Rýchlo a zbesilo 8

• Česko Rychle a zběsile 8 (viac)

Dominic Toretto (Vin Diesel) opäť exceluje. V jednej z najúspešnejších filmových sérií všetkých dôb je síce možné čokoľvek, ale toto je viac než automobilové zoskoky padákom, prelety áut medzi mrakodrapmi, alebo ťahanie obrieho trezoru ulicami Ria. Rýchlo a zbesilo 8 rozhodne nepôjde na neutrál! Na stranu zla zlákala sympaťáka Doma legendárna kyber-teroristka prezývaná Cipher (Charlize Theron), ktorá je rovnako krásna ako nebezpečná. Preto sa diváci nemôžu čudovať, že Toretto úplne stratil hlavu a vykašľal sa nielen na Letty (Michelle Rodriguez), ale aj na všetkých starých kamošov. Že s ním má Cipher iné plány, ako sú romantické večere pri sviečkach, je však jasné. Kombinácia jej inteligencie a jeho svalov a vodičských schopností z nich môžu urobiť neporaziteľný tandem. Aby svet zostal v rovnováhe, prevezme opraty v rodine Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý do nej proti svojej vôli priberie nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham). Je to vysokooktánový tvrďas zo siedmej časti, ktorý mal pôvodne zhniť vo väzení. Spoločne s nimi sa budeme presúvať z divokého pobrežia exotickej Kuby cez upchaté ulice New Yorku až na pusté ľadovce v Barentsovom mori, aby sme si užili ďalšiu zábavnú a nezabudnuteľnú jazdu. (Cinemart SK)

WolfIssen

100 % vtipné, mnohdy přehnané, nabité akcí. Zkrátka vše, co jsem čekal a všehovšudy i u 8. filmu platí můj komentář k 7. počinu. ()

LukeKiller

Ja viem, je to Fast and Furious... Ale tak retardovaný scenár by snáď nenapísali na slohu ani deti špeciálnej školy. Je mi jasné, že v akčňákoch sa realita až tak nerieši, ale tu je to až bolestivé. A nenápadná náhrada za Walkera je taktiež dobrá päsť na oko. ()

fordhont

Po obrovském nadhledu a smířením se, že jde především o komedii a vyblbnutí se snahou propašovat auta do každého záběru a nesmyslné zápletky, se dodíváte na akční šílenost. U této frančízi je třeba počítat s upravenými auty všude, výbuchy a létající auta při každém nárazu, IT pracovníky v terénu aby o nic nepřišli, programování během 20ti vteřin, 3D animované policejní zprávy, ohořelý led, otravnou hudbu pro děti a další popření fyzikálních i logických zákonů. Plus vtipný scény se Stathamam ala Neveldine-Taylor. ()

Lkn

Recyklace, recyklace a zase recyklace... Díval jsem se pouze z nudy, ale kdybych věděl, že to bude opravdu zase to samé tak to neudělám. ()

Ivoman

Tady teda musím hvězdičku ubrat za fraškoidní scénu s na dálku řízenými auty. Tímto jsme se dostali do daleké budoucnosti a i když je tahle série brutálně nadsazená, tohle přestřelili. ()

Renie42

Nebylo to špatné, mělo to švih a ta Torettova zrada byla jasná skoro od začátku, i když jsem neviděla, co si to prohlížel ze začátku na tom mobilu. Bavilo mě to a nejvíc ten boj Jasona Stathama s malým prckem se sluchátky v letadle. ()

miki68cz

Natočit film, který přehání již přehnané je odvaha za to jedna hvězda, za triky, z kterých oči přecházejí druhá a třetí za Jasona Stathama, který mne zase nezklamal. Tento film i přesto nemůžu doporučit, protože ho považuju za ztrátu času. ()

Sharleen

Po slabšej 7 (bez Gisele a Hana) prišlo v podobe 8 (teraz už aj bez Briana a Mii) ešte horšie a obávam sa, že posledný dobrý diel bola 6. Scénár je des (aspoň že sem-tam ostala nejaká tá dobrá hláška) a zdá sa, že sa to celé posunulo do nejakej čudnej rádoby Bondovky. ()

Ikedar

Oproti sedmičke určite viac pobavilo, a to aj najmä z toho dôvodu, že uletené akčné scény, zas až toľko neurážajú divákovu inteligenciu, ako tomu bolo v predchádzajúcom diele. Taktiež by tomu určite pomohla kratšia stopáž. ()

knihovna

Zcela v rámci žánru, což je v podstatě pohádka o nadlidech nerespektující fyzikální zákony to je hodně dobrý. Nečekejte od toho existencionální drama, to snad může jenom idiot. Je to dosti odlehčené, vtipné a samozřejmě efekty jsou špičkové, koneckonců si to na ně vydělalo předchozími díly. Logika odešla na odpočinek, ale to u těchto filmů není nic vyjímečného. Koneckonců to samé lze říci třeba i o Karkulce. Statham, The Rock, Helen Mirren výborní, Theron sofistikovaná svině ( ostatně má zkušenosti ze Zrůdy) Russel pohodář. Jak říkám v rámci žánru zasloužené 4*. Pro mě daleko lepší než 7čka. ()

