Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

gonzo

Trochu zklamání. Vypadá to podvyživeně. Děsně neautentická bitva s počítačovými komparzisty, královna a král hrají jako z telenovely a do třetice ještě kouzelník v bordelu, co vyčaruje jablíčko v doprovodu s generickým zvukovým efektem SND_WHOOSH_002.WAV. Není a nechce to být GoT. Je nefér to srovnávat, ale nesrovnat to nelze. První díly Hry o Trůny taky působí levně, ale dokázali zaujmout hromadou postav skrz skvělé dialogy. Witcher to nemá a nevím vlastně, co se snaží nabídnout. ()

Tomulka

po druhém shlédnutí musím srazit jednu hvězdu. Na první jsem se soustředil jen a jen na Geralta. Henry sice nevypadá vůbec jako Geralt, ale jeho povahu se mu zatím podařilo zatím slušně ukázat. Není to 100% a nikdo ani nemůže čekat, že bude, ale v prvním díle je blízko. Ty kočičí oči mu však udělat mohli :(. Avšak ostatní postavy jsou dosti slabé. Hlavně Cirila, Calanthé byly slabé , ale nejslabší je tedy Nilfgaardské vojsko. Jejich brnění jejich síla - ubohé! A Cahír a jeho přilba by nevyvolal noční můry ani u menších dětí :(. Takže za Geralta a atmosféru zatím tři snad se to nezhorší. ()

RavenSpector

Cavill je ještě hnusnější Zaklínač, než jsem čekal. Ty jeho ksichty a opičky naprosto nekorespondují s předlohou v knihách. I ve hrách vypadal stokrát lépe. Ciri je taktéž dost mimo moji představu o ní. Vůbec casting se nějak nepovedl. Atmosféra je velice neslovanská a velice odlišná od očekávání. A proč při boji meče vydávají zvuky proboha? Takové to kovové vžum-vžum? To je hnus velebnosti. Zkusím ještě jeden díl, ale nevěřím, že to shlédnu celé. Nečekal jsem, že to bude stoprocentní, ale nečekal jsem, že to bude až takové zklamání ()

antolikopoli

Očakávanie bolo vďaka ospevovaniu komunity výrazne vyššie, myslel som že všetci rozprávajú o pecke roka, no a ono toto. Začal by som asi jedinou pozitívnou stránkou a to je vizual postáv a celkového filmu, teda mimo pozadia a kulís ktoré pôsobili lacno a odfláknuto. Vo svete zaklínača som úplný panic. Podľa doposluchu si myslím že knižné a herné série zakladajú na dejovej stránke. Bohužiaľ v seriáli som od prvej minúty stratený a nedokážem s jasnosťou vysvetliť čo sa vlastne na plátne deje. Niečo ako náznak dejovej línie sa síce nachádza na konci ale to nestojí ani za starý groš. Som zvedavý na ďalšiu dávku zatiaľ ako piloťak veľmi chabé tak na 1/10 ()

WilWallace

Geralt super (teda jako volba herce), s ostatními postavami se budu muset sžít. Vadí mi, že je to natočeno tak, že některé zásadní části děje člověk, který nečetl knihu nepochopí a to je podle mě špatně. Např. proč se Geralt vrátí na trh, když večer řekl, že jde pryč?? ()

Zackk odpad!

příšerný. snad nic nedávalo smysl, hrozné střihy příběh i chování postav, žádnej klasickej kontrakt pro zaklínače, trvalo mi pár tejdnů než jsem se donutil koukat na další díl, a to jsem hrál hry i znám příběh. zabij ji, ok zabiju jí, ne nezabiju jí, dobře zabiju jí ale nedám ti jí, to jsem ale debil :D to nemůžou myslet vážně, prostě příšerný, dokud se hráli seriály v televizy tak si dávali autoři záležet aby byl každej díl nadupanej, a pilot ouplně nejnadupanější, aby zároven vysvětlil příběh ale i kvalitně pobavil. na netflixu na to kašlou, tohle zklamalo na obou frontách, kinematografie jde do háje ()

