Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

Enon

Musím minimálně ocenit, že se někdo nebál zkusit něco trochu jiného. Ten film není nijak moc dobrý, ve svém jádru. Nemůžu říct, že je to kvalitní film, co ale můžu říct je to, že jsem se při jeho sledování celkem bavil. A to nemyslím tak, že by byl nějak vtipný. Jenomže tím, jak se jednalo o celkem odlišný koncept pohádky a jaké hororové prvky film obsahoval, mě to prostě bavilo. Prostě takové nestandartní. Takže pro ty, co hledají trochu něco jiného se to hodí perfektně. Herecké výkony nejsou nějak zvlášť úžasné, ale zase neurazí. Klidně bych to prodloužil ještě o pár minut, víc by se prokreslil například vztah Běty a Ludvy. 55% ()

Korpy22

Jan Budař vždycky byl, je a bude jiný. Samotný název pohádky princ mamánek se vymyká klasickému českému vzorci, kdy princezna čeká na záchranu od prince. Pohádka je velmi progresivní, nadčasová a má spoustu zajímavých vizuálních efektů. Jediná otázka která mě u filmu nápad jestli je to ještě vůbec pohádka pro děti. Je zde spousta hororových prvků, děsivých scén a vizualizace smrti. Kamera a výkon Jana Budaře jsou vynikající. Samotný scénář by přeci jen mohl přinést zajímavější dějovou linku a nespoléhat pouze na zajímavost samotných postav. ()

KarlN

Za mě paráda! Nejenže příběh samotný je, alespoň pro mě, po úvodní třetině naprosto nepředvídatelný, ale i vizuální stránka je na nápady bohatá (výprava, kostýmy) a provedení excelentní. Sice zde trochu uniká zařazení pohádka...ovšem jinak, obrazové i dějové orgie. Budařovi jednoznačně potlesk! Rozhodně to stojí za vidění a upřímně, nechápu ta nízká hodnocení. ()

Zloduch

Většina příběhu je spíše podprůměrná. Ale ta část, kdy princ a pán z Dětenic konverzují se Smrtí, je naprosto úchvatná, za to dávám 5 hvězd. ()

IGATY

Jak tohle mohlo vystoupat na 51%??? Bože, to je tak blbé... Opravdu štěstí, že se původních rolí krále a královny Libuška s Abrhámem nedožili. To by se teď museli v hrobě obracet. Dávám hvězdu jen z úcty k hercům ()

kavralajka

Dost netradiční pohádka, nebo spíše podobenství, s krásně hororovou atmosférou pro starší děti a mládež. Jsem rád za každého tvůrce s odvahou, jímž Jan Budař bezesporu bude. ()

Vercajk odpad!

Co jsem to právě viděl?? Intelektuální moderním "pohádka." Je mi hrozně líto, kam se české pohádky postupně ubírají. Už se to kolikrát nedá nazývat pohádkou... Mamánek je toho typickým příkladem. Na závěr snad jen: je mi líto mého koncesionářského poplatku a toho, že část něho šlo i do tohoto výtvorů... ()

Radko4

Začalo to celkom dobre, skončilo to (podľa môjho názoru) katastrofálne. Dej nevýrazný, prvých asi 45 minút filmu som sa celkom nudil, druhá polovica bola trošku lepšia, avšak pokiaľ to má byť rozprávka pre deti, tak je treba vynechať viaceré hororové až psychologické prvky. Tie sa mi do takejto rozprávky vôbec nehodili, a režisér mi snáď prepáči, ale pochovávať človeka v rozprávke pre deti, asi nie je veľmi fajn. Za mňa teda iba 1 hviezdička za celkom pekné kostými, to je asi tak všetko, čo na nej bolo dobré. ()

www

První polovina filmu velice povedená, nechyběl náboj a humorné sekvence a těšil jsem se co bude dál následovat. Popravdě bych nevěřil že někdo dokáže takhle dobrý rozjezt takhle pokazit. Druhá polovina filmu absolutně nekoukatelná a celkově zkazila celý dojem. A rozhodně bych to díky druhé polovině nenazýval pohádka. ()

Urhuj

Není co dodat, Radek99 to vystihl úplně přesně.Kdo nepochopil poselství tohoto filmu, není připraven. No, a samozřejmě velká poklona Janu Malířovi za kameru a světlo. ()

RadekV

Odvážná pohádka. Čtvrtá * je za tu odvahu a netradičnost. Prvky hororu jsou přiměřené. Poučení, že nikdy není pozdě a všechno má svůj čas je v pořádku a více jak třicetiletý princ, který se válel celou dobu doma zapadá do dnešního světa :-). A byť mohla na Budaře být větší sranda celkově to potěšilo. ()

Fikas01_CZE odpad!

Z mého pohledu mi to přišlo jako úplná blbost a nechápu, že se k takové "pohádce" mohl upsat Vetchý nebo Kubařová.  Spíš by tomu měli říkat pohádkový-horor.  Prostě každému se může líbit něco jiného. ()

patti1

Pro mě pohádka, nebo spíš pohádkový příběh, který mě po dlouhé době dostal, a ráda se na něj v budoucnu podívám znovu. Ale uznávám, že pro menší děti to moc není. ()

Takaru

Na Prince Mamánka jsem do kina nakonec nešel, a teď vidím, že to byla VELIKÁ ŠKODA, neb by to bylo to nejlepší, co bych tento rok v kině shlédl. Takto tleskám až po televizní premiéře. Netradiční pojetí pohádkového příběhu, odvaha jít daleko za hranu toho, co bude široká veřejnost ve své průměrnosti ochotná přijmout a ocenit, spolu s bezchybným hereckým obsazením, to všechno a ještě mnoho dalšího vykouzlilo na mé tváři nestrojený údiv a v mysli radost z překvapení, kterého se mi dostalo. O vhodnosti příběhu pro děti různých věkových skupin můžeme po právu dlouze diskutovat. Některým to otevře cestu k dalšímu rozvoji (existenciální téma spojené se smrtí a strachem z ní), některé to spíše jen vyděsí, to záleží na jejich povaze a také na rodičích a jejich schopnosti s dětmi mluvit a citlivě vysvětlovat. Já za sebe říkám, že takovou škálu emoci, od smíchu k slzám, jsem už dlouho nezažil.  Jane Budaři, jen tak dál.  Čtyři zářivé. ()

deli06

Já nevím, jestli to prezentovat vyloženě jako pohádku, ale na druhou stranu nevím, jak jinak to nazvat. Asi pohádka pro dospělé, protože vidět to třeba v osmi letech, tak při první scéně s Javorským uteču… Je tam dost skoro hororových prvků a souhlasím s tím, že dětem bych to pouštět nemusela, ALE je to tak vtipný, pravdivý a úplně jiný než všechny ostatní pohádky, že to prostě stojí za to. ()