Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

nervoznideda

viděl jsem ho vícekrát, 22 letá veškrnová po holkách z porcelánu to zvládla skvěle díky juraji Herzovi :-) hrála blbou ženskou ,snad ani nemusela! :-) ()

NinonL

Hlavní hrdinka asi měla přehrávat, být nesympatická a nesnesitelná. To se D. Veškrnové povedlo. Ale mně se to nelíbilo. ()

Karlas

Pohodový detektivní film pro klidný večer s velmi příjemnou ústřední písní. Veš-krnová hraje (nehraje) skvěle v roli infantilní milé blbky, která jí vždy seděla. Opět perfektní Karel Augusta a Ilja Prachař báječně doplňují jednoduchý, přesto hezký příběh. Žádná propracovaná detektivka, ale spíše klasická pocitovka Juraje Herze, který to prostě umí. ()

blackrain

Ta komedie je trochu mimo, spíše je to kriminálka s dosti dramatickou hudbou. Odehrávající se v originálním prostředí horské boudy. Dagmar Veškrnová je tady taková blboučká a naivní. Od začátku mi bylo jasné, kdo je vrah. Zajímavá zápletka, děvče z dětského domova jede do Krkonoš hledat svoji kamarádku, kterou někdo zabil. Dagmar Patrasová v pidiroličce je namluvená polsky. ()

topi

Jedna z prvních výrazných rolí sympaticky praštěné Veškrnky, která pátrá po zmizelé kamarádce. Juraj Herz obsadil výborný herecký ansámbl, příběh zasadil do horského prostředí a napětí umocnil hudbou skladatele Bohuslava Ondráčka (ten soundtrack je fakt prvotřídní liga!). Výrazná kamera Andreje Barly snímá pohledy z různých úhlů a detailů na tváře herců, nadčasovost jí rozhodně nechybí. Pěkná práce je i úvodní animační titulková sekvence, na které se podílel výtvarník Jiří Šalamoun. Kromě výrazné Dagmar Veškrnové zaujme Karel Augusta v roli kuchaře Muraška, nebo Jiří Němeček hrající pekaře Vorla a jeho šikovná práce s těstem, z něhož hněte pletené bulky. Holka na zabití není špatný film, Juraj Herz by z něho určitě vykřesal mnohem temnější podobu, nebýt zlotřilých komoušských zásahu a cenzur. ()

kajas

Často reprízovaná kriminální komedie mi dlouho unikala, a kdybych ji nakonec neviděla, nic by se nestalo. S Veškrnovou/Havlovou jsem nikdy neměla problém, vadila mi ale celková utahanost filmu a taky fakt, že pátrání po vrahovi bylo odsunuto až na poslední kolej. ()

dyfur

....v čase keď prezident Havel pripravoval Chartu 77-jeho budúca manželka bola "perzekuovaná"...."musela" hrať v ďalšom filme a nemala čas na disidentov. /poznámka pre neznalých:po revolúcii si všetko vynahradila/ Film slabý priemer - nutno pozorne sledovať nakoľko je to pomalééééé ako Derick.... PS:pani Veškrnovú som nikdy nemusel - vždy mi bola nesympatická................... ()

BoredSeal

Výborná kriminálka, od Herze klasicky s prokreslenou psychologií postav. Hlavní roli hrají dost dobře nasnímané Krkonoše a Dáša Veškrnová, která tady skvostně hraje svou typickou praštěnou dementní slečnu na zabití. Fanoušek československých borců si tady přijde na chuť díky výbornému obsazení vedlejších rolí. Celý snímek má vůbec nostalgickou atmosféru nekapitalistických hor a Herz si v něm nenápadně rejpnul do šizení jídla v restauracích, kšeftu s valutama a vyčurané české povahy. ()

rakovnik

Celkem dobrá kriminálka, Dagmar ještě Veškrnová mi ani moc nevadila, na zabití je spíše v jiných filmech. Ale je to na kriminálku strašně dlouhé a utahané. Někdy si člověk připadá, jako by to byl film o životě na horách. Honička na konec už byla zbytečná, ale moc se v našich filmech nevídá, takže proč ne. Zajímavé jsou ale dnes již historické záběry Pece pod Sněžkou v době, kdy se teprv ten monstrózní hrozný hotel v centru stavěl. ()

Hennes

Hodně trhlá Dagmar Veškrnová pátrá po své zmizelé kamarádce. Milovník žen Josef Abrhám, klasický šéfkuchař Karel Augusta a další herecké osobnosti. Děj filmu už není tak zajímavý jako obsazení. Závěrečná honička ve které moskvič Veřejné bezpečnosti uhání jak v hollywoodském trháku, je fakt dobrá. ()

Martin741

Vtedy este Dagmar Veskrnova /Havlovou sa stala az o nejaky ten piatok neskorsie/ v Herzovom filme hra naivne dievca v akomsi Hoteli. Veskrnova hrat nikdy nevedela, zo znamejsich hercov stoja ze zmienku len Lohnisky /Kladivo na Carodejnice/ a Ilja Prachar /Spalovac Mrtvol, Kladivo na Carodejnice/. Do podpriemeru potiahli film jednak Herzova rezia a jednak obaja spominani herci. Za rok 1975 by som vsak urcite dal vyssie Pani kluci pani Plivovej-Simkovej. 40 % ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)