Inšpektor Max

• Česko Inspektor Max
Česko / Slovensko, 2018, 10 h 29 min (Minutáž: 56–59 min)

Juraj Kukura, Robert Hájek, Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Dušan Jamrich, Jan Bidlas, Jaroslav Stich, Marián Mitaš, Zuzana Ščerbová, Ivo Novák (viac)

Pôvodný televízny krimiseriál s dvojicou vyšetrovateľov, svojráznym ostrieľaným Slovákom Zoltánom Maxom a jeho mladým parťákom Čechom Filipom, ktorí nielenže s úspechom  riešia kriminálne prípady v Ćechách aj na Slovensku ale vnášajú do tohoto žánru netradične veľa nadsádzky a humoru. (RTVS)

Pedro72

Nesourodá a divná dvojice Kukura a Hájek v Zoltánově placatém autě. No není to skvělá, fakt česká variace na severskou klasiku, jen bez deprese a tmy? Vždyť ne každá detektivka musí být horor nebo sorela. Přiznávám, je to trochu ujetý. Ale upřímně, v té bídě českých detektivek jsou zápletky svěží a občas i překvapivé. A rozhodně je to zábavné! ()

Colonist

Guilty pleasure roku 2018. Je to tak trapný, až je to zábavný. Sledování tohoto seriálu začalo jako recese, ale s přibývajícími díly to naši rodinu začalo celkem bavit. Pitvořící se Kukura má takové zvláštní kouzlo a kvalita jednotlivých epizod se postupně zvyšuje. Některé díly z druhé poloviny obstojí i jako solidní kriminálky. Na to, že jsou v každé epizodě alespoň 2 Kukurovy tanečky, je to místy docela temné a drsné (postavy umírají jedna za druhou). Líbila se mi také přítomnost hlavní dějové linie, která se táhne celým seriálem od prvního dílu až do toho posledního. Inspektor Max má zkrátka osobitý styl (nedá se to popsat, to musíte vidět) a já ho rozhodně vyměním za všechny Policie Modravy, Specialisty, Poldy a Kriminálky Anděl. A teď mě omluvte, jdu si pustit Duchoňa. ()

janesX

Posledná epizoda Výstrel nebola vôbec zlá, práve naopak, ako jedinú som ju po 10 minútach nevypol a pozeral som so záujmom až do konca. Dobrý príbeh, vážny záporák, a tiež som už nemal taký pocit akoby všadeprítomného amaterizmu. No najviac som žasol, keď som v soundtracku spoznal gitaru Michala Pavlíčka. Neskutočný riff geniálneho gitaristu sa ešte párkrát zopakoval presne tam, kde si to dramatizácia žiadala. Táto jedna epizóda to tiahne na štyri hviezdy a tak rozmýšľam, ako by seriál dopadol keby nám túto časť dali ako prvú.. (čo by vlastne kvôli scénáru nešlo) A ešte rozmýšľam, čo na tomto seriáli bolo najhoršie, či to nebol samotný Juraj Kukura, alebo skôr tá postava, ktorú tu stvárnil? ()

Peabody odpad!

Po prvním dílu jsem napsal toto Juraj Kukura nikdy nebyl komik, jestliže to zkouší v sedmdesáti letech, lze to sice pochopit, ale je to hrozné. Prostě to neumí, chybí timing, některé repliky jsou až hysterické, nesedí k předchozím větám partnerů a podobně. Pan Chlumský se mu to asi bál říci. Takže to je problém číslo jedna, hlavní postava. Pak je tam partner do dvojice, pro kterého je označení nemastný neslaný zcela adekvátní. Třeba v Poldovi dvojice skutečně má nějaké vztahy a jejich spory fungují, tady jsou jen vedle sebe. Bod číslo tři - zápletka. je tak na 12 minutový bakalářský příběh, okořeněný naprosto zprofanovanou Radkojohnovskou korupční mafiánskou polevou (ani kopnutí si do mrtvoly v podobě UV KSS nechybí :-)). No to jsme kdysi měli v 50., letech, kdy každý padouch musel být ex fabrikant nebo aspoň živnostník. NIc nového pod sluncem. Takže jeden špatný klaun, jedna leklá ryba, několik dam a dívek kolem toho klauna padajících na záda při každé jeho větě, ufff. Osobní vztahové problémy zakrývají pátrání (tedy pátrání tu taky žádné není, jen se tak pohybujeme vesmírem a občas se něco stane). Pak jsem si dal ještě poslední díl a vidím to takto - radkojohnovská mafiánská směšnost zůstala i zde, pár detektivů k sobě pořád nemá žádnou vazbu nebo vztah, pátráné je v tomto díle více a není až tak děsné (sice všechno už tu bylo asi 159x, ale aspon zmizelo hysterické vtipkování, respektivě se omezilo). Skvělí hlídači gangstera, kteří pouštějí kolem sebe podezřelé s golfovými holemi asi neviděli ani Někdo to rád horké. Sexuální buldozer zůstal, Karol Duchon byl postrachem už zaživa. Takže kdybych viděl jen tento díl, dal bych asi půl bodu - jeden za milou Lindu Rybovou minus půl za jako obvykle tragickou Terezu Brodskou. Celkově je to ale pořád strašně špatné. ()

zette

Kriminalista Max je takova karikatura, kdo se ale kousne a vydrzi par dilu, tak si na nej tak nejak zvykne. Smutne je, ze se na takovem braku o jedenacti dilech podileli ctyri scenariste. Z hercu me nepresvedcil nikdo. Ale mam rad ceske serialy a kriminalni zvlast, tak dam slusne dve hvezdicky. Ale zopakovat si to uz nechci.-). ()