Max je ve smrtelném nebezpečí a dochází jí čas. Jeden z pacientů léčebny Pennhurst má návštěvu. Hopper se v Rusku činí, až se z něj kouří. (Netflix)

Nellaron

Veľmi sľubne rozbehnutá štvrtá séria s hororovými prvkami to kazí týmto dielom, konkrétne "súbojom" Sadie s Vecnou. Stačí mať svoj obľúbený song na ušiach a hneď dám démonovi po papuli? WTF? Tento key point na záporáka mi vyznel dosť trápne. Hodnotenie si nechám až na koniec série. ()

Forrestovi

Začátek 4. série (první 3 díly) byl lehce nadprůměrný. Líbilo se mi zachování všeho "starého" - postavy, dialogy, sarkasmy, hororové scény.. ale nic moc se nedělo. Šťávu těmto dílům dávala jen nová dimenze "krvavého masakru".  Tento čtvrtý díl byl ale naprostá bomba! Strhující závěr spojený s mojí velmi oblíbenou Kate Bush a její Running Up That Hill mě naprosto dostal. PS: ta píseň a pocity ze závěrečné scény mám v hlavě ještě den po shlédnutí. A myslím, že to bude trvat dlouho, než to něco přebije. Pokud nebude 5. epizoda lepší než tato čtvrtá :-) ()

Tom10000

(Ke dni 14.08.2022). 4.díl. Nancy a Robin se rozhodnou přetransformovat do těl dvou nadějných studentek, aby navštívili ústav pro duševně choré a mohly si promluvit se stárnoucím mužem Viktorem, který byl očitým svědkem prvního Vecnova řádění. Dustin se Stevem mezitím vyřizují pro Max veškeré zajížďky, než jí vyprší čas daný stvůrou. On sám kolem ní nebezpečně stahuje stuhu smrti. Když už nadejde čas, jen její nejoblíbenější píseň ji dokáže přivést zpět k pravému životu. Joyce se je svým kámošem prozrazena, přesněji, zrazena. A stejně tak i Hopper s Enzem, kteří nestihli utéct. Nancy a Robin utečou, když se odhalí jejich pravá podoba, a i je má tedy policie na mušce. Mike a Will s Jonathanem jedou za Jane. 100 procent. ()