Útok slepých mrtvol

(festivalový názov)
  • Španielsko El ataque de los muertos sin ojos (viac)

Film se odehrává v městečku, kde se připravuje velkolepá slavnost, která se však záhy změní v boj o holé životy, protože Templáři na koních míří právě sem...
Druhý ze série filmů Tombs of the Blind Dead (1971), Return of the Blind Dead (1973), The Blind Dead 3 (1975) a The Blind Dead 4 (1975). (surface)

pepua

Nechat se probodnout mečem v srdeční oblasti, vypustit z úst trochu krve a sesunout se na zem; tato scéna se tu objevuje přespříliš a to mě vážně nebavilo. Scéna, kdy rytíři poprvé zaútočí na jednu z dam je totální kopírka z prvního dílu, tam to ale fungovalo. Navíc mám podezření, že závěrečnou scénu, zkázu temných rytířů, měli v režii páni z Monty Python a kdo ví, jestli si ty rytíře i nezahráli. Hrozná taškařice tenhle díl a já se bojím jen toho, co přinese ten další… ()

Dexter1

Ossoriov návrat k slepým mŕtvym má oveľa rýchlejšie tempo a viac toho gore ako prvá časť, s ktorou má v podstate spoločné len postavy mŕtvych templárov. Úvod sa celkom slušne rozbehne a k nejakej tej masakre dôjde v podstate v prvej polovici filmu. Tá druhá polovica je postavená na budovaní napätia, v ktorej sa využíva prvok zo zombie filmov, kedy sa partička rôznorodých ľudí zavrie v nejakej budove a čaká čo bude, prípadne plánuje ako sa odtiaľ v poriadku dostať. Na konci ma však výrazne sklamal záver od ktorého som čakal omnoho viac. ()

Martin741

El ataque sde los Muertos sin ojos z roku 1973 je druhym pokracovanim filmu La Noche del Terror Ciego. Obavani a strasidelni templarski rytieri z 13. storocia opat ozivaju tuna, aby sirili strach ahrozu, a mne sa to teda lubilo, a to tak, ze velmi! Zaciatok filmu ma velmi dobre tempo, ktore sa lenb v strede na chvilu kamsi straca, ale potom opat oziva. krvi je dostatok, takze ide o krvavy horor, rytieri su masakrozne strasidelni, takze za mna este lepsie nez jednicka La Noche del Terror Ciego. 77 % ()

Koly

Po drůhém shlédnutí pokračování de Ossoriových TOMBS OF THE BLIND DEAD musím upravit své hodnocení. Bohužel směrem dolů. Přitom vše šlape skvěle. Slepí Templáři vylézají z hrobek v zřícenině nějakého hradu, chuchvalce mlhy se valí městečkem ve kterém nenajdete žádnou škaredou ženskou. Bohužel jakmile se skupinka přeživších zabarikáduje v kostele, film jakoby dostal šílenou facku a neuvěřitelně se zabrzdí a už se vpodstatě nerozjede. Což by se ještě dalo jakžtakž strávit. Určitě mě ale nadavovalo, jaým způsobem de Ossorio odfláknul konec, kdy stačí uvězněným přeživším počkat, až vyjde slunce a mají po problémech. Takhle ochcat Templáře...Amando...to se nedělá! ()

kosta73

Výborné pokračování, které je v mých očích naprosto srovnatelné ( ne-li o trochu lepší ) se skvělým prvním dílem. Už úvodní scéna upálení kacířských templářů hordou rozběsněných vesničanů je skvostná a po celý zbytek filmu je na výpravě a celkovém řemeslném provedení vidět, že tvůrcům se tentokrát podařilo sehnat podstatně více peněz. Co se týče dějové linie, je takžka shodná s prvním dílem, akorát v zavedeném trendu všech pokračování, to jest je ( v úvozovkách ) akčnější, poznáte více postav ( = více potenciálních obětí ), je drsnější ( gore ) atd. Co se týče poněkud "suššího" závěru, tak ten mi celkový dojem rozhodně nezkazil, ba naopak závěrečná denní scéna plížení mezi rozestavěnými templáři je skvělá. Kdyby si tvůrci dali záležet na detailech a staletí rytíři by měli rukavice, brnění a meče staré a sešlé podobně jako zbytek svého mundůru, tak bych doslova chrochtal blahem. Ale člověk nemůže mít vše. V tomto případě však přesto dostává vysoký nadstandart. ()

