Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Marcas

Jsem obrovským fanouškem celého světa Zaklínače. Mám projeté všechno od knih až po hry a jejich DLC. Ale teda seriál, ten už znovu projíždět určitě nebudu. Ještě tak maximálně možná první sérii. V druhé to šlo tak strašně dolu, že se mi chce brečet. Ale ne tolik kvůli příběhu jako spíš kvůli obsazení a celkové "vyváženosti" všech postav. Nemám nic proti jakékoli menšině nebo nedejbože rase. Ale aby nám tady po středoevropských lesích (kde se odehrává svět Zaklínače) běhali černí elfové víc než ti bílý, tak to sorry, na to fakt nemám. Jak píšu, určité díry v příběhu a odklon od předloh bych ještě relativně pochopil a možná dokázal i trochu prominout, ale díky výše zmíněným věcem to bohužel nedokážu. ()

muti

Dvojke určite chýba nechronoligicke poňatie prvej série, ako aj minipribehy. Tu v dvojke sledujeme prakticky len jeden veľký príbeh výučby Ciri. Vidieť že seriál má ambície na ďalšie série ale nič zásadné sa tu neudeje, ako napr dobytie Cintry, ktoré sme v jednotke videli z rôznych pohľadov aj časových skokov. Wow efekt zmizol, pokračuje realita dňa. Pre mňa asi najzapamataniahodnejsou scénou bol elfsky Herodes spell ()

koza3

Tak co si budu nalhávat - nebylo to úplně kulervoucí. Ale tak to možná odpovídá i knižní předloze, kdy povídky o Zaklínači byly naprostý top, pak se to trošku rozlplizlo a já si pamatuju až ty chvále, kdy je Ciri s Krysama a drží je ten pojebaný killer. Seriál má hodně co zpracovávat a musím říct, že si moc nepamatuju ty momenty kolem obelisků. Odklonil se tady seriálový produkt od knižní předlohy nebo ne? Moc si to nemapatuju a než sjíždět top ten differencies na YT, tak si raději přečtu knížku znovu. Je to hošku hezkých pár let co jsem to četl naposledy. Snad to nedopadne jako GoT, kdy dlouhých 12 let čekám na další knížku...Když opustím od předlohy, tak to za moc nestálo, protože Yennefer je bezmocná, řeší se spíše pletichaření, jsou povětšinou zavření v Kaer Morhen a Vesemir je tak trošku kretén. Tenhle moment si však musí projít každý seriál, který zpracovává epochní ságu. Doufejme, že se to brzy zase rozohní. Trošku jsem nervozní ze spinoffu, který se na nás chystá o původní konjunkci sfér. Snad neztratí drive! ()

Kennedy_R

Druhá řada oproti první dějově trochu slabší i přes velké množství vizuálních efektů. Ale jsem rád za každou fantasy ze světa Zaklínače, tak si nemohu stěžovat. Rozhodně nenudilo. Ale přece jen navzdory velké nelibosti pana Sapkowského (kterého jako spisovatele velmi obdivuji a čtu jedním dechem) je herní série se svou syrovou atmosférou podstatně lepší než tento seriál. ()

KajlQ

No co říct. Oproti první sérii docela slabota. Seriál se přestal držet knižní předlohy a jde to poznat. Příběh je prostě slabší, je v něm hodně děr a konečný díl je prostě nesmysl. Jakožto fanoušek knih mě to děsně štve. Ale i přesto je to graficky krásně zpracovaný seriál a herecké výkony taky stojí za uznání. Doufám že třetí série bude zase nářez jako první. 69% ()

CrazymanM

Tak u druhé série musím konstatovat,že jsem trochu zklamán.Sice je zde spousta dalších postav,známých z předlohy,jsem rád za Kaer Morhen,ale nějak mi to moc nesedlo,nevím,snad to bude dál jen lepší! ()

Fuksinka

Z druhé řady se stala trapná telenovela. Scénář nedává smysl a dialogy jsou jak z Esmeraldy. Tradičně velmi špatný casting (např. Vesemir). Vydržela jsem to do 4. dílu. Dál to fakt nejde. Divím se, že Geralt neměl na své nové zbroji bradavky. To by vystihovalo přesně druhou sérii. ()

