Prokletí domu slunečnic 2

• USA Messengers 2: The Scarecrow (viac)

Farmář John Rollins (Norman Reedus) je obtěžkán celou řadou problémů - nedostatkem času na rodinu, dluhy a také vranami, požírajícími jeho nepříliš zdařilou úlohu. Kvůli nim vytáhne ze stodoly starého strašáka, který ho vran rychle zbaví, ale v jehož okolí také začnou umírat Johnovi nepřátelé. Samotný John se s každou takovou událostí také pomalu mění a ve chvíli, kdy se rozhodne strašáka zničit, je už možná příliš pozdě. (Elegnor)

Naki

Jak se to zdálo ze začátku slibné, postupně se začal film odrovnávat sám. V podstatě se tam nic nedělo a kromě neskutečně hnusného strašáka tam nic zajímavého nebylo. Celý film čumět na tak divného a nesympatického herce taky není nic skvělého a když začne vytahovat hřebíky směrem nahoru....to dokáže jenom herec. :D Ovšem naprosto jsem nepochopila pointu českého překladu.... který intelektuál vymyslel ty slunečnice?! ()

nwx

Nebýt toho zpackaného konce, dal bych 4 hvězdičky. Konec filmu, kdy strašák ohrožuje rodinku ve stylu terminatora, je totální zhovadilost. Celý film má bezva atmosféru, jeho konec je ovšem k smíchu. ()

AmelieA.

Ne, oni se prostě nepoučí - kukuřice je ohraná!! vždycky když je kukuřičný pole bude průser. Bohužel v tomto filmu jsem stalá na straně Scarecrowa. Vždyť on to myslel dobře, jen Norman byl poněkud nechápavý. Velkou část filmu jsem se neovládala a odpovídala postavám na dementní dotazy či nadávala za stupidní dialogy. Podařilo se mi zprotivit si všechny (hlavně jeho ženu, která je neustále uražená, že její manžel přestal chodit do kostela, vypil dvě piva a snaží se vyřešit problém s pěnezi, zatímco ona si stěžuje svému kamarádovi/cosi) až na Normana Reeduse (protože to prostě nejde) a ono kukuřičné zlo. Film byl předvídatelný (i když to se vlastně od hororu i čeká), ale nebylo to ani slané ani sladké ani mastné... prostě žádné. * za Reedusovu přítomnost druhá * za výborného strašáka ()

DjMetal

Celkom v pohode.ale s jednotkou to nemalo absolutne nic spolocne..dokonca ani slnecnice.sem pestuju kukuricu.Ale inak celkom v pohodke hororik. Jednotka bola ale o dost lepsia. ()

solaco

Pre mňa osobne sa jednalo o sklamanie, trailer nenaplnil moju zvedavosť ani očakávania (ako už mnoho krát), škoda pretože strašiak mal určite väčší potenciál. Som tiež zvedavý ako si s prekladom poradia distribútori, keďže, čuduj sa svete po slnečniciach ani chýru ani slychu. Dve hviezdičky za celkom sľubný začiatok a za snahu, ale to len s prižmúrenými očami. http://strasidelnyblog.blogspot.com/ ()

L3G1ON4R

Nevzpomínám si na první film, již je to řada let co jsem ho viděl, takže neposoudím z hlediska pokračování, návaznosti a smyslu děje. Nicméně strašák chránící svého majitele, respektive jeho půdu mi nepřijde jako dobře strávená podívaná. Úmrtí ke kterým dochází nejsou nijak zajímavá, samotná čtveřice hlavních postav taktéž neoslňuje a nakonec samotný strašák je rovněž kus hadru nenahazující žádnou hrůzu, spíše nudu v jeho sledování. ()

piglit

Do filmu jsem šel vysloveně s nechutí, ale protože povinně sleduji vše, co na poli horroru a sci-fi vychází (byť to má jednotky procent), pustil jsem si i tento nepříliš hodnocený film. Hned ze začátku mě překvapilo solidní obsazení a zdálo se, že se herci opravdu snaží. Navíc mi to asi i sedlo do nálady, takže lekačky fungovaly, strašák strašil, mrtvoly se množily... ()

