Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

iceworld

Spoiler: Na úplnom konci klavirnej scény sa od kolegu ktorý sedel za mnou ozvalo: "Ahaaa, ona keby vedela zahrať tak by vedel že je to ona"...Keby si menej cez film kecal tak by Ti to došlo už o hodne skôr.....Film prekvapil, plakal som a zistil som ze v kine sa lepšie kolektívne smeje než plače na konci kedy by človek aj plakal ďalej ale zaroveň mu to pride blbé a tak sa hrá na tvrďáka a nejako to zadržiava. ()

hony23

Solidní špionážní drama z 2.světové války, aneb Brad Pitt po Anželíně znovu sáhnul vedle. Pravda, dost dlouho to trvá, než film nabere nějaké obrátky, ale druhá půlka už byla uspokojující. ()

Julius

Úvod, ma až tak neoslovil. Postupom sledovania, to začínalo naberať na zaujímavosti. Niektoré scény, sa vydarili (napätá scéna pri miešaní kariet, plánovaný atentát). Sledoval som, aké prekvapenie príde a prišlo v podobe obvinenia Marianne, ktoré smerovalo k vypátraniu jej minulosti. Cením si vytvorenie doby, v ktorej sa film odohrával (autá, lietadlá, šaty). Záver filmu prekvapil. ()

FEAR99

Tak nakonec 4* s odřenýma ušima a zavřenýma oběma očima. Od tria Zemeckis-Pitt-Cotillard spíše zklamání, protože takhle dobrý (!) scénář a námět přetavit v tak moc obyčejnou podívanou? No nevím, nevím. Zemeckis po svižném Muži na laně zvolnil v tempu a předložil celkem umírněný film, který však nelze odstřelit. Řemeslné kvality tu jednoznačně jsou (kamera, hudba, střih, kostýmy, výprava atd.), o tom není pochyb, avšak Spojenci selhávají spíše v chladném až odměřeném přístupu k divákovi, kdy až na výjimky (milování v autě, karetní hra a možná ještě něco) prakticky žádná scéna není nikterak dechberoucí či napínavá. A to hovoříme o filmu, který je vystaven na mém oblíbeném mustru "děláme, že jsme někdo jiný, než doopravdy jsme". Strašná přeškoda, protože Spojenci mě vlastně nikdy nezačali pořádně zajímat, koukal jsem na ně ve stylu "jo, je to dobrý, kouká se na to poměrně dobře, ale nic navíc to nenabízí". Naštěstí je tu kvalitní scénář, jehož námět je vysloveně top (je to poměrně nepředvídatelné až na fakt, že trailer opravdu vyzradil i věci, které se člověk má dozvědět až po půlce filmu!). Herci dobře vybráni, avšak ne maximálně využity - Pitt i Cotillard jedou na takovou tu svoji jistotu. Takže v kostce rozhodně ne špatný film, který má (radši to ještě zopakuji) skvělý scénář, dobře vybrané herce a kvalitní ač bohužel odtažitou režii. V konečném součtu film, který má co nabídnout, avšak si dovoluji tvrdit, že potenciál filmu byl někde úplně jinde. Ale i přes výtky doporučení. 7/10 ()

wick

Příběh je ok..horší je to z herci, zejména Brad P. jako průměrný herec sráží hodnocení dolů. Robert Z. snad natočí příště zase něco poutavějšího. ()

rigby

Sympatický hollywoodský film, jaký tu už dlouho nebyl. Ačkoli to mělo trochu mírnější rozjezd, záhy se dostavila ta správná atmosféra a napínavý příběh, který nepustil až do samého závěru, i když bylo zřejmé, jak to dopadne s hlavní hrdinkou. Mimochodem, ta tomu dodávala ten správný náboj, neboť pohled na ni v krásných šatech byl lahodný. Paráda, kterou si dovolím minimálně ještě jednou. ()

BlackAdder87

Co se vizuální stránky a atmosféry doby týče naprosto perfektní. Příběh se po skvělém úvodu trochu táhne, ale vše vynahrazuje silný závěr. ()

Anetulicek

Na filme chválim dobové oblečenie, francúzsky jazyk a klinček po hlavičke buchli, keď obsadili Marion Cotillard. Na proti tomu Brad Pitt bol pre mňa veľkým sklamaním. Hrozne mi vadila retuš, ktorá bola očividne použitá. Príbeh sa mi ako tak páčil, preto za 3* ()

Saxos

Válečná romance, kde neurazí příběh, pár akčnějších scén, obě hlavní role, hudba. Je to takový válečný film směřující na dámskou část publika. Pro chlapáky nutno dát větší prostor a napětí třeba v špionážní činnosti Marianne, vystříhnout pouštní rychlovku, porod přesunout na chodbu a Maxe posílat na víc akcí. ()

fafejt001

Napětí to mělo , Brad a Marion tomu dali takové to charizma , výborná hudba , scénář a samozřejmě režie . Scéna v autě , v písečné bouři taková dost věrohodná jakožto i přestřelka na večírku . Prostě dost dobrý film . Vše už bylo napsáno a tudíž finito . ()

Kackac

To jsem si zas krásně připomněla, jak nemám ráda kýč. Na piknikování před vrakem letadla a minutový porod při náletech vám neskočím, pardon. ()

kyrysar

Celkem nic moc. Film měl možná až moc velkou hloubku a to dost bez děje. Akce tam bylo málo a ta hloubka mě taky moc nepřesvědčila! Válka je hnus, ale tohle o válce ani moc nebylo ()

kokofek

Dobrá a vkusná zábava,ale jinak nic vyjímečného.Oku lahodící tělíčko Brada Pitta,který je dle mého názoru roli málo oddán.Pro mě je nějak zdrženlivě vášnivý.Jako by řekl Miloš Forman,nevěřím mu to. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)