Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Tirkus

Mám hodně rád Cavilla jako Geralta a Ciri byla taky dobrá, ale ten zbytek mi prostě neleze do hlavy. To, že tvůrci chtějí vytvářet vlastní příběh, by bylo ok, kdyby ten jejich originální výtvor nebyl tak maximálně průměrnej. Akce nic moc a příliš mnoho kecání, které je ovšem o ničem. Scény v Aretuze byly debilní, to samé se dá říct o lince Yennefer, která mě fakt nudila. Kaer Morhen se mi líbilo a trénink Ciri byl fajn, ale chování Vesemira a seriálové pojetí Eskela mělo být co jako? Hlavní záporačka a finální epizoda byly neskutečně obyčejný -> fakt mi přišlo, že něco podobnýho jsem v žánru fantasy viděl asi tak stokrát. Tvůrci by udělali lépe, kdyby jeli podle knih, což jim jakžtakž šlo, protože vlastní tvorba s půjčenými postavami očividně selhává. ()

Zahartof odpad!

Naprostý porno. Jedna chuťovka ze zákulisí (od člověka, který s Cavillem osobně spolupracoval na sérii): A. Cavill je naprostej sebestřednej zmrd, který odmítal hrát bojové scény ve scénáři, protože "je to na něj moc dynamický a on je bodybuilder a neuběhal by to" (už v první sérii), takže je nakonec vyškrtli... (např. úvodní scéna ve vodě měla být asi tak 10x delší). B. Samozřejmě nikdy nečetl knihy ani nehrál hry (i.e. před začátkem natáčení), takže ty kecy, že je to velkej fanda, si můžou všichni z marketingu a PR Netflixu zasunout do análu. +++++ Chápu, že se Sapkowski chce napakovat, ale nemusel se zaprodat tak monstrózním způsobem. To je, jako kdybych poskytl svoje Časovládce Bollywoodské produkci. +++++ Mám pár návrhů na obsazení v dalších dvaceti sériích: Stefan Skellen -> Jackie Chan. Bonhart ->Jaromír Nohavica. Lasička -> Lana Wachowski (nebo jeho ségra, je to fuk), Avallach -> Hulk Hogan. Ne, počkej, ten už tam je... hrál Vesemira. Regis -> Miloš Zeman (umí se reinkarnovat a všem inteligentním čechů (vím, že to zní jako oxymorón) už léta pije krev). ()

Sharpooter

Jako velký fanoušek knih a her jsem byl druhou řadou seriálu velmi zklamán. Ono opravdu není tak těžké držet se předlohy a kdyby to udělali, hned by byl seriál lepší a já spokojenější o 300%. Nebudu tady už omývat věci jako "černí elfové", "hrozní herci", nebo "tento seriál mi zruinoval koníček", to fakt ne, to už se dělalo v první řadě, jenom zde zmíním, že se nic nezměnilo a s těmito výroky souhlasím. Příběh byl průměr, jako kdybych od toho neočekával hory doly tak by to asi ušlo ale prostě já nemůžu přehlédnout věci jako "Lešíjka", nebo "AXIJJJJE". Jakože fakt pomooooc. A když už se těším na souboj s "Lešíjkou" tak ono se stane, že vůbec nebude. Asi by ten souboj byl moc drahý na rozpočet, tak tam dali něco úplně random co ani po zkouknutí seriálu nechápu co je. Příběhová linka parodie na Yennefer byla odporná, jakože fakt jsem kvůli tomu byl celý Vánoce marod. Prostě ta její linka je blbá až je mi z toho... Prostě se v první řadě vystříká všechen ohýnek z rukou, tak celou druhou sérii neumí čarovat... Dali tam dokonce scénu jak běží lesem a křičí, jako s toho jsem měl až noční můry... Linka elfů až tak špatná nebyla, jako řekl bych, že ta byla celkem dobrá, tedy až na ty už zmíněný "černé elfy". Ta baba lesa nebo co to bylo, to bylo taky pěkně trapný a vůbec jsem ji za celý seriál nepochopil, prostě další parodie, tentokrát na dámy lesa. Nebo tam prostě chtěli nějak přestavit/narvat/ukázat divoký hon tak tam prostě dali nějakou random babku a vymysleli ji příběh děraví jak švýcarský sýr. Triss mě srala jak kuří oko v oku... Prostě fanoušci si stěžovaly (a teďka jak to píšu tak brečím), TAK JI NABARVILI VLASY NA ZRZAVO a ona v seriálu řekla, když viděla Yennefer: "no obě jsme se změnily no... " a to bylo celé, prostě takhle to okomentovaly, ale hlavní je to, kdo z vás viděl za život černou zrzku??? Já tedy ne. Dále: Vesemir. Co prosím?? Oni mu kompletně přepsaly charakter, z takového hodného, inteligentního, dědečka ke kterému si přijdete pro radu udělali mrzouta, co se nebojí někoho obětovat.. Kaer Morhen - Nóó potěš pánbůh. Proč je na Kaer Morhen 20 zaklínačů? A proč je Eskel totální kok, kterého se zbaví v prvním díle kdy se tam objeví. Opět postava která ztratila potenciál (například jako Myšilov v první řadě). Prostě tohle by nemělo dál pokračovat, tahle parodie úplně ničí vše co Andrzej Sapkowski a CD project red vybudovali. Některé nové postavy jsou dobré, například Djikstra se tvůrcům povedl na hvězdičku. Nejlepší věc na celé sérii bylo jak se Emhyr otočil a ukázalo se kdo to je, jenže já už to věděl od první série, takže jde opravdu vidět, že tvůrci míří hlavně na lidi, co s originálem nebyly nikdy v kontaktu. Jako fanoušek Zaklínače dávám hodnocení 5/10, ale kdybych nikdy nečetl žádnou knihu ani nehrál hry, tak bych určitě hodnocení zvedl, každopádně to je jen pohádka a tahle parodie by neměla mít nad 50%. ()

