Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

cariada

Slušná krimi /komedie s D.Veškrnovou v hlavní roli poněkud ztřeštěné dívky z děcáku co pátrá po kamarádce v jednom z horských hotelů. Kde se nechá zaměstnat a každého druhého podezírá čím způsobuje řadu problémů. ()

MrPierc

Smutný pohled na dívku, která vyšla z dětského domova a nikam nepatří, nikdo jí nechce, nemá nikde zázemí. Spíše melancholický příběh okořeněný vraždou. Hodně sociální. Skvělé herecké výkony Dagmar Veškrnové, Ilji Prachaře a Karla Augusty! Strašidelná hudba trochu připomíná inspiraci nějakým giallo kouskem. ()

tomtomtoma

Tento film sice nepatří k vrcholům tvorby Herze, ani ke špičce kriminální komedie, přesto se dá na něj koukat. s kapkou uspokojení, se špetkou napětí i trochou vtipu. Navíc jsou zde kulisy Krkonoš, na které mám krásné vzpomínky z dětství. Zvědavost a touha po odhalení tajemství žene Annu (ukřičená Dagmar Veškrnová) do nového prostředí, do malých dobrodružstvích, do každodennosti všedních dnů horského hotelu a do neukojitelného apetitu. Vrahem nakonec musí být podle tradice ten, na koho je upřena nejmenší pozornost. Z dalších rolí: otcovský příslušník VB Sláma (Ilja Prachař), nenapravitelný sukničkář a lékař Rendl (Josef Abrhám), provozní horského hotelu Petrák (Vít Olmer), rázný šéfkuchař Muraško (Karel Augusta), roztomilý psycholog (Jan Schmid), či sám pan režisér jako host. Krkonoše a co vše se tam může stát... ()

Fallen_One

Sedmdesátá a osmdesátá léta přejí české detektivce. Tohle je jedna z těch průměrných, ale jestli bych měl říct jestli spíš horší než lepší, tak spíš lepší. Mělo to dost dobrou atmosféru. Heh, a opět málo hodnocené. ()

zette

Trosku jsem se pred filmem obaval role, kterou ztvarnila Veskrnova. Nastesti jsem si ale myslel, ze to bude horsi a jeji postava mi nijak zvlast nevadila. Film se odehrava v atraktivnim prostredi, i diky hudbe mu nechybi atmosfera a kladne hodnotim i vykresleni chodu hotelu v sezone. Slusne herecke obsazeni, Ilja Prachar v roli familierniho policisty potesil. Nejvetsi slabinu vidim v zanru, na krimi podprumerne a na komedii take nic moc. ()

Saraph

Kolem tohohle filmu jsem se mihnul už několikrát, ale vždycky jsem to po nějakých 20 minutách vypl. Prostě mi to nic neříká. ()

honz

Od režiséra Juraje Herze jsem viděl i lepší filmy, nicméně tato kriminálka patří i tak k tomu lepšímu v naší filmové tvorbě. Velmi dobří byli Karel Augusta, Václav Lohniský a Jiří Lír, D. Veškrnová je v roli té prostoduché dívenky skutečně přesvědčivá. ()

pytlik...

Jeden z mála filmů, kde naopak Veškrnová holkou na zabití nebyla. Hrála v celku civilně a zasmála se z plna hrdla za celou dobu jen asi dvakrát. ()

Compadre

Juraj Herz je nepochybně schopen natočit velmi dobré filmy, ale tohle je čistá průměrnost. Scénář na hovno se prostě pozná a Veškrnová se může snažit jak chce a stejně z tohohle hovna nic nevytluče. Pár okamžiků je srandovních a člověk si říká, jestli to náhodou neměla být komedie, ale pak zase zabředne do utahaného průměru. Nic moc. ()

lykan9

I když nejsou české kriminálky nijak zvlášť oslnivé, až na pár výjimek, tak se na ně dá koukat, a to i opakovaně. Jako ve většině případů, tak i v Holce na zabití, za to mohou hlavně herecké legendy, které svým umem dokážou pozvednout každý film. Prachař a Augusta nepotřebují mnoho prostoru, aby ukázali jací jsou skvělý herci a zde to vyloženě předvádí. ()

fabecc1222

Ze začátku to vypadalo hodně dobře, ať už výborná hudba, krásné, a dnes už neopakovatelné záběry tehdejší krajiny, nebo i herecké výkony včetně Dáši. Postupem času to ale upadá do série nezáživných, a nikam nesměřujících scén, které vyustí aspoň v trochu zajímavé finále. Do zimního (pod)večera u TV dobré, ale platit za to v kině bych tenkrát asi nechtěl. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)