Svět ohrožuje vzrůstající moc království Nilfgaard. Yennefer se vrátí ke starému způsobu života a Geralt přehodnotí svůj závazek vůči zákonu překvapení. (Netflix)

Ellmariachi

A opět si mohu mnout ruce nad tím, že neznám předlohu. Když vidím nespokojenost čtenářů a naopak spokojenost nás ostatních, tak si výskám. Díl kdy do sebe začne poprvé vše zapadat. Linie se začínají protkávat a osud naplňovat. Konec s lehkým nádechem hororu vše krásně dotváří. 90 procent a pro mě zase jedna z opravdu dobrých epizod. ()

ArsenalEagle

Tak teď mám dilema. Je lepší dostat nášup Sapkowskiho, který je ovšem dost očesaný, nebo dostat pálku něčeho úplně nově vymyšleného, na čemž se pravděpodobně bude odehrávat hlavní příběh? Ono se mi to možná líbí víc, protože jak povídky znám, cítím co mohlo být jinak, lépe. Tady si ovšem klestíme cestu neprobádanou džunglí seriálového příběhu a tak nevím, co očekávat, nemám moc s čím srovnat. A to se mi možná líbí víc. Pravda, v tomhle díle se nám asi dostalo nejméně zaklínače a nejvíce vaty tvořící a hlavně ucelující celkový příběh, ale překvapivě mi to nevadilo. Konečně se nám propojují všechny 3 příběhové linky. Krásně to shrnul Trevor níže, já jen dodám, že i jako fanda předlohy a her se snažím od toho odprostit a užít si seriálovou podobu, protože má hodně co nabídnout a nechci ji zatratit, protože si jde svojí (i když dle mého špatnou) cestou. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie /videné 3x/ V prvej polovici seriálu scenáristka Lauren Schmidt mala v obľube extrémne skákať do budúcnosti, teraz skáče do minulosti. Najviac záživná časť sa odohravá vo flashbacku, kedy sa vracia Geralt po Ciri. Táto krátka pasáž medzi Clanathé a Geraltom obsahuje dokopy viac cenných informácii ako scény s čarodejmi, ktorí sa typickým politickým spôsobom naťahujú o tom, na ktorej strane kráľovstva majú byť verní. Tvorcovia slušne poukázali na postoj Calanthé voči osudu/proroctvu/zmluve “Child of Surprise”. Flashback bol veľmi slušný, osobne by som ho uvital o dve časti skôr ešte pred začiatkom vojny s Nilfgaardom. 4. diel v poradí, kde vystupuje Jodhi May a znova ma nesklamala. Na to, aby hrala drsnú a prudkú kráľovnú nepotrebuje vynaložiť veľa úsilia. Zo všetkých herečiek, ktoré vystupujú v seriáli hrá najlepšie, za ňou nasleduje MyAnna Burning a Anoya Chalotra. Chýbala mi jedna spoločná hlavná udalosť, ktorá by posúvala príbeh dopredu, natoľko, aby spájala všetky sekundárne udalosti. Zostal som zmätený z toho, čo má byť pre mňa ako diváka prvoradé a čo druhoradé. Pôvodne som rozmýšľal zostať aj pri 2**, s odstupom času pridávam +1* navyše za správnu dĺžku epizódy a solídne spracovaný podiel Geralta, počas toho sa Nilfgaard dostal do hlavného mesta Cintry. /45%/ ()

Necrotongue

Už šestá epizoda mě zklamala, ale sedmý díl byl ještě horší. Děj byl z valné části nudný, Yennefer se chovala jako rozmazlená, krajně otravná patnáctka a místo toho, aby příběh gradoval, přišlo otravné shrnutí předchozího dění. Chápu, že Amíkům asi neslouží paměť zrovna ideálně, ale pokud si běžný divák pamatuje, co viděl, musel se nudit. 2*- ()

Wiikii

Příběhové linky se spojují, což je krásné sledovat i díky flashbackům. Sice zde není žádná povídka z knih, ale vše díky tomu vypadá příběhově více spjaté, pevné, plynule fungující. .. Dávám o jednu hvězdu více než jsem chtěl, protože seriál není kniha a já nechci jenom hrané příběhy z knih o zaklínači, já chci i něco více. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

• Princezna Ciri (Freya Allan) na konci odříká kousek z tzv. Ithlinina proroctví. Jedná se o starou elfí věštbu předpovídající konec světa, která hraje svoji roli jak v knihách, tak i v herní sérii. Podle věštby pokryje svět hustý led, a pouze elfové díky Starší krvi dokáží přežít. (NiWi)