Cudzinec

• Česko Stopy spravedlnosti (viac)

Quan (Jackie Chan) je majiteľom čínskej reštaurácie a tragicky prišiel o svoju dcéru. Jeho dcéra Fan (Katie Leung) si išla vyzdvihnúť šaty na maturitný ples, keď došlo v obchodíku k výbuchu. K výbuchu sa prihlásila Írska republikánska armáda IRA. Quan sa snaží najskôr získať mená atentátnikov od veliteľa protiteroristickej jednotky, ale nepochodí. Potom uvidí v televízii rozhovor s írskym námestníkom ministra Liamom Hennessym (Pierce Brosnan) a rozhodne sa ho kontaktovať. Keď u neho tiež nepochodí, rozhodne sa mu dať varovanie ako bývalý príslušník špeciálnych síl. Obaja sa snažia o jediné, získať zoznam teroristov. Začína tak hra, kto z koho. (TV Markíza)

Raziel811

K tomuto filmu jsem přistupoval s téměř nulovým očekáváná, protože Brosnan a řekněme si pravdu, i sám Chan už je za zenitem a zatímco jeden nikdy netočil dobré filmy, druhý se poslední dekádu a půl plácal v nezajímavých snímcích. Tady to ale překvapivě klape oběma a ač první třetina je neskutečně nudná, pak vše nabere obrátky a je to i koukatelné. ()

CHYREN

Jackie je na svůj věk pořád třída. Ten jeho osobní příběh ve filmu mne nepřesvědčil, ale jinak docela realistické zpracování dává tomuto dílu skvělý drive. Těším se, až to příště schytají nějací džihádisté. Musí k tomu dojít i velký Drak s nimi má nemalé problémy. Což neznamená, že v případě nutnosti by svoji "pozornost" nemohl zaměřit kamkoliv jinam na týhle planetě. Závěr je zcela pochopitelný. Za mne 75% ()

Ronnie92

Hodně netypický film s Chanem. Ve filmu nečekejte žádné vtípky, žádné vtipné rvačky a vlastně nic, co je pro jeho filmy ikonické. Na Jackieho je to hodně temný film. Lehce nadprůměrný akční thriller, který nám ukazuje, jak je terorismus propojený s politikou. Brosnanův přízvuk je zábava poslouchat. ()

Doffy

Poctivý akční thriller, se skvěle načasovaným vypravováním. Postavy mají hloubku, šířku i výšku a jednají tak, jak by jednat měli. Skvělou propracovanost postav navíc umocňuje skvělý Jackie Chan v roli zlomeného muže a Pierce Brosman, který si odpykává hříchy z minulosti. Bojové scény nejsou navíc přehnané ale udržující realističnost - žádné akční klišé. Režisér skvěle balancuje na tenké hranici mezi obyčejným "klidným" thrillerem kdy jen proplouváte dějem a akčním dramatem z čehož vychází dobře propracovaný a načasovaný příběh kdy vše má své místo a čas. Tleskám tak napínavé kriminálce, kterou jsem hodně dlouho neviděl. ()

kyblik2

Vymakané, dostal som viac než som myslel že dostanem :) Jackie Chan v tomto veku predvádza stále neuveriteľné kúsky, ktorých je síce menej, pretože film nie je primárne postavený na bojoch face to face, ale to nevadí. Napriek tomu vynikajúca zápletka, perfektný Pierce Brosnan a efetkne natočené výbuchy. ()

brkerez

Moh to bejt perfektní IRA vs UK thriller kdyby z toho vyřízli naprosto dementní postavu mstitele Jackiho Chana, kterej tam jen chodí, plantuje bomby a všech na potkání se ptá na jména. Fakt škoda. ()

Neel

Politice rozumím jako koza petrželi, ale nečekala jsem, že i přesto dostanu takovej svižnej akční nářez. Charismatickému Pierceovi politik sedl jak prdel na hrnec a starý Jackie je stále ve formě. Za skoro dvě hodiny jsem se ani trochu nenudila, tak tomu musím odpálit plný počet. ()

Labacan

Celkom fajn, až na to, že ma viac zaujal ten príbeh z prostredia IRA ako osud Jackieho Chana. Prišiel mi tam tak trochu na vyše... ()

montel

Tak po dlouhé době jsem viděl Jackieho v celkem vážné roli a hned musím konstatovat, že to nebylo špatné. Zápletka zdá se být jednoduchá. Jackie vede svou skoro dospělou dceru do obchodu, kde si chce zrovna vybrat šaty na maturitní ples. Jenže ejhle, před obchodem vybuchne bomba nastražená teroristy z IRA a Jackie rázem příjde o jedinou rodinu. Zdrcený žalem se dožaduje spravedlnosti, jenže vyšetřovatelé stále ne a ne najít stopu. Proto se Jackie vydává hledat pomoc na vyšších místech a je tak vlezlý a otravný, až skutečně donutí ministra spravedlnosti v podání Brosnana jednat. To ještě nikdo netuší, že Jackie má vojenský výcvik a rovněž se vyzná ve výbušninách a tak se musejí mít na pozoru úplně všichni. No a jakmile zjistí jména všech teroristů, vrhne se rozzuřený 60-letý tatíček pěkně na i ně. Finále má grády, přesto kdyby Campbell natočil čisté a zábavné béčko, bylo by to více fajn. Na můj vkus se tady zbytečně motala politika a přehršel postav tomu uškodilo. Ale za shlédnutí to určitě stojí, takže doporučuji. 65% ()

Mark1983

Bezchybný akční thriller plný děje a napětí, i když je pravda, že začátek filmu je hodně depresivní. O tom ani potom, ale jakmile se děj přesune k žádosti o spravedlnost, děj se začne s postupem času rozjíždět a poté se z filmu stává akční thrillerová jízda. ()

Bogrant

Každý starne, dokonca i Jackie, avšak v tejto jeho rambovsko-štvanicovej vymáhavačke informácií od taktiež zostarnutého Brosnana, mu to stále ide a stále dokáže predvádzať zaujímavé počiny. Obidvaja rovnako výborní. Výbuchy, pasce, päste, IRA, napätie, možno trochu zbytočne veľa konverzácií o politike a sebavedomá Campbellova réžia. Zapasovalo mi to či už po technickej alebo príbehovej stránke. Nadmieru dobrý thriller. ()