Inšpektor Max

• Česko Inspektor Max
Česko / Slovensko, 2018, 10 h 29 min (Minutáž: 56–59 min)

Juraj Kukura, Robert Hájek, Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Dušan Jamrich, Jan Bidlas, Jaroslav Stich, Marián Mitaš, Zuzana Ščerbová, Ivo Novák (viac)

Pôvodný televízny krimiseriál s dvojicou vyšetrovateľov, svojráznym ostrieľaným Slovákom Zoltánom Maxom a jeho mladým parťákom Čechom Filipom, ktorí nielenže s úspechom  riešia kriminálne prípady v Ćechách aj na Slovensku ale vnášajú do tohoto žánru netradične veľa nadsádzky a humoru. (RTVS)

Recenzie používateľa Peabody k tomuto seriálu (2)

Inšpektor Max (2018) odpad!

Po prvním dílu jsem napsal toto Juraj Kukura nikdy nebyl komik, jestliže to zkouší v sedmdesáti letech, lze to sice pochopit, ale je to hrozné. Prostě to neumí, chybí timing, některé repliky jsou až hysterické, nesedí k předchozím větám partnerů a podobně. Pan Chlumský se mu to asi bál říci. Takže to je problém číslo jedna, hlavní postava. Pak je tam partner do dvojice, pro kterého je označení nemastný neslaný zcela adekvátní. Třeba v Poldovi dvojice skutečně má nějaké vztahy a jejich spory fungují, tady jsou jen vedle sebe. Bod číslo tři - zápletka. je tak na 12 minutový bakalářský příběh, okořeněný naprosto zprofanovanou Radkojohnovskou korupční mafiánskou polevou (ani kopnutí si do mrtvoly v podobě UV KSS nechybí :-)). No to jsme kdysi měli v 50., letech, kdy každý padouch musel být ex fabrikant nebo aspoň živnostník. NIc nového pod sluncem. Takže jeden špatný klaun, jedna leklá ryba, několik dam a dívek kolem toho klauna padajících na záda při každé jeho větě, ufff. Osobní vztahové problémy zakrývají pátrání (tedy pátrání tu taky žádné není, jen se tak pohybujeme vesmírem a občas se něco stane). Pak jsem si dal ještě poslední díl a vidím to takto - radkojohnovská mafiánská směšnost zůstala i zde, pár detektivů k sobě pořád nemá žádnou vazbu nebo vztah, pátráné je v tomto díle více a není až tak děsné (sice všechno už tu bylo asi 159x, ale aspon zmizelo hysterické vtipkování, respektivě se omezilo). Skvělí hlídači gangstera, kteří pouštějí kolem sebe podezřelé s golfovými holemi asi neviděli ani Někdo to rád horké. Sexuální buldozer zůstal, Karol Duchon byl postrachem už zaživa. Takže kdybych viděl jen tento díl, dal bych asi půl bodu - jeden za milou Lindu Rybovou minus půl za jako obvykle tragickou Terezu Brodskou. Celkově je to ale pořád strašně špatné. ()

Hračka (2018) (E01) odpad!

Juraj Kukura nikdy nebyl komik, jestliže to zkouší v sedmdesáti letech, lze to sice pochopit, ale je to hrozné. Prostě to neumí, chybí timing, některé repliky jsou až hysterické, nesedí k předchozím větám partnerů a podobně. Pan Chlumský se mu to asi bál říci. Takže to je problém číslo jedna, hlavní postava. Pak je tam partner do dvojice, pro kterého je označení nemastný neslaný zcela adekvátní. Třeba v Poldovi dvojice skutečně má nějaké vztahy a jejich spory fungují, tady jsou jen vedle sebe. Bod číslo tři - zápletka. je tak na 12 minutový bakalářský příběh, okořeněný naprosto zprofanovanou Radkojohnovskou korupční mafiánskou polevou (ani kopnutí si do mrtvoly v podobě UV KSS nechybí :-)). No to jsme kdysi měli v 50., letech, kdy každý padouch musel být ex fabrikant nebo aspoň živnostník. NIc nového pod sluncem. Takže jeden klaun, jedna leklá ryba, několik dam a dívek kolem toho klauna padajících na záda při každé jeho větě, ufff. Osobní vztahové problémy zakrývají pátrání (tedy pátrání tu taky žádné není, jen se tak pohybujeme vesmírem a občas se něco stane. ()