Ironhead

Po prvním díle jsem byl hodně spokojený. Ale postupem času se začínají objevovat staré bolístky, že se občas objeví trik jak z deset let staré videohry (první záběr na klášter třeba), nebo že trpaslíky tu hrají liliputi, což nebylo a nikdy nebude ideální. Také příběh má dost trhlin a oslích můstků a objevují se i úsměvné WTF momenty jakože portálem hrdinky projdou do domu, kde jsou už zjevně nějaký ten čas všichni mrtví, vyjdou před dům a tam jsou uvázaní i už rovnou osedlaní dva koně :D Nebo když Ciri vyvolá nepřehlédnutelný poplach před městem plným vojáků a z města jich celou situaci vyjede řešit/prozkoumat sotva deset? Brnění/kostýmy Nilfgaardu už alespoň nevypadají jako zvadlý šourek, ale ideální to pořád není, je vidět, že jde o lisovaný plech s umělou lakovanou patinou, jak na levném rádoby cool kování dveří z Hornbachu. Navíc navlečeném jen přes černé tepláky :_).  Nicméně většinu času to má dobrou atmosféru, obsazení (když už přistoupíte na tu nucenou přítomnost černochů mezi všemi rasami... prostě Netflix obsazení) a i většinu triků. Ciri tu zraje jako víno ;) Běžně by to bylo asi na 3/5, ale protože jsem fanoušek žánru a je mi jasné, jak těžké a drahé je točit kvalitnější fantasy, dám zas těch 4/5 s přimhouřenýma oběma očima. ()

warha

Druhá série je snad horší než první...Netflix to s přemírou černoty už přehání, příběh stále dementní a zaklínač se sekerou na zvracení. ()

Ronkar

První sezóna si ještě hrála na adaptaci knih a i přes značný problémy to jakž takž šlo. Teď se ukazuje, že Netflix na knihy z vysoka sere a pojede si podle svého. Myslíte, že to bude díky tomu lepší? Hádáte správně. Vůbec netuší, jak naložit s Yennefer a tak jí vymýšlejí dementní dějové linky, kde se neumětelství scénáristů předvádí v plné síle. Ona to už vlastně není Yennefer z knih ale zcela nová (a méně zajímavá) postava. Což je škoda, protože Freya Allan by tu knižní Yen podle mě uhrála i přes své mládí. Geralt i Ciri jsou strašně OP. Řada zajímavých momentů i dialogů a vývoj postav je zcela vyštrnut a nahrazen dost nezajímavou politikou a linkou s elfy (btw nemají být náhodou čarodějové sterilní? Nebo to už neplatí? Jak to, že elfská čarodějka má děcko?). K tomu přidali zcela nevého bosse (Babu Jagu), což mi objektivně nevadilo, kdyby tomu nebylo podřízeno finále. Jeden z největších twistů celého příběhu je tu navíc prodán naprosto lacině a dementně. Asi jako kdyby jsme se dozvěděli, kdo je Jon v GoT už ve druhé sezóně... a ještě nějak nezajímavě. Druhá sezóna má přesto světlé momenty. Herci jsou vcelku ok. Geralt, Ciri i Yennefer jako tahouni fungují. Design, prostředí, hudba, výprava, to vše je v rovině dobré. Něco občas naštve, ale dá se to zkousnout. Co se týče děje a dialogů, je to na pár fajn momentů průměrné. První episoda, která se celkem drží nad vodou, ale pak to jde z kopce. Výsledek? Druhá sezóna je naprosto sračkoidní adaptace (která nasere všechny fanoušky knih, co doufali, že uvidí na obrazovce svůj oblíbený příběh). Jako adaptace je to za jednu hvězdičku. Kdybych na to čučel jako neznalec předlohy, pak bych řekl vcelku ok fantasy (byť nijak výjimečná) tak za tři hvězdičky. A to je celé. Co si myslíme v našich slovanských luzích a hajích je ale fuk. Adaptace je v rukou amíků a těm se to líbit bude. ()

oiuoiu odpad!