fallanga

Je to teda zásadně horší než první série, a množství chyb, které se zde vyskytují je opravdu neskutečné, dovolím si vypíchnout tedy jenom pár. 1) Kaer Morhen je plné Zaklínačů, jenom kvůli tomu aby mohli nakonec všichni umřít. Tohle naprosto rozbíjí imerzi z daného světa, kde Zaklínači mají být vzácní a kurva silní. 2) Příběhový arc ve kterém Yen hledá svou ztracenou sílu je zbytečný, ubírá to na oné tajuplné auře moci, kterou Yen v knihách oplývala, a hlavně to nedává smysl (prosím, vysvětlete někdo Lauren, že fire magic v Zaklínači není magie která používá oheň, ale která z něj čerpá sílu). 3) Odhalení Emhyra přišlo na můj vkus až příliš brzy. 4) Jaskierovo boření čtvrté zdi je vztyčený prostředníček fanouškům, kteří právoplatně zkritizovali nedokonalosti první série, a je znakem naprosto nechutného přístupu Lauren k tomuto seriálu. Kdyby ji někdo vykopl a dali to napsat Cavillovi, určitě by celý ten seriál dopadl lépe. A konečně 5) Ciri je neskutečně klišé postava. Ano, Sapkowski měl tu výhodu, že ji začal psát v totalitním Polsku, a tak se mu daly nějaké archetypy odpustit, ale Netflix místo aby se snažil tu postavu udělat poněkud originálnější, tak jí naopak přidali hromadu otřelých scén, které jsou k vidění kdekoliv jinde. Nejdříve jsem si říkal, že se opravdu poučili, a konečně přestali do každé episody cpát OSUD, ale oni to jenom nahradili konceptem ELDER BLOOD, a je to opravdu jako rána do obličeje. Scénář tak vypadá, jakoby to psal nějaký student umělecké střední školy, který se ještě v učebnici nedostal k principu "show don't tell" a slovo "subtilnost" očividně v jeho slovníku chybí. Prosím prosím prosím, buď si najměte někoho kdo umí psát, nebo se držte knih, ale jestli budete pokračovat takhle, tak nejenom, že nedostanete další Hru o Trůny (což Netflix očividně chce, ale z logiky věci to dostat nemůže, ten příběh k tomu jednoduše není určen), ale navíc uděláte další příšernou adaptaci této legendární ságy, a bude trvat dalších několik dekád, než se do toho někdo pustí znova a třeba to udělá pořádně. Btw... první episoda byla fakt mrda. ()