BoB.2

K Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller bych přidal ještě sci-fi a horor ,hračky jak ze Startreku a k tomu stovky mrtvol. ()

Adámo

Jednu hvězdu za finále v letadle se Stathamem a mrnětem. Jinak ne. Ač je jasné, že je to celé nadsázka, na mě už je to moc stupidní. | 10/2017 ()

KillHurt

Vypnout mozek a otevřít dveře do garáže, ať nám obývák prosytí benzínové zplodiny. Co od toho čekat? Ženské v upnutých šortkách... máme, drahá a rychlá auta... máme, pseudo-rodinné žvásty... máme, spoustu výbuchů a demolice... máme, testosteronové bojové scény... máme. No a co od toho nečekat? Kvalitní příběh, motivaci záporáků, logiku atd. Když se člověk dívá s těmito myšlenkami, tak je Rychle a zběsile X mnohem snesitelnější. Dokonce jsem se i bavil. Chápu, že série potřebovala osvěžit charismatickou postavou, ale udělat s Deckarda kladnou postavu je trochu moc pecka do vazu. Na druhou stranu jsem za to rád, protože Diesel a Johnson se moc nepředvedli, tak si Statham krade celý film pro sebe. Některé jeho scény jsou jak vystřižené z Kurýra. Charlize Theron se opravdu snaží, ale kde není dobrý scénář ani vítězka Oskara nezahraje. Ke konci mi došlo, že je mi vlastně jedno, která postava patří na kterou stranu barikády. Kdyby mi to jedno nebylo, tak musím o ději přemýšlet a to si tento film nezaslouží. ()

PichyjePan

To je tak hrozně přehnanej a hloupej akčňák. Přesně takový jaký máme rádi. hlavně to jak tam je Deckard s tím dítětem xD. Samozřejmě tam jsou i vtipné hlášky, které u filmové série zůstaly. ()

pride odpad!

Normálne som si dal 5 minút námahu hladať prihlasovacie údaje na csfd aby som tomuto skvostu mohol dať odpad. Im to už fest drbe na tie prašiny. ()

jayman

Toto je ukážková americkosť. Na jednej strane veľká frajerina (Statthamova sekvencia vo väzení je skvelá), na druhej strane nesmierna tupota (ako keď z lietadla hackuješ sovietsku ponorku a na počkanie v nej zatváraš dvere). To, čo cením, je trvajúca ochota znova a znova hrať svoje role, čím sa síce príbeh stáva pomerne komplikovaným, ale keď si pozriete recapy na youtube, všetko hravo pochopíte. Niekde som nedávno čítal, že zatiaľ čo kontinentálna kinematografia je intelektuálnou zábavou, americká je tovarom pre masy. Sedí. ()

Hovadin

Už jsem si zvykl, že u filmu kde hraje Diesel nemusím přemýšlet, ale tady se tak nestalo. Přemýšlet jsem musel hned od začátku a to konkrétně o tom koho takováhle hovadina napadla? Hodnocení přes 50%? Ale no tak lidi! Ani mi nevadí, že to není o pouličních závodech, ale spíše to, že v každém díle se musí objevit tank a nebo dokonce ponorka (která při vynoření sejme všechny své spojence). Mám rád Rocka, Charlize + 2 postavy ze Hry o trůny a stejně tomu nemůžu dát víc jak jednu hvězdu. ()

PlayEasy

Netajíme se tím, že nepatříme mezi fanoušky filmové série F&F a 8. díl je už klasiky rutinní. Ale rozhodli jsme se ho dát, protože možná zajdeme do kina na novinku Hobbs and Shaw. Pár povedených vtípků (především z úst Jasona Stathama) nemůže zachránit již okoukanou a moderní akci tvářící se drsně, ve skutečnosti je to jen bravurní práce kaskadérů :-) Prostě je to hodně drahé, nablýskané, ale duše filmu zeje prázdnotou. A otravný ksicht Michelle Rodriguez nám fakt leze na nervy! 60% ()

adamix

Kto by to bol čakal, že práve číslo 8 bude pre túto sériu to šťastné číslo. Hľadajte za ním úspech, ktorý Wan v siedmej časti len načrtol, ale Gray ho krásne dotiahol so všetkými plusmi. Akcia fičí v plnom prúde, highlightuje v New Yorku (to čo bolo s tými autami?) a v sibírskom závere chytá madmaxovský dych. Duo Hobbs a Shaw najzaujímavejšími postavami. Konečne dostali trochu viacej priestoru. Má to humor, šmrnc, gule a adrenalínom napunpované momenty. Theron fajn záporáčka a vyzerá to tak, že ju uvidíme aj v ďalšej časti, čo je dobré. Jej postava predstavuje nesmiernu krutosť, ktorá je ochotná spraviť všetko pre to, aby dosiahla svoj cieľ. Chýba však jej vnútorný príbeh, ako všetkým záporákom tejto série. Každý chce buď ovládnuť svet alebo získať hromadu prachov, čo dosť pripomína bondovských zlosynov. Cez túto zaužívanú chybičku však nechávam svoje hodnotenie na 5*, pretože mojimi očami je toto ten správny akčný, testosterónový trhák, aký má byť. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (viac)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (viac)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (viac)