Beatrice je utáraná klamárka a samozvaná miliardárka, ktorá rada verí tomu, že sa pozná so všetkými dôležitými ľuďmi. Donatella je zase potetovaná mlčanlivá introvertka, ktorá v sebe ukrýva ťaživé tajomstvo. Obe ženy sú pacientkami na modernej, ale stráženej psychiatrickej klinike a postupne sa medzi nimi vyvinie silné priateľstvo. Spoločne potom z liečebne utečú a snažia sa vo svete vonku počas svojej bláznivej cesty nájsť šťastie, ktoré obe stratili... (ASFK)

Psice

I přesto, že se nejedná o nějakou vymazlenou vizuální lahůdku, myslím, že se povedlo skvělým způsobem vyjádřit vnitřní rozervanost lidí, jejichž duše strádá a touží po štěstí a lásce – tak, jako každý člověk. To mi na celém filmu přijde jako stěžejní. I přesto, že jsem pracovala několik let s duševně nemocnými lidmi, vždy jsem byla spíš v roli pozorovatele a oni spolehlivě plnili roli pozorovaných. Takovou opravdovost jsem zkrátka mohla jen tušit a stěží jí přihlížet … ()

mira.l

Jako... zahrály to asi skvěle, ale to byly dvě tak protivný slepice (velmi kulantně řečeno), že to už jsem dlouho neviděl. Ale on to tam vůbec byl jeden větší cvok než druhej. A to neberu v potaz některé dosti nelogické věci v ději. ()

markotter

Člověk musí přetrpět skoro 2 hodiny docela zmateného popobíhání 2 pološílených Italek, aby se dočkal docela zajímavého konce. Mému hodnocení odpovídá i fakt, že obě pološílené ženy na závěr šíleně zmoudří a jenom potvrdí to, že to celé šustilo papírem. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Na zcvoknutí být s takovou ženskou celý den, ukecaná a bez zábran až to bolí :D Film plný optimismu, svěžesti a "bezstarosti". ()

makousek

Thelma a Luisa na útěku z Kukaččího hnízda :) Valerie přehrává tak akorát. Anna je správně zádumčivá. Má to vtip i drive. ()

SAINTS

Pribeh dvoch žien ktore su sužovane duševnymi problemami ktore im ruinuju vstahy nie je zly aj ked mu niečo chyba aby vykročil z priemeru sladko-trpkej talianskej komedie. ()

plo koon

Útěk dvou žen z ústavu trochu připomíná útěk Thelmy a Luisy před spravedlností. S tím rozdílem, že hrdinky Šíleně šťastné jsou stiženy svými vnitřními démony o dost silněji a spravedlnost představují pečovatelky ústavu. Film stojí za pozornost především kvůli výkonům představitelek hlavních rolí, jež dokázaly vytvořit uvěřitelné a jasně odlišitelné charaktery, které si i přes své šílenství dokáží získat divákovy sympatie. Stylově nijak nevybočující snímek zaujme krajinou Toskánska i citlivým humorem. ()

nula87

Já tyhle vyhrocené emocionální postavy (čti hysterky) úplně nemusím. A bohužel právě toto překrylo i to dobré, co v příběhu bylo...45% ()

blondboss

Taká jemná psycho komédia, ktorá až tak nepobaví, skôr odľahčí myseľ, a na strane druhej zas nemôžem povedať, že by to bolo dejovo a emočne nejako vypäté alebo premakané. Herecky fajn, komediálne dajme tomu a emočne nuda. Taký lepší priemer, ale nič viac. 60 % ()

Gregor_Samsa

Hodně zajímavý vhled do života do těch, co myslí trochu jinak. Nemůžu říct, že by mě to během sledování nějak extra vtáhlo a bavilo, ale i po pár dnech mám z toho filmu něco v hlavě a nějak mě to prostě zaujalo. Některé scény na hranici parodie, jiné vážné až k slzám pro jemnocitné, Valeria Bruni Tedeschi opravdu umí hrát, po 5x2 si mě znovu získala. Zajímavý biják. [60%; 2017-02-10 Kino 35 Francouzský institut] ()

black8

Film je príbehom dvoch žien, ktoré trpia psychickými chorobami a majú nariadenú ústavnú liečbu. Obidve ženy však majú niečo nedokončené, niečo, čo ich ťaží, vo svete tých „normálnych“ ľudí (povedzme, že funkčných bláznov). Skôr ako smiech, som pociťovala dojatie. Obidve ženy mali úplne iný príbeh a nakoniec aj diagnózu a napriek tomu a možno práve vďaka tomu, boli skvelou dvojicou, ktorá si nakoniec môže dať veľa podpory a lásky. Čo musím vyzdvihnúť a človek sa s tým vo filmoch nestretáva často, nebola tu tematizovaná krutosť psychiatrického personálu, ale naopak, ľudia, ktorí sa starali o psychicky chorých pacientov, preukazovali veľkú dávku podpory, empatie a nehy. ()

Arehanah

No, vydržet s Beatrice v jedné místnosti je tak trochu o hubu, ale pokud má u sebe člověk dostatečnou zásobu antipsychotik, přežije bez úhony a možná se i dočká pomoci. ()

Aquila

Celý film je na hranici bipolarity, ale přitom nesklouzává ani na jednu stranu a je dokonale vyvážený s výbornými hereckými výkony hlavních představitelek. ()

amalia

Valeria Bruni Tedeschi se mi líbila, předtím jsem ji snad ani v jiném filmu neviděla, takže ano, za mě dobrý, klesáme ke dnu...všichni, občas, život není peříčko... ()

McGuffin

Bůhví, která je Šíleně šťastná, La pazza gioia. První usměvavá o sobě říká, že je bohatá, že se s manželem setkali s americkým prezidentem, vybraně se chová, mluví i obléká. Druhá zasmušilá a potetovaná o sobě neřekne nic. Setkají se v ústavu pro polepšení narušených a s výplatou ze zahradnické brigády z něj omylem utečou. Utíkají za svou minulostí, takže se po několika jejich eskapádách publikum dozví, že první mluvila pravdu a druhá má dítě, jenže u adoptivních rodičů. A to se podle náznaku scenáristů Francesci Archibugi a též režírujícího Paola Virzì někdy příště asi zlepší. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()

MittelCinemaFest 2016

MittelCinemaFest 2016

01.12.2016

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016 (1. - 5. 12. Praha, 12. - 13. 12. Brno… (viac)