David Bowie - Lazarus

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2016, 4 min

DoNotCross

Aneb konec jedné kariéry. Bowie nemusí řešit, co si psát na náhrobek - složil tuhle píseň. Na první pohled mi jako cápek s knoflíky místo očí připadal směšný, teď mě z celého videa jenom běhá mráz po zádech. Bowie se stal pro každého umělce tím pověstným kostlivcem ve skříni. Protože stylověji se už prostě odejít nedá. ()

Slasher

Bowieho meditace nad smrtelností a prakticky jeho rozlučka se světem. A je to hodně stylový sbohem. "He never seemed of this earth. Now he's left it." ()

marhoul

David Bowie mi seděl nejvíc na konci 90. let, ale klip, který nám předložil na sklonku života mi vyrazil dech z těla. Myslím, že překročil bájný Rubikon a zůstal věrný pověsti člověka, kterému jsou hranice v jakémkoli směru cizí. Mráz po zádech, knedlík v krku a velký smutek. Krásná práce! Bravo mistře! ()

corpsy

David sa v tomto videu vrátil k minimalistickým koreňom. Bizarné podanie mi však ale neprišlo príliš výnimočné a je škoda, že už nič ďalšie ( a výnimočnejšie ) nebude. ()

Helo

V kontextu událostí ještě silnější, než se nejprve mohlo zdát. Už dlouho mě při písničce takhle nemrazilo, a to nejsem žádnej Bowieho znalec a skalní fanoušek. ()

SeanLSD

V kontexte samozrejme ďaleko silnejšie, než by bolo bez neho.. David sa rozlúčil tak, ako žil - originálne, svojsky, nenapodobiteľne a umelecky zvrchovane. A ako pravy Pan Umelec si ešte aj svoj trpký odchod dokázal dokonale zrežírovať. Bude na tejto planete chýbať ako málokto... ()

mr.kliky

nesmírně stylový konec kariéry. polemizovat o tom, jaký by bylo hodnocení, kdyby byl bowie ještě naživu, je bezpředmětný, protože s touhle variantou tenhle klip zkrátka nepočítá ()

Endavour

Jsem člověk, kterého zřídka něco dostane naměkko, ovšem tento klip to s přehledem dokázal. David věděl, že jeho čas se již brzy naplní a dokázal to se vší dokonalostí vložit do tohoto úžasného videoklipu. Dnes po dlouhé době ukápla slza. Mr. Bowie, we'll be missing you! ()

HonzyR

Okey, rozloučení, je to silné, smutné a je mi Davida opravdu moc líto. Ale bylo by to těch 97% (7.2.16) i kdyz by byl stále mezi námi? Spousta lidí by mohla říct: Youre not only one who got nothing left to lose in here ;) __70%__ ()

Nonna

Asi můj doteď a i navždy nejkratší komentář: JE TO GENIÁLNÍ, NESKUTEČNÉ, ÚŽASNÉ. Davide, pozdravuj na Měsíci. ()