Boku no Hero Academia - Season 6

(séria)
Japonsko, (2022–2023), 10 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scenár:

Jósuke Kuroda

Kamera:

Takaši Sawa

Hudba:

Júki Hajaši

Daiki Jamašita, Džun'iči Suwabe, Nobuhiko Okamoto, Tasuku Hatanaka, Marina Inoue, Hiro Šimono, Minoru Inaba, Tecu Inada, Jasuhiro Mamija, Ken'iči Ogata (viac)

Elerrina

Monumentální bitva, na kterou vnadila celá předchozí sezóna, je tady a je ....  možná až příliš monumentální? Ano, je to dechberoucí, je to ultimátní a je to temnější a brutálnější, než všechno, co tu bylo před tím, jenže - výsledkem je svět v troskách, na který není hezký pohled. A Midoriovi z toho všeho trochu hrábne. V závěru se nám sice opět dostává rádoby optimistických ponaučení o tom, že společně je možné všechno překonat a tak všelijak podobně, ale už to nějak není ono. Všechny ty kdysi vtahující osobní linky šly stranou (s vyjímkou  tragického dramatu v Todoroki family) a z kdysi celkem pozitivního hrdinského shounenu se stala změť hysterických traumat a celospolečenských konfliktů. ()

Hees

Šiesta séria je proste zatiaľ najlepšia z celého anime Boku no Hero Academia a dokonca lepšia ako séria prvá a prečo? Šiesta séria prináša to čo sa volá podľa mňa temný dark faktor to znamená niečo ako atmosféru batmena, kde nie je jasné či dobro naozaj vyhrá. Prináša nový zlomený svet, kde ľudia prestávajú veriť hrdinom a kde hrdinovia musia bojovať svoje vnútorné boje, aby nešli do dôchodku. Do toho dôchodku aj veľa hrdinov v anime odchádza a preto prichádza otázka či vznikne nový hrdina, ktorý bude formátu All Mighta, aby opäť sa vrátila dôvera v hrdinov. Páči sa mi čoraz viac linka Endeavora, kde on je vlastne čoraz viac a viac zlomený tým čo sa deje a začína to byť miestami lepšie ako cesta Midoriyu, ktorý zobral všetko do svojich rúk a napriek tomu, že si tu začína brať veľké bremeno na seba zostáva sám sebou a to sa mi naozaj veľmi páči. Páči sa mi aj to, že toto čo sa s ním deje a aká je osobnosť pochopili jeho kamaráti a osobne som vlastne nečakal, že z anime, ktoré bolo tak povediac už smerujúce k priemeru dostaneme jednu extrémne kvalitnú sériu, aby som si toto anime začal oveľa viac vážiť. Nebudem sa radšej vracať k predošlým sériám, lebo šestka je top až príliš v ich konkurencii. Ešte nezabudnem spomenúť, že druhá polovica anime (druhá polovica šiestej série) ešte lepšia ako prvá a to ešte viac umocňuje môj zážitok. ()

Jeoffrey

Tím, čím je pro MCU snímek Avengers: Ifinity War, je pro MHA její šestá řada. Rozsáhlý souboj dobra se zlem, pay off veškerému worldbuildingu, s kterým se seriál tak mazal v předchozích sériích, zkrátka skoro žádná postava v tomhle velkém konfliktu nezůstane stranou. Je to první „Avengers Assemble“ moment, kde vidíme v akci všechny důležité postavy ze dvou hrdinských generací, hrozbu přesahující cokoli, co jsem zatím v rámci universa viděli a některé záporáky natolik prokreslené, že s nimi dokážete také soucítit, nebo je i jen trochu chápat a stejně jako v Infinity War je to pouze úvod k Endgame, která ještě v této sezóně začíná „Temným Rytířem“. Zkrátka šestá sezóna je to, na co fanoušci čekali a pokud ani tady nejste o kvalitách tohoto seriálu přesvědčení, pak je asi na čase si prostě přiznat, že není pro vás... Prozatímní vrchol MHA je odpovědí na mé obavy, kam se vše bude ubírat poté co poslední sezóna ani mě vlastně příliš nepřesvědčila, příslib ještě šílenějších věcí budoucí, ukázka toho, že MHA může být opravdu cool šónen, dokáže obsahovat nějaká ta hlubší témata a mít i temnější atmosféru. Ano, pořád dokážu říct, že znám lepší seriály, taky si chci nechat nějaký prostor, kdyby náhodou ten celý Endgame byl ještě lepší než tohle Infinity War (což se pro mě třeba u MCU nepovedlo a tak mám IW radši), ale po tom co jsem viděl, kolik emocí to ve mně vyvolalo a jak moc jsem si vše užil prostě pod 9/10 nejdu. ()

Mancunian

Tak takhle série byla bomba. Až na opakovací díl, který byl dost zbytečný, to bylo neskutečný. Každý díl měl, co nabídnout a rogue Deku za mě naprosto top. Vždycky jsem u tohodle anime měl v každé sérii nějaké "ale", kdy jsem nějaké díly projel jen tak, ale tady to neplatí a vyhlížel jsem vždy další díl s nadšením. Akce, visuál, hudba, drama, všechno tam je. ()

JamesConnorG

9/10. - Po slabší 5 sérii naprostý strop anime. Tahle série je naprosto bombastická, jak už tu kolega Jeoffrey zmiňoval, tak se tahle série opravdu dá přirovnat k Avengers: Infinity War. Máme tu 2 záživný arcy - Válku Hrdinu vs Padouchu a Rogue Deku. Obě části naprosto fungují a baví svojí hravou animaci a příběhem, sice se válka trochu táhla a plus jsme dostali recap epizodu, která byla naprosto zbytečná, tak mě arc o Válce dosti bavil a o Rogue Dekuovi ještě více. Jde opravdu znát, že se pomalu blížíme ke konci příběhu, tak uvidíme, co si pro náš již oznámená 7 nebo i 8 série připraví. MHA opět zažívá své zlaté časy! ()