Deväť životov pána Fúzika

• Česko Já, kocour (viac)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratne úspešný, závratne bohatý a blbec. V snahe postaviť najvyšší mrakodrap na severnej pologuli, je samoľúby miliardár pripravený obetovať čokoľvek. Aj lásku svojej rodiny. Tomov pracovný život ho odcudzil od jeho rodiny. Neváži si oddanú manželku Laru (Jennifer Garner), zanedbáva dospelého syna Davida a ignoruje prosby dcéry Rebeccy o jeho pozornosť. Tá má k 11. narodeninám jediné prianie: chce mačku. Tom sa náhodne ocitne v obchode so zvieratami podivného Felixa Perkinsa (Christopher Walken). Svojrázny majiteľ presne vie, čo Tom potrebuje: veľkého kocúra menom pán Fúzik.
Cestou na dcérinu párty má Tom fatálnu nehodu. Po prebudení zisťuje, že zatiaľ čo jeho telo leží v kóme v nemocnici, jeho myseľ sa ocitá v tele kocúra. Tajomný pán Perkins mu dáva jasné ultimátum: má týždeň na to, aby svojej rodine dokázal, že ju miluje a záleží mu na nich. Inak navždy zostane chlpatým kocúrom. A tak prvýkrát nemá Tom život vo svojich rukách, ale v chlpatých labkách a jeho osud doslova visí na pazúroch. (Magic Box)

TaNya_

Je to taková blbůstka, a i když jsem spíš psí člověk, mám ráda i kočky, takže mi Mr. Fuzzypants přišel rozkošný a s ním i ty jeho akrobatické devastující kousky. Je to něco mezi, ale trochu tomu přidám, protože jsem se několikrát dobře zasmála. Christopher Walken mimochodem opět skvělý i v menší roli. ()

Felisr

Tak tedy jó, přiznám se bez mučení, že jsem nejdřív vypálila 3 hvězdy, jakožto dík za objevení okouzlujícího, pro mě dosud neznámého Robbieho Amella (mimochodem bratranec herce Arrowa). Po vychladnutí snižuji na dvě a i to je hodně, za takovou blbost. A to jsem prosím kočkomil. Nepomohlo. ()

riza-do

Je to klišovité, přímočaré, digitální, neherecké, ale je to prostě super zábava pro každého milovníka chlupáčů s vytříbeným charakterem! Takový ten nenáročný nedělní film na dobrou náladu, který je hned po 'Simon's cat' a Garfieldovi jasná trojka! vůbec se nenechte zmást hodnocením sucharů tady na ČSFD, proti kterým dávám hvězdičku navíc ;) ()

Enthu

Narazila jsem na něj v televizi a nakonec jsem se na to i dívala. Přestože jsem nestihla začátek, vůbec mi to nevadilo, protože jsem si ke konci filmu snadno domyslela, co se s ním stalo. Pro mě je to naprosto průměrný film, u kterého mi některé scény přišly slabší a snaha o vtip mi někdy přišla až příliš. ()

zubrik66

Napad na rodinnu komediu celkom fajn, ale potencial je utopeny v lacnych macacich vtipoch a nelogickom sa spravani hl.postav. Medzi postavami to nefunguje, ziadne emocie, city, nic. ()

Recenzon

Film je o mega borcovi kocourovi jménem pan Chlupáč, který původně byl nějaký mega bohatý borec, co chtěl stavět vysokou věž nebo co. Podíval jsem se na to jenom proto, že v tom jsou kočky, a to FAKT HODNĚ koček a to, kdyby tam kočky nebyly tak to hodnotím hůř. PROSTĚ KOČKY JSOU MEGA to nejde hodnotit objektivně. ťuťuňuňu :_0( ()