Tom10000

1.díl 1.série. Gerald, Zaklínač z dálné země, přijíždí do Blavikenu odevzdat kusy zabitého monstra zdejšímu starostovi. Ten údajně toto zboží vyhledává, aby ho směnil za peníze. Od jeho dcery se však Gerald dozvídá o mnohem zajímavějším mužovi, čarodějovi, který by jeho služeb mohl využít o něco lépe. Muže ale ve věži čekají pouze problémy. Aby získal jmění, musí zabít Renfriini, mocnou krásku, potomka Démonky noci Lilith. Musí si vybrat, jestli zničí menší zlo, či se postaví většímu. Gerald nevolí ani jednu možnost a vydává se do lesa. Tam ji brzy potká, tam se od ní nechá svést a tam se také dočká první věštby. Krátce nato se opět vrací do vesnice. Zde na něj čekají ovlivnění chudáci, jež bude nucen do jednoho zabít. Na samotný závěr se dočká i Renfriini samotné. Dlouho žijící zdánlivě nesmrtelnou dívku potzká stejný osud jako její loutky. V Cintru, slábnoucím království, čeká Ciri, mladou princeznu, pohled na zánik jejího domova. Říši postupně dobývají nepřátelská barbarská horda. Při posledním večírku před závěrečnou bitvou se Ciri pomalu dozvídá o svém budoucím osudu, zatímco si ještě užívá tance. Následující den vtrhnou barbaři do hlavního města, z nějž je Ciri nucena odjet. Její matka zatím na následky prohrané bitvy umírá, ostatní, vyjma královského čaroděje a statečného rytíře, kteří chrání princeznu, si berou jed, aby nemuseli potupně umřít. Dívka nakonec zůstává sama, v náručí únosce, díky svým prvním projevům schopností však stihne utéci do lesa. Zdá se, že je Zaklínačkou, a taktéž budoucí společnicí Geralda. Před svojí smrtí se zmínila Renfriini o dívce z lesa, kam se právě Ciri vydala. mohlo se též jednat o její matku, kdo ví (...). 95procent, velmi slušný začátek seriálu. ()

scheeza

Povídka menší zlo, samozřejmě značně pozměněná ale já se bavil od první do poslední minuty, co musím vyzdvihnout jsou bojové scény, zatím jsem nadšenej, tak snad to tak půjde dál, jdu na druhý díl. ()

teekanee

Ano, šermířské scény jsou asi zatím nejlepší, co jsem v seriálu viděl. Ten Cavill fakt nekecal, když říkál, že budou skvělý. Když už mluvíme o Cavillovi je potřeba říct, že tohle je prostě Geralt. Henry předvádí, že opravdu je fanouškem Zaklínače a že postavě perfektně rozumí. Jinak celý díl měl výborný tempo, atosféra z lokací jenom čiší, změny oproti knihám tam samozřejmě jsou, ale s tím se musí počítat. Lehce mi tam vadí černoši, který jsem tam viděl zatím dva, o to hůř tam působí, jako pěst na oko, ale zase nic zásadního. Podle traileru počítám, že uvidíme flashback, alespoň ještě jedný povídky, ale doufám, že je nějak zakomponujou i ostatní, i když to chornologicky bude jiný než v knížkách. První díl 89%. ()

MrInk0gnit0

Henry JE Geralt. Celej Blaviken zvladnutej perfektně. Nemám co vytknout. Cintra je pěkná, její pád vzbudí emoce i po hodině. Calanthe je cool jak v knize. Z hudby mám dobrý pocit, čiší tam to slovanství. Jediný co jde dilu vytknout je ta šourková zbroj, ale jde to překousnout. A proč je Cahirovi vidět do obličeje? Krom těhle dvou věcí je to bez chyby. 96% ()

cien odpad!

Tak v první řadě jsem čtenář a herní triologii mám za sebou, ale nemůžu si pomoct v Netflix hrané podobě to nefunguje, chce se mi zvracet, je to první díl, vydržím to ještě do konce série, kde se jen ztratila povídka Otázka ceny.... ()

Bertramm

Je to celé takové umělé ale to se dá očekávat a odpustit. Cavil je Geralt až tehdy co dojde na meče (zaplať pánbůh za Furdíka). Ciri je velká castingová výhra, ovšem Renfri je holka v cosplayi co rozdává letáčky na Comic-conu. Sněhurka-hrdlořezka sužovaná touhou po pomstě to teda není ani zbla. Scénář působí jako převyprávění povídky kamarádem po pěti pivech a gramu trávy, co před týdnem přelouskal povídku o řezníkovi z Blavikenu. ()

chevronman

Po první epizodě rozpaky. Role se Cavillovi hodí, protože neumí hrát, nicméně mám dojem, že tam nikdo neumí hrát. Pro laika byla první epizoda naprosto otřesně nezvládnutý guláš, z kterého mi bylo spíš blivno. A tak jsem jen tak koukal na to, co se to děje, snaha pochopit to mě přešla po čtvrt hodině a dvě hvězdy jsem tu vykouzlil jen za to, že s tím asi měli filmaři práci. ()

Michalski

Konečně jsme se dočkali. Geralt je trochu při těle a někdo mu vyměnil medailon. Cahirovi zase helmici. Stregobora a Myšilova si pan Sapkowski asi možná také popsal v povídkách trochu jinak. Děj se odehrává jen "napůl" podle předlohy, něčeho je více, něčeho méně. Jinak ale zdařilý začátek. Snad se to více rozjede. ()