Zlatý Glóbus 2013

Louis J. Horvitz

Scenár:

Dave Boone

Účinkujú:

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried, Helen Mirren (viac)

Předávání Zlatých glóbů je prestižní ceremoniál, naplněný hvězdami z filmového a televizního průmyslu. Ti nejlepší, kteří zazářili v posledním roce, jsou za svůj výkon odměněni Zlatým glóbem.  Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí skýtající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 2

Spooner

Bez Rickyho to zkrátka není ono. Tina s Amy se sice snaží, vtipných momentů tato moderátorska dvojka ale moc nevykouzlila a tvůrci jim vlastně k tomu ani nedali moc prostoru. Jinak jsme se však dočkali hodně rutinního přenosu plného zdlouhavých děkovaček a z letargie člověka probubil snad jen Arnie se Slyem a a výborný Ferrel s Kristen Wiig. Oproti předchozím dvěma ročníkům ovšem slabota. ()

BigDeal

Tradičné odovzdávanie cien bez nejakých výrazných momentov, ale zato v rámci možností svižné a s výbornou uvádzajúcou dvojkou. Kto sa bál, že výrazného Rickeyho Gervaisa je ťažké nasledovať, asi nevedel aké výborné komičky sú Tina a Amy (totálne ignorantský komentár nevzdelaného GodComplexa vôbec nie je na mieste). Najlepšie kúsky: Tina Fey s Amy Poehler, Will Ferrell s Kristen Wiig, Sasha Baron Cohen, Jodie Foster. ()

kobejn

Mel Gibson s nábožným výrazem a otevřenou pusou dokořán, Christoph Walz s pokornou řečí i výrazem, Sacha Baron Cohen se skleničkou vína a se svým suverénně drzým vystupováním, zamračený Tommy Lee Jones, sympatický Daniel Day Lewis, z kterého si letos buhvíproč více lidí utahovalo (mimo jiné i Sacha), duo v mezích oprsklých moderátorek, přirozeně sebevědomá i lehce emotivní řeč Jodie Foster a příjemně se špičkující dvojice dvou S, což byl asi nejkomičtější dialog mezi těmito dvěma odvěkými rivaly a nyní kámošema, co jsem od nich na jednom jevišti viděl. Arnold jako vždy dal najevo, že on je jednička, zatímco Sylvester byl vždy až ten druhý...no Arnolde, dneska je to spíš naopak, ale dobrá, tys byl vždy větší macho - tak to byly hlavní momenty letošních zlatých globů no a samozřejmě triumf Arga a Bena Afflecka. Na Oscarech to ale bude trochu jinak, protože Affleck v nominacích chybí, což je docela zvláštní. ()

Tirion

Žádné výrazné momenty a do toho ještě nudná moderátorská dvojice, která Ricky nepředčila ani ve velikosti prsou. Nazval bych jakousi předávací mašinérií typu přeber cenu a běž. Nabourala to pouze Jodie Foster svou desetiminutovou děkovací řečí o tom, jak je super, že v padesáti dostanete cenu za celoživotní přínos filmu (no nevim) a že je taky super, že jste lesba... ()

H34D

Rutinní předávačka a děkovačka se skromnou hrstkou povedených vtípků - absence Rickyho Gervaise je znát! Úvod v podání Tiny a Amy si humornost předchozích Glóbů ještě dokázal udržet, jenže z následujících dvou hodin bych vypíchnul už jen předání ceny z rukou Slye a Arnolda a následně "vrchol večera" v podobě Willa Ferrella a Kristen Wiig... 6/10 ()