Šakalík

Jak se asi dalo čekat, druhý díl Blind Dead je o třídu slabší než povedená jednička. Scénář je zoufale prázdný a mnohé scény bezúspěšně kopírují první díl, přičemž některé záběry pocházejí přímo z jedničky. Navíc když se na obrazovce objevil Tony Kendall, obrátil jsem oči v sloup, pač tento herec „elvisovského“ vzhledu mi lezl na nervy už v Las Garras de Lorelei. Přes všechny neduhy ale ani tento díl není úplně marný. Přestože po atmosférické stránce to už moc nefunguje, najdou se i zde docela povedené pasáže a některé postavy mi byly docela sympatické (za všechny zmíním pěkně vyčuraného starostu). Výborná je scéna, kdy se Murdo s Monicou snaží prchnout tunelem, ale ve finále to nějak nedopadne. :-) ()

Slimak

Jediný kousek z templářské série který jsem měl možnost viděti...a musím říct že byl celkem podařený a obstojný.Je to rej klasických fint jako je hučícící meluzína, oblaka mlhy, zvápenatělé kostry, staré hrady atd....ovšem skutečně tu chybí údernější závěr a gradace je dost kolísavá...ale jinak dobrý. ()

pend

Druhý díl je u mě o jednu hvězdu horší, minusy: identické záběry ze vstávání z hrobů, ale zmizel hudební podkres, jsou neskutečně pomalí, ale když jedna z hrdinek naskočí na koně, okamžitě jsou za ní, Templářů je neuvěřitelné množství - zablokují všechny ulice ve městě, přitom masakrují vesničany na náměstí a ješte stačí prohledávat jednotlivé domy, starosta zná jenom jedno telefonní číslo, na které volá, při záchraně dívky přes ulici jde hlavní hrdina potichu pomalu, ačkoli během by to stihnul tam i zpátky za cca 10 sekund. Při rituálních obřadech Ossorio patrně pod dojmem kanibalských filmů docela přitvrdil a hnul mi žaludkem. Plusem je parádní atmosféra až do konce, zvukové ruchy, nečekané pořadí úmrtí, solidní gore a symbolický konec templářů. ()

messi@h

Když jsem se na tenhle film díval, tak jsem si bláhově myslel, že je první z celé série. Ale i tak si myslím, že mě to příliš neovlivnilo. Bohužel jsem byl zklamaný, posledních 15 - 20 min jsem projel rychloposuvem, protože mě celkově děj nijak neoslovil. Námět ano, úvod ve mně vyvolal také poměrně pozitivní očekávání, ale následující děj se mě nijak nedotknul. Je to taková ta klasika, kdy film vyvolá postupně budovaným napětím poměrně velká očekávání, ale když má dojít na akci, tak je najednou problém, co s poměrně nemohoucími triky a režií vlastně předvést... Nízký rozpočet ale neomůže omluvit všechno, co se s ním dá dokázat předvedl třeba Sam Raimi ve své Evil Dead sérii. ()

Tormentor665

Je to hodně čuchlé Romerem i Hitchcockem, ovšem v barokně/gotickém hávu, což nepůsobí vůbec špatně. Ovšem tady se jedná o nevyužitý potenciál, např. k žádné z postav kromě F. Sancha se nestihneme vytvořit nějaký vztah. Také bych vytkl, že s tou slepotou se nepracuje kontinuálně, slepí rytíři se do těch tančících blbečků na náměstí ztrefovali až moc dobře. ()

aichwald

Nejlepší díl templářské série,kdysi taky uváděné jako Návrat cválajících mrtvol, tento díl má nejméně nudných míst a naopak je zde nejvíce akce. ()

Pitryx

Příliš mnoho času zabralo řešení jiných problémů. Ovšem stejně to bylo jen volné pokračování prvního filmu, které nepřineslo vůbec nic nového. Ani kostýmy, ani masky ani nápad. V zápise z roku 1995 v mém filmovém deníku uvádím toto: Jde o dobrý film. Na začátku s vypálením očí, ale pak již jen ojeté klišé z předchozí části. Dokonce mám dojem, že se některé záběry opakovaly. Chyběl nový nápad, rychlejší spád děj a více hororových efektů. Doplněno výstřižky. ()

Ruda

Znepokojivý film se slušnou atmosférou. Mrtví templáři vylézající z hrobů a ve zpomalených záběrech kráčející městečkem nebo jedoucí na koních jsou děsivou noční můrou. Příběh není nikterak objevný a v podstatě jen těží z úspěchu prvního snímku, ale oproti dnešním teenagerským vyvražďovačkám je alepoň strašidelný a hrůzný. Pro shlédnutí doporučuji původní španělskou verzi, anglicky dabovaná distribuční kopie má sice lepší obraz, ale díky cenzorským zásahům v ní chybí nějaká ta minuta sice nedokonalých, ale zato působivých gore efektů. ()