní strážce a generál Větrného klanu Hak, geniální léčitel, kuchař a všeuměl Yun a čtyři potomci legendárních draků, na podzim putují liduprázdnou horskou krajinou, v níž dokonalé oči modrého draka Shin-ah objeví hotel s lázněmi na horkých pramenech. Pro odlehlost a příznivou cenu se rozhodnou tamní služby využít. Ne všichni hrdinové se však do horké vody hrnou a Bílý drak Kija se koupeli snaží vyhnout úplně. Zelený drak Jae-ha si ale jeho důvod vyloží po svém a snaží se za každou cenu zabránit, aby Kijova holá záda se starými jizvami viděl kdokoli další. V noci, kdy většina ostatních už dávno spí, vzpomíná Kija na své dětství a vztah, který měl se svým otcem, svým předchůdcem v linii Bílých draků. O samotě stranou na svou minulost vzpomíná také Jae-ha a je překvapen, že za ním na přátelské popovídání přišel právě Hak. Příběh ukazuje, že celou skupinu už pojí pevné přátelství a že i nadále všichni soutěží o to, kdo z nich poslouží princezně. (bergenia)

Jeoffrey

Tím, že je to klasický "onsen special" je to u mě automaticky 1 bodík dolů, protože nejsem fanda těchto většinou čistě fan servisových záležitostí. Tady je to naštěstí mnohem víc a tak je backstory bílého draka poměrně zajímavá a i trochu dojemná, takže v tomto ohledu dobrá práce. Je také fajn vidět zase celou tuhle partu pohromadě. Ještě zmíním pěknou hudbu, kdy se mi hlavně líbil ten klavír. 8/10 ()

cesmine

Bohužel o dost slabší díl, bedozvíme se nic až tak převratného. Naštěstí zůstává rozkošný humor a jiskření mezi Yonou a Hakem, které to za mě dost zachraňuje. ()

Starletka

Předně už je to nějaký ten pátek co jsem viděla seriál, takže jsem měla lehké obavy, zda se můj vkus od té doby moc nezměnil, ale ne, pořád se mi to líbí. Tahle OVA ze začátku působí jen jako prachobyčejné fanservice, ovšem pak se naštěstí objeví i nějaký ten příběh, a jak jsem se v první půlce smála tak za druhá mi skoro až vehnala slzy do očí. I animace a soundrack jsou pořád moc pěkné. 7/10 ()