Pitryx

Dle mého náhledu sprostě vykradená kukuřičná série. Snímek naprosto ztrácí napětí i „záhadnost“ prvního filmu. Navíc má spousty slabých a hluchých míst. Nápad se strašákem už tu také byl. Takže pro mne nic překvapivého, ale dávám 15% za pár, přece jen slušných miniscéneček. 061120118633/8957 ()

kenny79

Proboha proč domu slunečnic ?? Vždyť tady pěstovali kukuřici ?? Jinak spojitost s prvním dílem vůbec žádná a nápad nijak originální i když ten strašák docela ušel. ()

CrazymanM

Slabší kousek.Film bratří Pangů(Prokletí domu slunečnic) už si moc nepamatuju,ale určitě byl lepší než tohle.Toto je takovej nemastnej,neslanej počin,i když pár dobrejch věcí by se našlo,dohromady mi to ale vychází jako podprůměr. ()

Cechyno4

Celkem o ničem. Jednička mě dosti zklamala a tak jsem od druhého dílu toho moc nečekal. A udělal jsem dobře. Protože to čeho bylo docela dost v jedničce, ve dvojce zcela chybělo. Film byl bez atmosféry, bez strašidelných scén, bez lekaček. Strašák - zabiják. Tak to mě opravdu nebere. Sice jsem u toho neusínal, ale s hororem to má opravdu jen málo společného. Jinak jak už tu bylo napsáno, název je hodně zavádějící. V procentech tak 20. ()

matufran

Neuvěřitelně předvídatelný "horor" s charaktery postav s totálně iracionálním chováním ve stylu Scary movie: Smrti - život --> vyberu si radši smrt. A závěr filmu shrnu asi takto - Oh my God! ()

Lula.cz

Nuda, nuda a zase nuda...až poslední scéna se strašákem za něco stála, takže strašáku, jestli tohle čteš, ta jedna hvězda je tvoje :D Farmář a jeho rodina byli nemastní, neslaní a kdyby se jim něco mělo stát, tak bych jim to snad i přála. ()

moviefan4

Škoda že to s jednotkou nemá viac spoločného. Od deju cez hercova až po atmosféru. Reedus je mne osobne neympatický ale svoju rolu zahral dobre. Narozdiel od Clarie Holy ktorá hrala ako keby ju to ani nebavilo a vo finale mi atmošku pokazila najviac. Vtedy som mal chut jej dať riednu facku! Herecké výkony by aj stačili teraz dej. Ten trochu pobolieval ale dalo sa to zniesť. Vôbec som sa nenudil a prišlo mi to dosť zaujímavé. Barnewitz spravil dobre to pomalé pridavanie vecí, či už o smrti alebo o strašiakovi. Ten vyzeral dobre takže spokojnosť. Dávam dve slabšie lebo na tri to určite nebolo. ()

Nikolas__

Plus mínus stejně dobré jako první díl. Docela mě to mrzí - oba dva díly měly rozhodně mnohem na víc. Tam kde jedničky má zbitečně zamotanou zápletku a nesympatické postavy, dvojka má pro změnu extrémně jednoduchou zápletku, která je fakt dobrá, ovšem není tak dobře natočená jako jednička. Má slabší hudbu atd... No, takže tak - finále se strašákem dobré, prostředí dobré, hlavní postava dobrá. Jsem rád že jsem se na oba filmy kouknul ve stejný den. Alespoň to jde lépe porovnat. A stejně si nejsem jistý co bylo lepší! Dělat dvojku byla sice blbost (protože vůbec nenavazuje, měly to pojmenovat jinak) ale jsem za ní maximálně radši než třeba za všechny pokračování Halloweenu, protože filmy se strašáky jsou zajímavé, ale je jich tak málo, že si snažím vážit si každého. Ať už se povedou, nebo nepovedou. ()