Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

Wlashack

"Když jsem ji tenkrát požádal o ruku, víš co mi řekla? -Ne,děkuji pěkně, chcípnout hlady dokážu i sama." A další a další. Nedá se řici, jestli je to lepší než jednička, nebo ne - každý z dílů má to co druhý ne. Ta poslední hvězda z nostalgie, ale i tak supr zábava. ()

bergus

Jak píše Kulmon: "Jako malej jsem u toho brečel smíchy, dnes už by mi to asi připadalo lehce stupidní.". Jenže já to znovu (a to opakovaně zkusil) a bavím se zas. Je to jednoduché. Ale není v jednoduchosti síla? Možná stárnu, ale rád se vracím do dětství. Až to půjde zase v TV, udělejte si křížek (a doufejte, že zůstane pořád ten stejný dabing). A hurá do Rue Bazar. ()

ToddB

80. léta, Silvestr postavený na estrádě československých popových hvězdiček a hereckých celebrit a za celý večer jeden film. Šimon a Matouš ! Už při uvodní hudbě mi srdce bilo až v krku, jak jsem se na to jako malej kluk těšil a pak už se jeden hodinu a půl třískal smíchy. Ačkoli jsem ten film od té doby neviděl, dodnes si ho pamatuju scénu po scéně. Už nikdy se na něj dobrovolně nepodívám. Nechci si zkazit tu památku z dětství. :-) ()

Rapollo

"Doktore, je to vážné?" "Zdá se... hrudník na místě páteře." Mno... tak tůtomu jsem se v deseti letech řehtal, až mi tekly slzy. Je nesmysl hodnotit film z hlediska nostalgie. Proto dávám jen dvě hvězdy, poněvadž je to opravdu, ale opravdu nenáročná zábava pro desetiletý kluky. Navíc český dabing, ač stará škola, je příšerný. Mrkvička s Přeučilem ještě ujdou, ale Rudolf Jelínek je naprosto zoufalý a stejně tak i dabéři všech ostatních figurek. Je to taková spíš šmíra. I když popravdě ta italská verze, to je teprv lahůdka - tam jsou dabéři asi tak na úrovni dětí na školní besídce. ()

Vonter

Další komedie, která nechce stárnout a v jejím čele dva naklonovaní hrdinové. Šimonovo razítko bylo kdysi velice populární a na základních školách byl zvýšený výskyt otřesů mozků. ()

smajki

A druhé pokračování dobrodružství dvou natvdrlých smolařských podvodníčků. Oproti prvnímu dílu jsem zaznamenal více fackovacích scén, o což tady jde v první řadě, a tak je pro mne pokračování o malinko lepším dílkem. Držka Morgan opět velí své tvrďácké bandě gaunerů, které dle vzoru Murphyho zákona: "když se něco může pokazit, tak se to zaručeně pokazí", osud a Šimon s Matoušem dávají při každé příležitosti jednu ránu za druhou. ()

TomKey

Jedna z nej italských komedií, podpořená skvělým českým dabingem. Místy překonává "originální" kousky s Hillem a Spencerem. Zvlášť Antonio Cantafora - zde v titulkách Michael Coby - se mi zdá živější herec než Mario Girotti.... ()

SNCIS

"My a pracovat? Ne to ne! Víte, jednou jsme to zkusili a pak jsme se z toho 6 měsíců léčili." Má to chytlavou píseň On My Way, která provází celý film stejně jako rvačky typické pro duo Spencer & Hill. Snaha nabodobit legendární duo je jasná i herci jsou jim trochu podobní: Cantafora je takový blonďatý šereda a Smith tlustý, fousatý sympaťák, ale i když dva dělají totéž, není to totéž. "Ptám se, jak se s tím stříká. Seš hluchej?" - "Já že jsem teplej?" Zasmál jsem se, ale vícekrát si to už nepustím. Raději originál než lacinou napodobeninu, protože duo Spencer & Hill miluji a nedají se nahradit. - 50%. ()

cica

Už lepšie, ako to napísal Renton sa nedá. Neopakovateľné hlášky, scény,... S kamarátkou sme asi naozaj zodrali videokazetu :) ()

Ajbell

Opäť skvelá zábava, ale ako som už spomenul, dvojici, ktorú kopírujú sa nevyrovnajú. Niektoré scény s bitkami boli príliš dlhé, až to nudilo. Zaručene však každého udrží pri obrazovke veľa akcie a zábavy. ()

tein

Je to hrozná hovadina a kdyby to natočili v dnešní době tak tomu dám asi hodnocení odpad, ale v době mého dětství to patřilo mezi top komedie co bylo možno vidět v TV. Převážně z nostalgie, a že se u toho opravdu skvěle bavím, dávám 5*. Ač je humor na dnešní dobu už opravdu přiliš absurdní, tak tady to, alepoň pro mě, stále skvěle funguje a má to úžasnou pohodovou odpočinkovou atmosféru. O neskutečně chytlavé hudbě ani nemluvě. Prostě klasická totálně ulítlá Italská letní komedie. Sice primitvní ale účinné. V jednoduchosti je holt krása. No a komu vadí, že to vykrádá filmy Spencera a Hilla? Důležité je, že to funguje a člověk se výborně baví a směje téměř od začátku do konce. Vždy se na tuto komedii rád podívám a pokaždé mi báječně zvedne náladu. To dnešní moderní komedie málokdy zvládají. První díl "Šimon a Matouš" si ode mě zaslouží uplně to stejné hodnocení (*****) ()

PowPow

Automobilové nehody, honičky, křik, bitky a humor - ten film je skoro definice italské grotesky. Děj je, jak už to bývá obvyklé, druhořadý. Dva herci v hlavních rolích si ale se Spencerem a Hillem nezadají. Všechny bitky jsou velice nápadité. Humor nejjednoduššího ražení, ale na tom koneckonců tyhle filmy stávaly. Přibližně se to rovná kvalitě originálních filmů S+H. ()