Boku no Hero Academia

• Japonsko 僕のヒーローアカデミア (viac)
Japonsko, (2016–2024), 59 h 21 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scenár:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura, Kóki Učijama (viac)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midoriya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2016) (S01)

Původní komentář z 18.1.2018: Průměrný, uřvaný shounen, který na začátku nabízí leda otravné, nesympatické hlavní postavy. Naštěstí se děj postupně začne zlepšovat a i postavy začnou procházet určitým vývojem, ale trvá to dost dlouho, a tam, kde by všechny ostatní kousky pomalu spěly do epického finále, se tady teprve začíná něco dít a první díl, o kterém můžu říct, že se mi opravdu líbil, byl až 11. Aspoň svět má velký potenciál, vedlejší postavy jsou fajn, humor a emoce taky jakžtakž fungují, i animace a soundtrack se mi líbí. 6/10 ()

Season 2 (2017) (S02)

Pořád je to strašně uřvané, každé 2 minuty se objeví nějaký flashback, aby diváci náhodou nezapomněli, co se před chvílí stalo, a Deku musí zázračně překonat každou překážku a vyhrát každý souboj, ale už opening slibuje zábavnější jízdu než posledně a taky, že tomu tak skutečně je, neboť po vzoru konce první řady konečně dostávají prostor hlavně vedlejší postavy a co se samotného děje týče, sportovní festival nabitý akcí je daleko napínavější a sledovatelnější než předchozí sáhodlouhé monology a prázdné moralizování. Ale na to bohužel taky dojde, protože v půlce se všechno opět zlomí a pomalu se začne vracet do starých kolejí. 7/10 ()

Season 3 (2018) (S03)

Upřímně jsem zvažovala jestli se do třetí řady vůbec pouštět, protože první dvě mě mě nijak extra nezaujaly, ale nakonec jsem si řekla, že zkusím aspoň pár dílů, protože to vždycky můžu dropnout. Opět se zase z plna hrdla řve a moralizuje a naprosto všechno se musí točit kolem hlavního hrdiny, protože nedej bože, aby Deku někde chyběl a nebyl ten nechytřejší/nejsilnější/nejvíc motivující ze všech, i když jeho spolužáci jsou daleko zajímavější postavy. Jinak záporáci jsou pořád trapáci a samozřejmě opět naprosto chybí jakékoliv napětí, protože když se blíží nějaká bitka, už dopředu všichni víme, že správňáci zase vyhrají a nikdo neumře. Ale můj největší problém s touto sérií zůstává Deku, na kterého jsem si vypěstovala alergii takovým způsobem, že mě vytáčí už jen když se objeví na scéně a ani nemusí nic říkat. Takže když nad tím tak přemýšlím: Drop po 4. díle (nehodnoceno) ()