Ano, knihy jsem četla - ale teprve na základě sledování seriálového zpracování mi došlo, že jsem obludná nestvůra z bažin, neboť se vidím, kterak před tímto Zaklínačem v zoufalé hrůze prchám. /Někde jsem se dočetla, že Lauren Schmidt se vyhráží dvaceti sezónami. Zrychluji./ ()

Mazicek

První řada se mi až na pár výtek líbila. Od druhé řady jsem očekával, že se autoři ze svých chyb poučí. Vše tomu nasvědčovalo, navíc obdrželi od Netflixu větší rozpočet. To jak ale „znásilnili“ předlohu mě vážně naštvalo. To možná není to správné slovo – spíše zklamalo. Na seriál jsem se těšil celé dva roky. Člověk by si řekl, že když na to tvůrci měli víc času, tak to vypilují do posledního detailu. Opak je ovšem pravdou. Až na první díl, který se jakžtakž drží předlohy, je to totální scénáristický mišmaš, který má s původní předlohou společný snad jen název. Přijde mi, že tvůrci vůbec nepochopili hlavní pointu celého Zaklínače a působí to na mě jako laciné fantasy z 90. let s trochu lepšími kulisami a efekty. Tato série je jasným důkazem, že větší rozpočet nutně neznamená, že budete mít lepší seriál. Netuším, co scénáristy motivovalo jít si svojí cestou, když mají k dispozici takřka dokonalou předlohu, která je navíc dokončená. Můžete navrhnout, že je to adaptace, takže je v pořádku, že to není 100% kopírování knih. Jenže zde najdete tak 10 % z knih a zbytek je kompletně vymyšlený paskvil, který je navíc podle mě fakt špatně napsaný. Dialogy na mě působí lacině a vůbec ne uvěřitelně. Většina postav se vůbec nepodobá, ať už chováním či vzhledem, těm z předlohy. Yennefer je zde naprosto příšerná a celkově mi scény s čaroději a elfy přišly vážně nudné a vždy jsem se těšil, až se vrátíme zpátky ke Geraltovi a Ciri. Na Henrym Cavillovi jde vidět, že zaklínačské hry a ságu vážně miluje a jde to poznat. Sám říkal, že to, co není rozbité, by se nemělo opravovat. Věřím, že kdyby to bylo jen na něm, tak je seriál úplně někde jinde. Dost mě také zklamal i soundtrack. Na rozdíl od první řady neměl žádnou pamětihodnou skladbu. Není to zas tak překvapivé, protože jej složil jiný skladatel. Celkově mi přijde, jak kdyby se na seriálu podílel někdo jiný. Atmosféra a kouzlo první série je kompletně pryč. Některé díly na mě působili jako parodie na Zaklínače a ten poslední raději ani nebudu komentovat. Za mě zklamání roku. ()

jjjerry

Za mě o hodně slabší, než první serie. Nudnější a přímočařejší s pitomým vysvětlováním. Asi pro chudáky co nepochopili v první serii více časových linek. Zabitím Vy víte koho mě naštvali už v druhým díle. WTF jako proč? Chybí napětí co bylo v první serii. Chybí pletichaření, sex. A jeden výstřih i když dobrej, to nezachrání. PS: jsem fanda hlavně herní serie zničili skvělou předlohu trapným scénářem, uplně stejný osud jako Nadace (hlavně, že to je gender šikmookočernobílo vyrovnaný). Kdyby to nebylo z zaklínači, tak by na to polovina nekoukal a taky by to propadlo daleko více. ()

Mancunian

Hodně velké zklamání. Bohužel, stejně jako v první sérii, fajn první díl, ale pak jde kvalita výrazně dolů. Nespokojenost s obsazením trvá, příběhově slabé a nezáživné. Plusové body asi jen za Cavilla a jeho Geralta (bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby tam nebyl a nemluvil do toho). Tentokrát jsme se nedočkali ani zajímavých soubojů, či chytlavé písničky. Příšery taky nic moc, a to hlavně spíš z hlediska atmosféry. Škoda, svět zaklínače má hodně co nabídnout, ale takhle to působilo jak béčkové fantasy, na které bych se asi bez názvu Witcher, nepodíval. ()