patushik

Po první sérii jsem si říkal, že už hůře být nemůže, ale oni dokázali zprznit Zaklínače v 2. sérii ještě víc. Tady je špatně snad úplně všechno.. Příběhově je to jeden nezajímavý nudný spletenec, postavy tragicky, vyzdvihnul bych hlavně Vesemira, kterej vypadá jak pornoherec a charakterem taky úplně mimo. Celkově Kaer Morhen je spíš joke, ze Zaklínačů udělali partu totálních kreténů. Geralt je asi jediný plus celýho tohohle paskvilu, ale bohužel v akci tam téměř není, takže zase k ničemu.. neskutečný zklamání, doufám že už třetí série nebude, a zkusí to někdo znovu od začátku a úplně jinak. Klidně pořád s Cavillem jako Geraltem. ()

anule25

Bohužel po 1. sérii zklamání, a ačkoli jsem realisticky nepředpokládala, že první sérii překoná, ne že ta by byla zas tak hvězdná, hysterická holka, co vidí nenávist a pomstu jako ideální hnací pohon pro život, dostala na můj vkus až moc prostoru pro vyjadřování. To v prvé řadě. V řadě druhé byly charaktery některých postav v čele s Yennefer překrouceny nehorázným způsobem a když už si jednou zvyknete na Yennefer s velkýma kukadlama a sebevědomím, že by se dalo krájet, je vám tahle roztomilá troska trochu nesympatická, a to od pohledu. Když už jsem ale u těch postav, Marigold opět zazářil a zachránil celé sérii jednu hvězdičku. Kromě Marigolda však, musím poznamenat, všichni zkouší být neustále a v úžasné míře epičtí. Bohužel většina oněch rádoby osudových průpovídek nějak ztrácí tu osudovost. Jenom proto, že v pozadí zazní povedený soundtrack hned nepadnu do kolen, když se blondýna po vzoru fotra pokouší pronášet věty, co změní běh dějin, protože ho nezmění. Poslední díl se, jakožto třešnička na dortu, ukázal poněkud červivým, mohu-li použít tohle neohrabané přirovnání. Co mělo být vyvrcholením, bylo spíš hlubinnou propastí a koncem všech nadějí na dobrou sérii. Co se závěru týče, a nyní mluvím o poslední větě, dovolte abych smíchem vypustila duši. Vsadím koncertní křídlo, že tohle nebyl nápad Sapkowského. PS: zpětně se omlouvám všem právem rozhořčeným Čsfďákům, ale bohužel nejsem majitelem koncertního křídla. Kdybychom se však někdy potkali, zvu vás na limonádu. ()

Shaleman

Repete před 3 sérií a po přečtení 3 knihy, kterou se tato sérii inspirovala. Nechápu hnidopichy, že to není podle knížky. Ona ta knížka nemá moc co nabídnout, abychom na to mohli koukat 8 hodin. Z nějakých 200 stránek seriál těžko uděláte. Takže je fajn, že si jde svojí cestou - je to svižné, akční, plné intrik a zvratů a Cavill se Ciri super dvojka. Srovnání s GOT je totálně mimo. ()

wampyrelli odpad!

