Zlatý Glóbus 2016

• USA The 73rd Golden Globe Awards
Publicistický
USA, 2016, 180 min

Účinkujú:

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt (viac)

Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí čítající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok tato organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů, na kterém oceňuje nejvýznamnější filmy a televizní pořady roku. (HBO Europe)

valasek.m

Tak letos jsem dal poprvé šanci i Zlatým glóbům a musím říct, že jsem velmi příjemě překvapen. Ricky byl naprosto skvělý. A nejvíc mě teda dostalo, že Marťan dostal cenu za nejlepší komedii, co na tom bylo směšného? To se novináři trošku s tou kategorii sekly. Ale jinak to byl velmi příjemný večer a určitě dám glóbům šanci i příští rok. ()

Hpatrik

Nechápu co je tak zábavného na zesměšňování a urážkách svých hereckých kolegů! Tohle je událost, která by měla mít nějakou úroveň, a ta s tím jak Gervais mluví jako dlaždič velmi klesá. ()

ForGump

Jen do nich Ricky.. ! Vy špíny ! Vy verbež jedna (že jo Quentine) ! Naleštěná zdlouhavá série děkovaní všemu možnému a přetvařováním se, s absurdním zařazením Marťana a se správným výsměchem Ridleyho Scotta aneb seru na Vás novináři. 75% P.S. Denzele, příště si vem brýle a Leo ty se nesměj, jde kolem tebe Lady. ()

Felisr

Všichni tady R.G. plácají po ramenou, nechápu... Podle mě byly trapné hlášky ve většině a ty opravdu vtipné jen na okraj. Cena pro Gaga výsměchem, tleskám Morriconemu a Scottovi. ()

Sharlis

Ale nič pre Mad Maxa alebo Hardyho? To je pomerne sklamanie, pretože Hardy bol geniálny v Mad Maxovi i v Revenant a celkovo v 2015 bol Hardy absolútne top... preto trošku nechápem, že nebol ani len nominovaný, ale ok asi si to nezaplatil vopred alebo čo ^^ Ricky Gervias - teším sa na jeho nový stand up v 2017, ale oproti minulým Globom tuto už hodne ubral. Maximálne si zabŕdol do Caitlyn Jenner a to je vše. Ináč show celkovo veľká nuda, v niektorých kategóriách veľmi zvláštne nominácie i ocenenia... celé mi to prišlo akoby reverzné: herci, ktorí by si za svoje snímky ocenenia zaslúžili ich naopak odovzdávali neznámym a bezvýznamným. Rovnako úplne odignorovaný Redmayne, ktorý hral fest, ale feeest dobre. A Golden Globe pre Lady Gagu? To je snáď zlý vtip. ()

PanIncognito

Rozdělení kategorií na drama a komedie (což u Oscarů není) je v tomto ceremoniálu sporné. Přijde mi, že snímek, jenž zde vítězí v žánru komedie si to úplně nezasluhuje. Je totiž do této kategorie přidán jen proto, že tak má větší šanci uspět. A jistě nejen já, se nad tím podivuji. Těším se však z ocenění mých oblíbenců (Jennifer Lawrence, Lady Gaga, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio a Sylvester Stallone). Ceremoniál se místy zadrhává, avšak moderátor večera vskutku baví. Jeho pichlavé komentáře pronáší bez servítek, což je mi sympatické. :) ()