Špičkový izraelský agent se vrací z odpočinku, aby dopadl palestinského bojovníka, o kterém byl přesvědčen, že ho zabil. Roztočí se tím kolotoč chaotických událostí. (Netflix)

Fr

„ZNÁME TĚ, VÍME ODKUD JSI, CO JSI UDĚLAL A KDE ŽIJE CELÁ TVOJE RODINA. POKUD JE TI RODINA DRAHÁ, ŘEKNEŠ MI VŠECHNO, CO VÍŠ. JINAK VÁS V NOCI NAVŠTÍVÍME...“ /// O výrobě mučedníků… na obou stranách… Mám rád tahle témata! Tady se do toho nemůžu dlouho dostat. Od 6.dílu trochu přituhuje (na obou stranách), jsou to prostě horký hlavy… čímž chcu teda říct, že se to rozjíždí dost dlouho! Ovšem nakonec je v tom hodně z toho, co jsem čekal… Jen tomu chybí větší nádech skutečnosti. Bohužel… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se stát expertem na Palestinsko-Izraelský vztahy. 2.) Jsem bojovník nebo dítě? To se zjistí, když... 3.) Thx za titule „Kenol“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

warrenur

Pozerajuc to az teraz v 2021-om, kedy som uz mnohe z teroristickej temy videl sfilmovane ma toto izraelske spracovanie nechalo chladnym. Postupy mnohokrat videne a zucastnene postavy sa sem-tam, avsak vo fazach, kedy na tom zalezi, chovaju dost nepatricne a nelogicky. O niektorych scenaristickych premetoch ani nehovorim. Takto nejak by vyzerala aj americka tuctovka s rozpoctom ako v CSI. Slabsi priemer. Na dlhe zimne vecery mozno, ale inak neodporucam. Pozitivne prekvapenia sa nekonali. ()

bearmeedek

První dvě kapitoly z izraelského folklóru mě uvedly v nejistotu, mám-li pokračovat. A pak už nebylo cesty zpět. Výborný neamerický nářez. Zhruba půlhodinové epizody mají dobré napětí a potvrzují, že když se zbytečně nenatahuje děj nezáživnou omáčkou, je to jen ku prospěchu. Co musí vydržet běžný člověk z moravských luhů a hájů, je to věčné "aláhování", které je tu na každém kroku. Musím opakovat, že hlavní představitel Lior Raz byl opravdu členem takovéto jednotky? Toto vědomí jen upevňuje pohled na děj a jeho reálnost. ()

mira007

Špičkový izraelský seriál o komandu, které zasahuje na palestinských územích začíná tím, že se Doron, který si s manželkou pořídil vinici vrací do akce, protože jako jediný zná tvář teroristy, který by měl být mrtvý, ale není. Pak se to zamotá a po vraždě jednoho člena týmu se ostatní rozhodnou najít lotry na vlastní pěst. Mohl bych tomu vyčítat nějaké mouchy: malý rozpočet je občas vidět ( tým jezdí v jedné a té samé dodávce ), pro zvýšení atraktivity se poameričťují bojové scény a do zásahové jednotky se vecpala žena ( bohyně krásy Rona-Lee Shim'on, tak to přejdu ) a celkově to komando má málo členů ( jak vypadá takový zásah v reálu https://www.youtube.com/watch?v=b1WNOFefBjY ), jenže podtrženo sečteno výsledkem je autentická akce ve svižném tempu se solidní zápletkou. Oproti americkým věcem za mne dokonalejší a přesvědčivější i s vykreslením postav na obou stranách barikády. Skvělá je palestinská doktorka Shirin v podání francouzské herečky Laëtitia Eïdo ( po otci Libanonka ), která v jednom rozhovoru řekla, že nemluví arabsky. ( to, že to je víc Francouzska než arabka se pozná i podle toho, že jediná sundá podprsenku ) ()

petikacka

FAUDA se stala mým životem po nějakou dobu. Nikdy by mě nenapadlo, že když jsem kdysi za hlubokého socíku, pořád slýchávala (jako dítě) o napětí na západním břehu Jordánu a potažmo na blízkém východu a o problémech Palestiny s Izraelem a pásma Gazy, že jednou budu sledovat seroš o konkrétních případech. Je to vlastně smutmotristní, že to tak pořád je i když asi v daleko menší míře než kdysi. Musím vysoce ohodnotit neskutečné herecké charisma a chemii mezi herci, které seroš posouvají o několik levlů výše než většina amíckých blockbástrů! Tohle může lidem dát a vysvětlit daleko víc než stokrát psaný novinový článek, který je dnes spíš o "titulku" než o o obsahu. Za mě 100% ()