Babi

• Česko Babička je lepší (viac)

Lily Tomlinová hraje hlavní roli Elle, která se právě vyrovnává se ztrátou dlouholeté přítelkyně. V tom se u ní nečekaně objeví vnučka Sage (Julia Garnerová), která potřebuje do západu slunce schrastit šest set dolarů. Babička Elle, která však momentálně nemá ani vindru, vyrazí se Sage na kolečko po starých známých, milencích, milenkách, potenciálních otcích a tetovacích salonech, kde se snaží sehnat potřebný obnos. Na cestě proberou mnoho osobních dramat, nemálo jiných vyvolají a navíc odhalí pečlivě ukrytá tajemství. (Cinemax)

kaposlav

Napriek tomu, že je to pomerne krátky film, tak ma ku koncu už nudil. Dej je jednoduchý a neprišlo nič neočakávané, alebo nejaký zvrat v deji. ()

Tejkina

Babi se mi líbila moc. Hlavní postavy mi byly sympatické, jak bláznivá a netradiční babička Elle, tak vnučka Sage, pro kterou jsem měla pochopení. Matka si mé sympatie moc nezískala. Spíš než označení komedie bych řekla, že je to drama s komediálními prvky a to hlavně díky skvělým hláškám, které ve filmu padnou. Lily Tomlin je zde naprosto skvělá a vůbec mě nepřekvapilo, když jsem se zde dočetla, že role Elle byla napsaná přímo pro ní. Celkově velmi příjemný film se sympatickou stopáží. :) ()

Lovely.Bones

Nevím, jestli nominace Lily Tomlin za tento snímek byla úplně zasloužená, ale film je prima. Grandma je o tom, že vnučka otěhotní, otec nechce zaplatit potrat, za matkou se bojí a jediné rozumné řešení ji přijde dojít za svojí hippie babičkou. Ta si ovšem rozstříhala všechny svoje platební karty a u sebe má jenom 50 dolarů. Poté nastává naprosto standardní road-movie, kdy babička objíždí se svojí vnučkou svoje staré kamarády a shání peníze. Není to špatné. To se navíc ve stopáži 78 minut dělá těžko. Dramatické scény fungují a vtipy jsou povětšinou taky povedené, a to dokonce i v českém dabingu, který s jednou výjimkou (chlap dabující černošku) až překvapivě funguje. Kdybych měl filmu něco vytknout, tak by to byla jeho neoriginalita a absence jakékoliv inovace v daném žánru. Naprosto klasická road-movie, která vás bude hodinu a čtvrt bavit, ale potom na ní jednoduše zapomenete. ()

Renfield

Film o třech protivných ženských, to mu do základu příliš naději nedává, přesto to ale úplně špatně nedopadlo. Příběh sice není nijak originální, ale díky vedlejším postavám to je občas i zajímavé. Jenže když se srovná nesrovnatelné a vzpomenu třeba na takové Zlomené květiny, je Babi opravdu hodně jiným (horším) filmem. Filmem, který bez budoucí vzpomínky uplyne... asi tak. 50% ()

BOURQUE

Nenápadný ale zato veľmi šikovne zrežírovaný a zahraný krátky film. Nie je pravda, že je to film viac-menej len pre ženy. Celý film so sebou ťahá a drží na pleciach L. Tomlin, pre ktorú (keby niečo také fakt existovalo) by som dal „mini-Oscara“. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Proserpina

Jednoduchá story, ktorá sa však popri neuveriteľne vtipnej jazde celým príbehom nevtieravo dotýka aj vážnejších tém, ako je ukončenie nechceného tehotenstva a s tým súvisiaca agenda. Hoci právo Sage na rozhodnutie o svojom tele spochybňujú iba dve aktivistky protestujúce pred klinikou, v ktorej potraty vykonávajú, film ponecháva priestor na zamyslenie, keď zobrazuje proces vyjednávania toho, čo s nechceným tehotenstvom, pre koho má táto skutočnosť aké dôsledky ("Jemu nenarastie brucho ako balón."), kto má na čo právo a čo je koho povinnosť. Scéna v dome bývalého manžela lesbickej babičky Elle bola v tomto jednou z najsilnejších. Tematizovanie lesbického rodičovstva a to, že je problémom iba pre toho, kto ho tak chce vidieť, je ďalším plusom tejto skvelej komédie. / Mezipatra Brno 2015 ()

