Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa Tomulka k tomuto seriálu (9)

Zaklínač (2019)

Můj komentář jsem napsal k jednotlivým epizodám, ale v reakci na komentář Tom Hardy musím napsat, že pro čtenáře je toto ještě větší utrpení! Nejsem sice ortodoxním fanouškem Zaklínače, ale i přes to jsem trpěl. A pár ortodoxních co znám to zavrhli pop prvním díle a musím říci, že se jim nedivím! Hlavně epizoda s draky je tragická! ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

po druhém shlédnutí musím srazit jednu hvězdu. Na první jsem se soustředil jen a jen na Geralta. Henry sice nevypadá vůbec jako Geralt, ale jeho povahu se mu zatím podařilo zatím slušně ukázat. Není to 100% a nikdo ani nemůže čekat, že bude, ale v prvním díle je blízko. Ty kočičí oči mu však udělat mohli :(. Avšak ostatní postavy jsou dosti slabé. Hlavně Cirila, Calanthé byly slabé , ale nejslabší je tedy Nilfgaardské vojsko. Jejich brnění jejich síla - ubohé! A Cahír a jeho přilba by nevyvolal noční můry ani u menších dětí :(. Takže za Geralta a atmosféru zatím tři snad se to nezhorší. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Sylván a Elfové jsou opravdu velkým vizuálním zklamáním a jejich herecké pojetí je děsivé! ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Ten Marigold je děsivý. A ti elfové jsou spíše jako faunové z narnie :( Velké zklamání. A Yenefer se zatím taky moc dobře nepovedla. Avšak nejhorším zklamáním tohoto dílu je Brokilon a jeho Dryády :(((( ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Ta vizuální a herecká stránka postav je čím dál horší!!! Villentretenmerth vypadá ne jako drak, ale jako pterodactil a zerikánky tak ty tam byly fakt jen do počtu. Postava Borcha je celkově odfláknutá a trpaslíci nejsou trpaslíci. Jsou to vulgární hobiti. Je to už dost trapné. Co to má být hodinová stopáž, která je promarněná na plné čáře. Žádná atmoška, žádné napětí nic. Po tomto díle začínám mít strach o každou napsanou postavu mistrem Andrzejem Sapkowski, aby ji tvůrci seriálu nezprznili. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

OPAKOVÁNÍ SCÉN Z PRVNÍCH DÍLŮ TO JAKO VÁŽNĚ? NO TAK TO JE UBOHÉ! A další prznění postav. Vilgefortz je ubohý. Je pouhým odrazem toho pravého z knížek a to nemluvím o jeho vzhledu. To že se musí do seriálu nacpat všechny národy už neřeším. Čekám jen kdy se objeví asiaté a vše bude komplet. ()

Něco více (2019) (S01E08)

To měla být bitva o Soden??? Jsem zklamán!!! Začínám si myslet, že všechny zdroje se utratili za Henry Cavilla a na nic ostatní už nezbylo anebo je to naprostá neschopnost scénáře a režie. Vždyť to postrádalo naprosto všechno! Ta bitva byla kompletně bez logiky, emocí a celé to je postavené naprosto chybně na Yennefer. To je smutné!!! A jako totální úlet bude pokračování až 2021 tak doufám, že s takovou pauzou budou tvůrci hlavně hodně přemýšlet na přerodu celého seriálu!!! ()

Série 2 (2021) (S02)

Přerod se žel nekonal. Je to horší než jsem si myslel. Scénáristé a herci nectí základní definici Zaklínače. Vše co se dělo na Kaer Morhen je děs! Hlavně postavy Vesemír a Ranuncúl jsou děsivé. Chybný Casting, scénář postav a jejich provedení jsou tragické!!! Přímočarost vpřed. Hloubka, mystika, napětí vše je upozaděno. Seriál je zcela zapomenutelný. ()

Série 3 (2023) (S03)

Stále platí to co ve dvojce! Hrozný dojem přidalo směšné pojetí hlavy špionstva a podtrhnul to bílý plamen. Český dabing pro imperatora děsivý! Spoilery! Poslední tři epizody celkem pomohly zlepšit hrozně natočený seriál. Hlavní hrdinové šli asi trošku více do sebe (myšleno herci) a dalo se na jejich výkony lépe koukat. Mrzí mne odfláknutý bo s Vilgeforsem, ale nemůžeme mít vše. Na druhou stranu Ciri v poušti dost dobré a Potkani jako vstup slušné. Dávám jednu hvězdu nahoru ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá