Boku no Hero Academia

• Japonsko 僕のヒーローアカデミア (viac)
Japonsko, (2016–2024), 59 h 21 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scenár:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura, Kóki Učijama (viac)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midoriya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa TomX2 k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2016) (S01)

Pôvodný komentár z dňa 26.8.2018: Možno to je tým, že som do seriálu vkladal velké nádeje a očakával veľké zázraky, no Boku no Hero Academia vo mne zanechala len priemerný zážitok a aj keď mala zopár potenciálne dobrých momentov, vo výsledku som ostal chladným. Je pravda, že je to originálne, s mnohým si tvorcovia ozaj pohrali, avšak zároveň tam nie je nič špeciálne ani svetoborné, nič čo by to vyzdvihlo z priemeru. Prvá polovica síce bola naozaj dobrá. Dobre sa pozeralo na obyčajného človeka bez superschopnoati, ktorý sa chce zmeniť, chce byť silnejší, chce si vybudovať rešpekt a je ochotný na sebe zo všetkých síl pracovať. Nemalé sympatie si u mňa získal aj Všemocňák, skvelý reprezentant hrdinov a popritom aj dobrý človek. Ani príchodom do hrdinskej akadémie to nebolo nejako zlé, ale bohužiaľ s tým aj prichádza to, čo na tejto sérii nemám rád, a čo aj keď mnohí môžu oceniť, mne sa to pre zmenu nepáči a kazí mi to (inak fajn) zážitok. Nie je to seriózne anime. Neponúka dobrý inteligentný príbeh, skvelé napísané charaktery, super napínavé súboje, do detailu premakanú animáciu a podobne, ako to mal napríklad Hunter x Hunter. Je to len jeden z dalších shounenov, ktoré sú preplnené debilným humorom, nezaujímavými postavami a súbojmi, ktoré síce sú dobre nakreslené a hudobne dobre doplnené, avšak vo výsledku ma nemôžu nechať v napätí, pretože viem, že postavám nehrozí žiadne nebezpečie, nič sa im nestane a každý súboj sa končí akurát tým, že je postava na pokraji svojich síl, potom si spomenie na niečo náramne dôležité a nad súperom zvíťazí, aj za cenu toho, že preskočí limity svojej schopnosti/sily a tým pádom doslova pokazí všetko, čo bolo zo seriálu prvotne zaujímavé. Vo výsledku to síce je lepšie než podobný Fairy Tail, ale taký Naruto je v tomto ohľade lepší. Som sklamaný a Boku no Hero Academia skončila pod moje očakávania. A ďalšie tri série sú ešte horšie. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá séria sa kvalitatívne v ničom nezhoršila, naopak má stále podobnú úroveň ako prvá a u niektorých prvkoch nastalo zlepšenie (animácia). Bohužiaľ ma po emocionálnej stránke neupútala tak ako by mala, nezanechala vo mne ani kúsok napätia a v druhej polovici ma nanešťastie začala nudiť. Ono, školný turnaj bol naozaj fajn, trošičku nám priblížil vedľajšie postavy, ponúkol pestrý výber nových obľúbencov a zároveň dokázal potešiť po stránke súbojov, aj animácie či hudby. V polovici však už moje potešenie upadlo, začal som sa nudiť a prestal som sa o to akokoľvek zaujímať. Originalita síce stále ostala taká istá, no nebol tam žiadny silný moment, a keď už sa k nemu skutočne blížilo, nejaké skvelé vyvrcholenie sa neuskutočnilo. Po prvej polovici už to skrátka nemalo čo ponúknuť, nezanechalo to vo mne žiadny dojem a môj záujem úplne upadol, pričom som to dopozeral už len viacmenej z povinnosti. Druhá séria bola čisto priemerná a ja som bol opätovne sklamaný. ()

Season 3 (2018) (S03)

Prvá polovica tretej série bola nudná, snáď až na jeden dôležitý súboj neponúkla nič zaujímavé ani originálne a nevyhla sa veciam, ktoré mi už dosť prekážali v predošlých sériách. Druhá polovica to však dostatočne vynahradzuje, na oplátku nám predstavuje nové zaujímavé súboje a ešte viac prehlbuje vzťahy hlavných postáv, a ich schopnosti. Vo výsledku tak tretiu sériu hodnotím o niečo lepšie než tú predošlú a snáď ma nesklame ani štvrtá séria, pred ktorou si ale znovu dávam niekoľkomesačnú pauzu. ()