Jsem z toho extrémně nešťastnej. Dost to na mě (a to už od první řady) působí, jako by tvůrce zaujala premisa Zaklínače, ale vlastně je vůbec nebavil obsah knížek. Samoúčelné "subverting expectations" pro čtenáře předlohy... Pak Scénaristi místy nezvládají nebo nechtějí věci naznačovat, tak je říkají naplno (abych k tomu vymyslel příklad, tak něco ve stylu "jsem smutný... už dobrý, už nejsem smutný" - v podstatě jde o základy psaní, nedodržení pravidla "show, don't tell"). Přijde mi to tak nějak povrchní, jako by vzali knížky a vůbec je nepochopili - potlačili hlubší myšlenky a nahradili je povrchností. Je tu přehnané dramatizování: řekli si "hmm, v knihách v téhle části neteče krev, to by se divákům nelíbilo." Zaklínač byl napsaný jako fantastické drama, ale oni prakticky změnili cílovou skupinu na fandy... superhrdinských filmů? Dávalo by to asi vzhledem k době smysl. Takže už to má blíž ke klišé protkanýmu power fantasy než k fantasy dramatu zaměřenému na osobní vývoj postav (navrch pro daný svět relativně nedůležitých)... Vůbec nic mi to neříká a navíc se u toho hrozně šklebím a cítím se trapně za postavy, když mluví. A upozorňuju, že nejde o to, že bych byl nějaký zaslepený nadšenec do předlohy, jen mám srovnání, že v ní byl lepší děj, lepší dialogy atp. a že bylo zbytečný se toho zbavit. Já se jinak dokážu odprostit od minulosti a jsem naprosto otevřenej novýmu pojetí. Já asi hodně na filmy koukám přes scénář a přes to, jakým způsobem je vystavěn příběh. Ale tohle se prostě táhne na současné vlně prasení úspěšných sérií - podobným způsobem jako Piráti z Karibiku, post-Lucasovský Star Wars, pomalu i James Bond. Z mého pohledu jde o milnou představu o tom, co činilo sérii oblíbenou, zatímco se tlačí na nedůležité vedlejší kraviny. Kraviny, které s pevnější základnou opravdu mohou působit "cool", jenže tady mi to vyznívá jen urputně a trapně. A ono to bohužel k úspěchu mnohdy může stačit, díky nostalgii fanoušků. Takže Zaklínač bere pár vybraných specifičností Sapkowského světa a noří je do západních klišé + Spoiler: co politické agendy se týče, nepříjemně mě překvapilo pojetí Eskela, doposud byl pojímán jako šeredný a děsivě zjizvený zaklínač, který má ale ve skutečnosti srdce ze zlata. To pěkně ukazovalo, jak člověk nemá dát na zevnějšek. Tady ale zrovna z něj z nějakého důvodu (asi právě kvůli tomu povrchnímu - té ošklivé jizvě přes půl obličeje) udělali slizkého emo mladíka (nebo prostě nevyspělého muže) a de facto záporáka druhého dílu. Vzhledem k té snaze obsazením postavit lidské rasy na jednu úroveň a ukázat ženy schopné všeho, čeho jsou schopní muži (viz Yennefer ohánějící se dvěma meči v první sérii)... přijde mi to pokrytecké... a navrch zase - původní myšlenka mi přišla silnější a neobvyklejší. A je to tu víckrát - seriál naznačuje, že pokud nejsou čarodějky krásné, nestojí za nic. Takže se tu plní kvóty - feminismus, nesmyslně obsazení příslušníci různých ras... všichni jsou stejně hodnotní, kromě ošklivých lidí :D ()

MasterD

Slabý stín 1. série. Lituji, že jsem nad tímto ztratil celý den. 40%. Jak napsal Sevprince: "Jestli scenáristka chtěla vytvořit svůj vlastní svět a dílo, nemuseli kupovat práva na zaklínače". A jak napsala Marhoul: "Nejlépe asi divák udělá, pokud ke druhé sérii přistoupí jako k Zaklínači, natočenému na motivy Zaklínače." Toto si pusťte od 13:11 https://youtu.be/L1QSC0h6SUA ()

DaweForeman

Tak druhá série nezklamala, kdy si to drží úroveň té první. Je tu vidět ale velký rozdíl v obsahu příběhu, kdy první série byla taková dobrodružná a tato druhá je spíše zaměřena na jedno téma a to Ciri, kdy se do toho ještě míchá politika a pletichaření. Akce se tu sice taky dočkáme, ale tentokrát hraje spíše vedlejší roli, kdy se tento příběh snaží ukázat rozvoj vztahu mezi Geraltem a Ciri a také obecně rozpoložení Ciri. Dále tu máme osud Jennefer a taky se nakousne téma elfů. Konečně se tu objeví Kaer Morhen a pro hráče hry přijde trochu zklamání ze změny designu, ale zase na druhou stránku se jim dostane odvyprávění příběhů, které ve hrách nebyly zmíněny. Jsou tu ale první rozpory v podobě osudu Eskela (možná i další, u kterých si nejsem jist, protože už je to celkem doba, co jsem s tím přišel do styku). Musím ale autorům seriálu uznat, že i přesto si dokážou vybrat nádherné lokace, povedené kostýmy, rekvizity, masky, mluvu a tradice. ()

