Útok slepých mrtvol

(festivalový názov)
  • Španielsko El ataque de los muertos sin ojos (viac)

Film se odehrává v městečku, kde se připravuje velkolepá slavnost, která se však záhy změní v boj o holé životy, protože Templáři na koních míří právě sem...
Druhý ze série filmů Tombs of the Blind Dead (1971), Return of the Blind Dead (1973), The Blind Dead 3 (1975) a The Blind Dead 4 (1975). (surface)

eraserhead666

Tak tedy dvojku nakonec. Je zvláštní, jak se Ossoriovi podařilo z tak jednoduchého a, přiznejme si, plochého námětu natočit čtyřdílnou sérii. A zábavné, jak z dvojky pár věcí vystříhal do čtyřky, to vylézání templářů z hrobů je zcela identické. Útok na celé městečko by se zdál jako fajn nápad, jen kdyby právě tohle templářům neubralo na atmosféře. Ty masové scény a templáři najednou rychlí, sekající do davu, nepůsobí vůbec děsivě a celá atmosférická nadpřirozenost se mění v prostou středověkou sekačku. Není to nijak moc špatné, ale líbilo se mi to nejméně. ()

fcreading

Horor u ktorého som mal pocit napätia a tajuplna ktorý vás vtiahne do svojho deja. Na začiatku tu máme hneď prvé obete a to ludia sa vzbúrili a templárov zapálili za živa, ovšem ony vraveli že vstanú z mrtvych a že sa vrátia a tak im spália aj oči. Dej sa potom presunie o niekolko rokov do súčasnosti kde práve prebieha slavnosť lenže vtento deň vstanú z hrobov templári a pomstia sa každému kdo im príde do cesty. Máme tu aj dobré brutálne scénky napr. odseknutie hlavy a ruky a plno ďalších. ()

darkrobyk

V hodnocení jsem tentokrát poněkud rozpolcený. O něco slabší než první část, výrazně lepší než tragická čtvrtá část. Přenesení příběhu ze středověku do současnosti mi příliš nesedlo, na druhou stranu vesnice vypadá natolik starobyle, jako by se v ní zastavil čas. Nebýt telefonu, auta a sedmdesátkového oblečení, klidně by mohlo jít o středověk. Osobně bych uvítal vícero horrorových klišé - mlha, pavučiny, krysy, netopýři, burácení bouře a svist blesků - i odvázanější masakr. Hlava letěla jedna, ruka rovněž. Masakr na slavnosti mohl být jistě šťavnatější. Snímek příliš strašidelný není, byť se chvílemi snaží navodit patřičnou atmosféru (zpomalená jízda templářů, potyčky v uličkách či vstávání z hrobů - to ale dnes působí spíše komicky). Protože mám gotické horrory rád, film jsem si vcelku užil - 3,5*. Na podobné téma se mi ale více líbila pozdější Carpenterova Mlha... ()

Astaroth12

Som videl dve časti z tejto serie ale nadšený som z nich nebol a preto som ani nič od tejto nečakal.Príbeh je všedný a neoriginálny.Tu sa mi páčilo že film nemal skoro žiadnu predohru ale za asi dvadsať minút začali rytieri úradovať,v tom vidím pozitívum filmu.Zatiaľ v každej časti ma nasierala ťarbavosť a neskutočné uspávacie tempo rytierov.Ako oni môžu niekoho dostať a aj zabiť mi je stále záhadou.Spracovanie bolo mizerné,či to bolo chovaním postáv alebo nudnosťou,ktorú priniesli rytieri svojou chôdzou.Mal o niečo väčšie grády ako tie dve časti,ktoré som videl a to hlavne preto že rytieri útočili vo velkéj skupine na dav nič netušiacich ľudí.Je to starší film ale normálne bolo vidieť,keď vybuchovali ty rytieri,že to boli len podhodené figuríny.Po gore stránke môžem byť spokojný.Ale ako celok to bolo pre mňa utrpenie dopozerať. ()

Morholt

Tak jestliže jednička na mě fungovala jen trochu, o dvojce se nedá říct ani to. Banda vysušených templářů s pohyby dodělávajících gerontů si tentokrát vyšlápla na vesnici, jejíž obyvatelé je kdysi dávno upálili. Po docela slibném historickém úvodu se vše vrátilo k neduhu minulého dílu - přílišnému žvanění. Navíc některé scény jako by z oka vypadly prvnímu filmu a samotný nájezd na vesnici působil spíš parodicky, než nějak děsivě. Zbylé dvě části si nechám s radostí ujít. 15% ()