Petr59

Většina uživatelů je zkrátka příliš konzervativní, nebo jsem snad já moc tolerantní a mírný v hodnocení. Tohle každopádně není špatné. Co na tom, že to není žádný zázrak, je to totálně jednoduché, je to na útěk z nudy, má to jednoduchý příběh, ale to zkrátka neznamená, že je to špatná komedie. Podle mě tento film hodně stojí na efektech, prostředí a hereckých výkonech. Možná, že kdyby tam hráli jiní herci, bylo by to o dost slabší, ale s tímto hereckým obsazením mě film bavil. Prakticky všichni, kteří se objevili před kamerou předvedli slušný výkon. Samozřejmě, že nejvíce mě šokoval Christopher Walken, který v divákovi umí probudit dost zvláštní pocity a velký respekt. Velmi dobrý byl také Kevin Spacey, který svoji roli zahrál dokonale, byl velmi přesvědčivý. Příběh je sice jednoduchý a nenáročný, ale odkrývá nějaký hlubší smysl, morální a etické hodnoty a ponaučení. Není to ani příliš předvídatelné a až do konce nevíte, jak to dopadne a jak se postavy zachovají v určitých situacích. Vtipné momenty tam jsou také, není jich sice příliš, ale pobavíte se. Přeměna miliardáře v kočku s sebou přinesla plno směšných okamžiků. Samozřejmě, že to není ideální komedie, protože vtipu tam mohlo být víc a tvůrci si mohli i více pohrát s příběhem. Nejsem majitelem žádného domácího mazlíčka, takže se snažím být objektivní a film se mi líbil. Nevím jestli je to ptákovina, nebo ne. Třeba to je ptákovina, ale já od komedií neočekávám inteligentní příběh. Od komedie očekávám hlavně to, že se pobavím a uvidím ucházející herecké výkony. Inteligence příběhu nehraje u komedií až tak zásadní roli. Proto jsem ochotný jednoduchost příběhu odpustit a přihlédnout k jiným silným stránkám filmu.... Některé hlášky si budu dlouho pamatovat. "Nesnáším kočky..... " "A proto je to perfektní." ()

BeYou

I přes docela špatné hodnocení tomuto filmu připadla šance a říkala jsem si, že by to mohla být sice blbost, ale blbost, u které se člověk nasměje, ovšem počet momentů, kdy jsem se zasmála by se dal spočítat asi tak na prstech jedné ruky. Vyvstává otázka: Kdo se proboha podepíše pod takhle mizerný film? Člověk by čekal, že s rostoucími roky budou filmy nabývat na kvalitě a na slátaniny tohoto typu už se nikdo nebude muset dívat, protože nebudou vycházet, no ale tak nic. A navíc, když už chci ve filmu animaci, tak si raději zaplatím peníze za někoho, kdo odvede svou práci pořádně, než tam dát to, co bylo ve filmu. Nepůsobilo to na mě. To "poselství", které to neslo, nešlo cítit. Jedna hvězda za humorné momenty napočítané na prstech jedné ruky. ()

Weany

Jak už bylo v několika komentářích zde napsáno, tento film budete zaručeně vnímat jinak, pokud máte kočku. Já mám kočky dvě a opravdu jsem se skvěle pobavila! ()

blondboss

Niekedy sa človeku stane také niečo ako deja vú a ja som podobné mal pri pozeraní tejto komédie. Akoby som x-tý krát videl Click s Adamom Sandlerom, kde si dokonca aj Chris Walken strihol doslova identickú postavu. Na jednej strane fajn oddychovka, ale na strane druhej ten nápad tu už bol a navyše Click bol humorne sofistikovanejší, mal prepracovanejšiu atmosféru a dodnes ho radím k jednej z mojich naj komédií v rámci žánru. Toto sa žiaľ nechytalo, možno aj tým, že Spacey sa hodí na iné typy postáv. 55 % ()

PamPero 1

Mám doma dvě kočky, proto se pro mne film stává automaticky snesitelnější než ve skutečnosti je. Scénář nepřekvapí a je dementní, animace kočky spolu s vizuální stránkou filmu mnohokrát odfláknutá. Možná jen pro ty nejmenší z nás to bude alespoň zábavné. Proč do toho sakra ten Spacey s Walkenem lezou? 30% ()

Goumen

Průměrná rodinná komedie, u které se podle mě moc nepovedl děj. Prodej firmy asi není téma, co děti nějak osloví, ale pro dospělé je zase příliš jednoduše zpracovaný. Zůstávají tak samotné scény s kocourem, které jsou občas úsměvné, ale jsou zaměřené spíše na dětské publikum. Ve výsledku z toho nebude ohromená ani jedna skupina diváků. ()