Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

honzic

Vypadalo to slibně, ale příšerně ošklivá herečka, na kterou se nedalo koukat a do toho nelogický a zmatený děj vše zkazily a nepomohly ani zajímavé efekty a záběry. Hodnocení: 50 % ()

JasonV

Perfektné budovanie napätia ťažiace z konceptu neviditeľnosti maximum. Paradoxne to má oveľa bližšie Nevideľnému mužovi z roku 1933 ako verhoenovému Mužovi bez tieňa. ()

DExUS

Solidné, nečakane dobré. Pred tým než som si to zhliadol by som povedal že na túto tému natočiť niečo, čo diváka stále ešte zaujme a pobaví už ani nie je možné. Napätie je tam cítiť každú minútu filmu. Viem si predstaviť aj lepší koniec ale bol dostatočne uspokojujúci a nečakaný. ()

JenYu

Strašně dlouho jsem film odkládala a odkládala, až se konečně naskytla vhodná příležitost... A bylo to famózní!!! Originální film tísnivou atmosférou napěchovaný k prasknutí, kde hlavní roli hraje neviditelný strach. Tomu říkám kumšt - naplnit snímek záběry na prázdné rohy místností, ze kterých vás děsivě mrazí. Skvělý výkon Elisabeth Moss a použití exteriérů domu Headland House jsou už jen třešničkou na dortu. Kdyby mě film tak neděsil, hodnotila bych i výš :) ()

Nikolas__

Nakonec bohužel zklamání, u nějakých scén jsem byl často velmi rád za to jak to vymysleli, ale výsledný dojem a zpracování je takový, nevím, nemstný neslaný. Rozhodně to dosahuje kvalit těch dobrých hororů z toho roku, jen to podle mě nemá tak kulervoucí závěr, sympatické postavy nebo děs, což jsem původně k ménu neštěstí oekával. Nevím co měl být ten výborný twist, o kterém jsem se tu dočetl. Jinak ale samozřejmě, scénář a řemeslo bylo velmi fajn a snímek nenudil, protože byl velmi napínavý. Nakonec to není taková pecka, ale jako letošní hororový nadprůměr je to určitě chvályhodné. 70% ()

KolarikKing

Leigh Whannell se po Upgradu vrátil k žánru a natočil nám výborný hororový thriller. Napětí v průběhu filmu bylo tolik, že jsem ani nedýchal. Výborná hororová atmosféra, která dokazuje, že se často bojíme právě toho, co NEVIDÍME. Elisabeth Moss pro mě není moc sympatická herečka, ale hrát umí a tady to předvedla na výbornou. Opravdu sem ji fandil a prožíval to s ní. Zvuk a hudba využity skvěle. Kamera taky (ty "upgradovské" bitky byly super). Prostě Whannell umí. ()

SaraSoldier

Whannell je génius, ktorý dokazuje, že i za málo peňazí môže byť veľa výbornej muziky. Počnúc Saw, cez Dead Silence a Upgrade až po tento úlet, ktorému na Zhnitých Rajčinách kritici dali nevídané hodnotenia nám dokazuje, že je rovnako dobrý ako jeho parťák James Wan, ak nie aj lepší. Dúfam, že sa ten šialenec ozaj dostane k tomu, aby mohol spracovať aj pána upíra z Rumunska. ()

@nthr4X

Nezajímavé, příšerně natahované, obzvlášť u některých lekaček, které byly navíc i většinou předvídatelné. U thrilleru bych měl být v sevření, ale tady mi to bylo defakto jedno. Čekal jsem na nějaký pořádný zvrat nebo něco... Navíc ta děsně nesympatická hlavní hrdinka...nemůžu dát víc než 2* ()

kokofek

Mám problém s Elisabeth Moss,která hraje nějak tak výrazově stejně ať je policistka,služebnice či manželka vědce psychopata. ()

cobislav

Námět neviditelnosti už ve filmu sice není žádnou novinkou přesto myslím, že jsme se zde dočkali velice zajímavého a neotřelého zpracování. Musím rozhodně pochválit jak kameru tak především scénář. Po tom co hlavní hrdinka v polovině filmu našla neviditelný oblek jsem myslel, že se dočkáme manželského souboje v neviditelných oblecích a tím to celé hasne. Každopádně dopadlo to podstatně lépe. Film velice dobře gradoval a od útěku z blázince film až do konce nezpomalil. Dokonce i závěrečné rozuzlení velice příjemně překvapilo. To se dneska už až tak často nestává. Nakonec bych ještě vypíchl hlavní hrdinku, která se ve své roli musela cítit jako doma protože v podstatě pokračovala ve své roli služebnice. Rozhodně jedno z překvapení tohoto roku. Doufám pouze, že film finančně nezkrachuje kvůli coronaviru. 80 % ()

marekspanel

Mám rád tipy filmu, kdy se s divákem hraje styl kočka a myš. Tedy něco si myslíte, na základě jiných počinů a ono to tam není, a není to ani na druhý pokus. Tohle mě fakt bavilo a pár scén je tam hodně šokujících, ale ne jak jsme zvyklí samoúčelně lekacích, prostě originální (nůž v restauraci!! nebo kýbl barvy..). Celý je to navíc kompaktní a vyloženě dobře zahraný. Jedinou výtku mám samotnému motivu záporáka, protože love, psychouš..? Málokdy se to dá říct, ale chtělo to hodit aspoň pár flashbacků. ()

WaspSalander

Elisabeth Moss to teda vytáhla a zahrála to perfektně. Ale není se čemu divit, jí prostě ty pohledy stylu "jsem úplné psycho a totálně v prdeli" hrozně jdou. ()

rigby

Slabý horor, možná průměrný thriller. Moc mě to neuspokojilo, spíše naopak, téměř celou dobu jsem se nudil. Tak trochu hodně naivní film na mě nezabral. Hodně slabý průměr jako celek. ()

halberdier

Leigh Whannell se nejdříve profiloval jako herec a scénárista, ale největší pozornost na sebe upoutal svým druhým režijním počinem Upgrade. Šlo o hodně povedený a originální film a podobné kvality přenesl i do svého nového filmu. Neviditelný umně spojuje prvky klasického duchařského horroru s moderními technologiemi a úspěšně "upgraduje" Neviditelného muže současnému publiku. První polovina je prošpikovaná hutnou atmosférou, která dohání hlavní hrdinku až na pokraj šílenství. K tomu dopomáhá i Elisabeth Moss, která si roli oběti úspěšně vyzkoušela už v seriálu Příběh služebnice a konečně dostává příležitost i na velkém plátně. Neviditelný není přelomové dílo horrorového žánru, ale jde poctivý napínavý film, který bude určitě patřit k tomu nejlepšímu, co lze v horrorovém žánru v kinech vidět. ()

argo.smile

Pre mňa príjemné prekvapenie pomedzi dnešných sračkách čo som poslednú dobu videl. Je tu veľa dier v scenári ako v ementáli, hlavná postava nieje žiadna kráska, ale civilná osoba ako má byť a to sa mi páči. Ďalšia vec je, že karty sú rozdané hneď od začiatku a človek hneď začína v každom obraze hľadať nejakú "zvláštnosť" ktorou si okorení atmošku. Po cca hodinke začne part ll kde sa z hry na kočku a myš stane hra myš na kočku 😊. A samozrejme pridám jednu * naviac lebo režisér vie zaujať a pobaviť diváka aj s tak malým rozpočtom. ()

Naghavi

Dokonalý thriller! Elizabeth Moss vstupuje do elitní kategorie, spolu s Whannelem...Pro tento rok prozatím pro mne filmový vítěz napříč žánry. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy