Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

Golpex

Myslím, že to je pátý film od Miyazakiho co jsem viděl a je to zatím to nejhorší. Film je naprosto o ničem, máma je v nemocnici a taťka s dcerami se stěhuje, dcerky všude běhají a křičí, pak najdou Totora, no a to je vše. Nejvíc mi vadilo tohle: dvě uřvaný (víc než si myslíte) malý holky a pak ten Totoro co mi připadá jak sysel křížený s rypoušem sloním, tučňákem, sovou a krtkem (zlatej krteček). O co mě tento film obohatil? O migrénu... ()

A_S_P

Nie je to tak dobré, ako Cesta do fantázie, dej je omnoho jednoduchší (asi preto, že táto milá rozprávka je zrejme určená naozaj malým divákom), no ja som sa príjemne pobavila. Ako tak pozerám zvyšné komentáre, som asi jediná, koho Totorov veľký úsmev trochu desil, no v každom prípade vám túto rozprávku odporúčam. Scénu, keď Mei natrafí na spiaceho Totora, som si púšťala asi desaťkrát za sebou, a zakaždým som vyprskla od smiechu :) ()

Desmi

Neuvěřitelná hovadina bez příběhu. Jak Miyazakiho filmy byly nápadité, tak tenhle je ostudně nudný. Dvě malé vřeštící holky a jedno tlustý šedý plyšový vejce nebo čemu je to podobný. Poslouchat ty skřeky je děs. Zklamání na plný čáře, natočit to jinej režisér, nevešlo by se tohle dílo ani do prvních deseti tisíc. ()

BarVo

Vykúzliť z tak jednoduchého deja niečo tak čarovné, klobúk dole. A ak tu niekto frfle, že je to len pre krpcov, je na veľkom omyle. ()

jjjerry

Hodnocení bude obtížné. Příběhu chybí nějaký hlubší děj. Vadilo mně to přílišné dětské pištění. Animace Mei byla na můj vkus příliše "dětinská" a přehnaná. Chlupáč Totoro mně přišel hrozně fajn, ale "autobus" se mně naopak do děje nehodil, byl moc dětinský a nesedlo mně to tam. Hudba je skvělá a dokresluje atmosféru, která je dle mě hlavní plus filmu. Některé scény, déšť, kapky ze stromů, otevírání starého domu...to mě absolutně vtáhlo do děje..cítil jsem ten déšť, zatuchlý dům... ()

blade23mc

Nejspíš už jsem z takovýchto, i když pěkných filmů vyrostl, proto ohodnotím nadprůměrem a ne zcela vynikající. Zpracované to bylo krásně, vyloženě pastva pro dětské oči. Kdybych byl malý dokážu si představit, že bych od toho neodtrhnul oči. Přece jen v dnešní době anime postoupilo už úplně někam jinam. Příběh byl jednoduchý, prostě pro děti. :) Na zvířata a třeba i plyšáky jsem alergický, ale Totora bych bral hned a rozhodně bych nepohrdnul jezdit kočkobusem místo naši MHD :) Jelikož na tu dobu, kdy film vznikl a jak vypadá a celkově zanechává dojem, půjdu s jeho hodnocením na 80% ()

LencaN

Totoro totoooro :) chytlavá melodie. Můj soused Totoro je pohádkový příběh. Nebo spíš náhled do určité životní etapy těch dvou malých holčiček. Úplně se mi vybalovaly vzpomínky z dětství o prolézání keři a stromy, lítání po venku a hraní si na strašidla nebo jiné bytosti. To děti ve městě nezažijí a v dnešní době možná už ani ty na vesnicích. Bylo to miloučké. Jako peříčko. Holčičky se přistěhovaly do domu se svým tatínkem, maminku měly několik kilometrů daleko v nemocnici, kde se dávala dohromady a ony potkávají v novém prostředí černočerňáky či tak nějak jim říkaly. Ale hlavně ta menší narazí v blízkém lese velkého chundelatého tvora Totora. Možná strážce lesa, možná jen vymyšlený kamarád, kdoví. Běhající kočičí autobus jsem taky zatím nikde neviděla. Příběh je cílený na malé diváky a proto není nijak náročný, ale ono to tady vůbec není potřeba ani pro dospěláka. Je to dostačující tak, jak to je. Člověka to dovede k zamyšlení, jak bylo super být malý a věřit třeba na bubáky, na Mikuláše a čerty a další. S věkem přichází zkušenosti, nové poznatky, hlavní roli začíná hrát logika a rozumové odůvodňování třeba nějakých méně obvyklých situací. Nejlépe nechat děti fantazírovat dokud můžou a Totoro k tomu slouží přímo perfektně. PS: Vše doplněno krásnou hudbou, typickými japonskými obydlími a krajinkami. ()

Foogas

Prostinkej příběh Myjazakiho vyloženě pro děti. Dvě uřvané holky, obzvlášť mladší Mei. Slabá, jakoby sekaná animace. A naproti tomu skvělá hudba. Nádherné prostředí. A trocha tej fantazie. Kočičí autobus. Rostoucí strom. A samozřejmě taky Totoro, kříženec tučňáka, plyšáka a sovy.. Sečneno a podtrženo, celkem příjemnej animák. ()

r007

Ač nádherná animace a některé dojemné scény, dávám jenom 3 hvězdy, protože mě film občas nudil. Zkusím přemluvit svoji 11-.tiletou dceru, aby to shlédla a uvdím, jestli to dětský divák ocení víc. Pro mě ale pořád zůstává nejlepší Mijazakyho film Zámek v oblacích ()

ioope

Typická zápletka, která je ale zajímavě pojata. Nezaměnitelná japonská pohádka pro celou rodinu. Jen ta děcka nemusela tolik řvát nahlas :D ()

kolly13

Pohádka pro malé diváky, jenž nadchne a zpomalí ty velké "s otevřeným srdcem". Vypadá to jak rozjezd seriálu, aby si autor nevystřílel veškerý prach, na který dobré naláká. Kočkobus, Totoro a dětský svět fantazie. Přál bych si druhý díl. ()

BlackAdder87

Jestli bych nějaký film doporučil pro kategorii 1-99 let tak je to tento a věřím, že by se líbil všem. Krásná pohádka, která je roztomilá, ale ne infantilní ani kýčová. ()

Nelafix

Jedna hvězda za vynikající hudbu a animaci, druhá za půvabnou atmosféru upomínající na dětství. Je to sice příjměně uplynulá hodina a půl, ale kultovní status Totora jde mimo mě - schází mi tu příběh a s tím i jakákoli pointa. Jeden z nejnadhodnocenějších animáků od studia Ghibli. ()

Veber

Roztomilost. Totoro mi tedy občas přišel sjetý, ale to je holt japonská animace. Mijazakiho jiné filmy jsou asi lepší a možná dospělejší, ale já si tu bezprostřednost a pohodu užila. ()

swenyx

K tomuto filmu jsem se dostal čistou náhodou díky doporučení na Netflixu. Nikdy jsem nebyl milovník anime, takže mé hodnocení je hlavně z pozice laika. Musím ale říct, že to mělo něco do sebe, Totoro je totální borec a všechny scény s ním jsem si nejvíc užíval. Animace na rok 1988 jsou kouzelné a moc hezky se na to koukalo. Asi se díky tomuto filmu časem podívám i na jiné anime záležitosti. 4/5 ()

PTuranyi

Nádherná animovaná rozprávka naplnená detským svetom, hrami a detskou fantáziou. Sťahovanie sa do nového domu je príležitosťou, ktorá spúšťa detskú obrazotvornosť a je príležitosťou objavovať. Kto by nechcel mať za suseda "pána lesa" a zviezť sa mačkobusom. Je to ako japonská Alica v krajine zázrakov len cesta vedie hustým krovím a na jej konci žije Totoro. Je to malá "Cesta do fantázie". ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)