Polnočná láska

• Česko Půlnoční láska (viac)

Romantický film Polnočná láska rozpráva príbeh 17-ročnej Katie, ktorá od detstva bojuje so zriedkavou chorobou a aj ten najmenší záblesk slnečného svetla jej môže ublížiť. A tak celé dni trávi doma a von chodí až po západe slnka. Jej najobľúbenejším miestom je vlaková stanica, kde hrá na gitare náhodným okoloidúcim. Jedného večera zasiahne osud a ona spoznáva Charlieho – športovú hviezdu miestnej strednej školy, ktorého tajne obdivuje už roky. Nepovie mu o svojom ochorení, aby si obaja mohli naplno užiť nádhernú romancu počas jedného takmer dokonalého leta... (Forum Film SK)

zorrra

Mne sa ten film nepáčil. Takto....POZOR SPOILER!!!,,,,vo filme nečakám nejakú logiku, ale mne bolo fakt smiešne to, že najskôr akože 18 rokov nevyjde dievča z domu cez deň ( pritom ale sedela ako malá na móle s matkou- samozrejme cez deň, krajina zaliata slnkom ) a potom zrazu zažije na pár sekúnd východ slnka( čomu predchádzal šialený beh domov ) a zrazu umiera. Bez príznakov, ak teda nerátame to trasenie rúk, a najlepšie, že zrazu nikomu nevadí, že je na slnku, zrazu dievča umre asi do mesiaca, lebo však sa to dialo akože cez leto, najlepšie že otec je s tým totálne vyrovnaný, keď za ním príde chalan ohľadom odpustenia...no neviem, proste celé to bolo totálne pritiahnuté za vlasy. Vôbec by som to neriešila, keby celý film nebol podaný tak tragicky, tie spomalené zábery, spomienkové zábery na konci a podobne. Ani herci mi nejako nesedeli, proste som čakala od toho viac Dve * za to, že ma to dokázalo na konci trošku rozcitlivieť, že mi nejaká tá slza ukvapla a za syna Arnolda, ktorý sa, mimochodom, totálne podobá na svojho tatka- ten úsmev, hlas..no všetko. Rozhodne nemám chuť pozerať tento film ešte raz. ()

Grease

Úplně totálně skvělé překvapení! Při pohledu na obsazení filmu jsem čekala trapárnu. Ale ne! Ono to funguje! Je to moc milý a dojemný film. Celý film jsem sice viděla mladého Arnieho,ale co už :-) Doporučuji, must to see, lidi! ()

Helisek2

Parádní film, skvělý herecký výkon hlavních představitelů. Už jsem to shlédla 3x a pořád mě to dojímá.. Jsem romantická duše, a ač to nekončí úplně ideálně, zemřít šťastný je výhra. ()

stret

Chcel som nejakú romantiku. Ale toto bola mizéria. S rýchloposunom horko ťažko dopozerané, priehľadná snaha dojiť emócie. Celé zle. ()

splaty

Nevím, zda XP syndrom existuje a v jaké míře zde byl zobrazen autenticky. Nicméně.. Film začíná hezky, pokračuje hezky a divák čeká na zápletku, která děj na chvíli pozastaví a pak zase posune dál. Zápletka přijde a v tu ránu se všichni začnou chovat iracionálně, začnou dělat hloupé věci a pak ještě debilnější rozhodnutí. Ale to nevadí, protože se přece nejedná o lidský život, ale o fiktivní postavu ve filmu, který snese vše... Ústřední dvojice je dokonale se k sobě hodící. Oba jsou krásní, Swarzenegger je k sežrání a moje oko bylo mile překvapeno. Postava otce hrdinky byla umělá, nerealistická a nakonec padlá na hlavu. První hodinu hodnotím kladně, poslední půlhodinu ustřihnout a natočit znovu a jinak. ()

eliza56

Neurazí ani nenadchne. Je to v podstatě na jedno brdo s jinými tomu podobnými filmy, kde je jeden z hrdinu na pokraji smrti. Nicméně musím tomu nechat, že jsem vydržela do konce a že tentokrát nešlo o rakovinu. Nejsem zrovna fanda těchto typů filmu. Například populární Hvězdy nám nepřály jsem ani nečetla a viděla tuším, ale nějak mě to nezaujalo. V podstatě od začátku můžete film předvídat ale na druhou stránku herecké obsazení je sympatické. Celkově to až tak netlačí na pilu. ()

livvy__0

Presladené. Chlapec započuje zvuk hudby, vyberie sa za ním a zočí dievča v oblečení ulice hrajúce na gitaru. Jeho pohľad však prezrádza, že ju od pravej chvíle miluje. Film sa možno snažil zachytiť očarujúce prvé stretnutie, v skutočnosti však navodil cheesy sentimentalitu, z ktorej človeka rozbolí brucho a zistí, že sa nepozerá na romantiku, ale na komédiu. ()

Richard768

Ona je ako mesačná víla, ktorá sa na slnku rozplynie. Podobný motív vidíme v rozprávke O princezně, která nesměla na slunce (TV film) (1985). Nejde tu teda o reálne zobrazenie choroby, ale tá slúži len ako podklad pre romantický príbeh. Hlavná hrdinka si už s gitarou na stanici vyspieva svoj osud. A potom sa nechová rozumne, ale tak, aby sa jej naplnil. Celý dej smeruje do rozhodnutia prežiť aspoň jeden okamih v živote naplno, aj keby to mal byť ten posledný. ()

Dr.Miku

Veľmi slabé. Bella sa snažila pôsobiť zraniteľne a ako outsider, ale bolo veľmi ťažké uveriť, že nikdy nebola vonku a zažívala veci s Charliem prvýkrát. Kým som sa dokázala vžiť do jej situácie už aj bol koniec filmu a zrazu jej nebolo. Smútok ľudí čo po nej zostali mi pripadal plytký a neuveriteľný. Soundtrack k filmu neoriginálny. Strata času. ()