1mArc0

Premýšľal som nad tým, akým smerom sa vydať s touto „recenziou“... Ako fanúšik Zaklínača, ktorý má prečítané knihy, prejdené hry, vypočuté audioknihy, mám nekriticky na všetko nadávať? Všetko je o očakávaniach. Takto pristupujte k seriálu. Prvé vyzdvihnem tie pozitívne stránky. Kostýmy sú najlepším aspektom druhej série. Vyzerajú natoľko vierohodne, že som v tej domnienke, ak náhodou nevykradli niektoré múzeá, naprieč strednou Európou. Krásna kombinácia farieb, dizajnu a strihu. Poďakujte osobám ako Lucinda Wright (návrh kostýmov) Jack Oliver Hopkins, Tamara Pearce-Higgins, Róisín Straver (za farbu kostýmov) alebo Rebecca Jempson. Výkon Joey Bateyho v roli Jaskiera, exceluje ako spevák aj herec, tuto oproti 1. sérii, hrá veľmi komicky a pútavo. Výborne objasnili to, v akom kontexte príbehu figuruje Ciri.  Súčasný seriál Witcher sa nesie v duchu rasovej vyváženosti. V 1. rade, každý kriticky zmýšľajúci človek vydedukuje z pôvodného Sapkowského textu, že autor vychádzal zo stredovekého sveta Poľska, kde sa v drvivej menšine vyskytovali ľudia tmavšej pleti.  V 2. rade, nie som rasista a nepodporujem akúkoľvek formu segregácie, práve toto mi príde už ako nevkusný vtip, kde sa máme vo fiktívnom svete audiovízii ospravedlňovať neviem komu, aj keď to je z princípu logiky, hlúposť. Vytvárajú novú fiktívnu realitu, ktorá pôsobí čudácky a nelogicky. Zaujíma ma, čo by na to NESTRANNE povedal sám Sapkowski, že sa v jeho fiktívnom svete a vo veľkej miere, vyskytujú ľudia tmavšej pleti. Narácia a dramaturgia. Od chaotickosti dramaturgie 1. série, sa 2. séria dostala vo forme narácie do prvoplánovosti námetov, absencie akéhokoľvek napätia a neprimeranosti slovníka (slovíčko "F*ck" je nový symbol drsnosti) Dovolím si tvrdiť, že niektoré momenty (hlavne v 1. časti) sú dramatizáciou, porovnateľné s úrovňou plytkých telenoviel ako Divoký anjel alebo Skrytá vášeň (remake z roku 2003) Nakoľko, nie sú dostatočne časové a finančné prostriedky, príbeh ako taký sa má držať tých najzákladnejších bodových línií, tuto to nie je. Ak chcete vidieť ako má VYZERAŤ audiovizuálne spracovanie literárneho textu, pozrite filmy ako „Krvavý trón“ alebo "The Tragedy of Macbeth" od Romana Polanského. Je to len môj malý výkrik do tmy, dúfam, že sa v 3. sérií dištancujú od rasovej ideológii vyváženosti, ktorá pôsobí skôr v kontexte pôvodnej myšlienky ako paródia, než benefit. Profesionáli vyprodukovali veľmi kontroverzný a nedostačujúci počin, kvôli komerčne a ideologicky chabým dôvodom. Venujte svoj čas hrám, knihám alebo audioknihám. Zaplaťte kompletnú produkciu radšej Poliakom, nech sa nekreujú hlúposti. -3* za scenár, casting a réžiu. +2* za kostými a výkon Joey Bateyho. /30%/ ()

Tarhiel

Nie. Proste nie. Tretiu sériu už nepozerám.   TIe plytké psie kusy, čo stvárajú s postavami a celým dejom - meh. 2/5* z milosti. ()

papadoce

Na druhej sérii sa mi páčili predovšetkým dve veci. Prvou je chronológia, ktorá absentovala v jednotke, druhou je množstvo postáv a ich výzor nádherne odkazujúci na hru Zaklínač III Divoký hon. Pre diváka nezainteresovaného do hier či kníh to môže byť celkom záhul. Príbeh ako aj akcia počas druhej série krásne gradujú a najlepšími dielmi sú 6tka a 7mička. Svetlo do príbehu, parádna akcia, Geralt vo výbornej forme, Marigold jak vyšitý. Takto má vyzerať zaklínač. Stále platí, že seriál má obrovský potenciál a správny kasting, čiže v dobrých rukách je to materiál na oblohu plnú hviezd. Ja by som sa nebránil ani keby bol ku tomu natočený aj jeden, dva filmy. Osobne som spokojný a na štyroch zostávam len z dôvodu pomalších prvých dielov a ako trest za dlhočizné čakanie na túto sériu. Pri seriáloch je čakanie nad jeden rok až príliš veľa. No oplatilo sa, pozerajte a nehejtujte. O niečo lepšie ako prvá séria. ()