mira.l

No popravdě řečeno, v tom se snad neobjevila jediná sympatická postava. Babička lesba, co to zkoušela se ženou, o které jsem si na začátku myslel, že to je když ne její vnučka, tak dcera určitě?? Babička protivná, dcera protivná, vnučka o nic lepší. Kamarádi babičky, o kterých si myslela, že bez mrknutí okna vysolí 600$, to bylo taky solidní panoptikum. Jedna * za film a druhá za to staré auto. Dobrá kára. ()

papadoce

Pokus o pútavú drámu s ťažkou a zložitou témou potrat áno/nie ? Dráma o životných omyloch a chybách v medziľudských vzťahoch. Myslím, že to bolo presvedčivo zahrané, malo to svoje čaro svojim spôsobom, no na druhej strane tomu niečo proste chýbalo. Buďto som tam postrádal niečo komerčnejšie hollyúdskejšie alebo naopak niečo ešte viac undergroundovejšie. Veľkou výhodou/nevýhodou je v tomto prípade minutáž. Inak, July Garner je skutočne nádherná baba, fakt. Herecky ma zo všetkých postáv najviac zaujala mama v podaní M.G. Harden. To ako neuveriteľne čítala situáciu a poznala presne kto má čo za ušami. To bolo ako zo skutočného života. Bolo to celé dobre spracované. Takéto filmy majú svoj zmysel. Tak čo, interupcia áno či nie ? ()

vodkasesemte

Super! Grandma fucin exkort. Už se těším! - Credit cards infantilize you. they turn you into a pod person - A person pretending to be something they aren't, or an impostor. This is inferred because of the old alien movies where alien pods appear on earth and the "pod people" dispose of the humans and slowly reproduce the bodies, pretending to be humans. - Listen grandma, you better watch yourself - Není to tak hrozný, když se jí nedíváš na ksicht - Docela jí přicházím na chut. A ten malej spratek mě začíná srát - I m not okay, I m pregnant. I m fucking pregnant - You have a real anger problem. I have an asshole PROBLEM (velmi silná osobnost) - When ppl are assholes, I get angry - You are not crazy enough - Philanthropic/misanthropic (to si taky pletu) - Misantrop se trápí, filantrop sponzoruje lidi. Nebo naopak - Judgmental (americkej tvar i puvod) - She was the one with the temper - Dont be a stranger, okay? - Feminine Mistigue - The Prime of Life (the time of maturity when power and vigor are greatest) - So you think women are better than men? Men are okay - Anything is fine - You wanna exert your dominance over me - I dont want you to have them - Neophyte - Solipsist. Writer-in-residence - Whats that SOUND? Thats how the car sounds - Olivia (most beautiful) - Aphrodiasic - Young ppl are stupid - Neměli byste mít myšlenky na něco jiného, třeba jak velkou díru si vykopat v zemi (kiss) - Not so bossy - You are making me anxious (uzkost) - Oh, thank God. The first trimester - Flat-out loser - What about all those CONDOMS? We used them - Já si myslím, že to byla trochu tvoje chyba. Neodhadla jsi jejich sexuální apetit - You can get more - You need to be supervised - I was scared. Bcs you are scary - Am I gonna go to hell? What if its true? - Along with all the millions of other women who have had abortions? - Sociální uniformita… - Kdybych měl jistotu, snažil bych se jí v tom za každou cenu zabránit - I dont believe in a vengeful God (v toho věřím já) - When you are dead, you are dead. Its blackness. End of story (vize mého otce) - Void. Get used to it (na to spoléhá spousta idiotu) - Dont cry. Dont beat yourself up. You are so masochistic - Dont kill your baby - This is the large world out there, that does not have to be filled with HATRED and narrow-mindedness - I got slugged by the bad seed - Ted ty kecy na konci ohledně procedury, tak humanitní, lidi to berou do vlastní ruky - Its not the Dark Ages anymore. Not here at least - Well Women Waiting room. Catchy name - What happened to your EYE (málem jsem to přehlíd)? The usual (v čem to bylo, týpek) - Karma boomerang - Dragonfly. Evolutions knife, pressed to my throat - How come you stopped writting? Ppl stopped reading - Its so intrusive (dotěrný, neodbytný, rušivý) - 444 ()

mr.twizta

Tesne ctyri, a to jen a pouze diky Lily. Horkosladka indie sice dokaze i na tak kratke stopazi lavirovat mezi zabavou a nudou, nad prumer ji ale pozvedava prave vykon babci. ()

Rhod

Nič extra som od toho filmu nečakal, a pravdepodobne som aj dobre urobil. Bolo pár scén, ktoré celkom dobre pobavili, kedy som sa pousmial, ale na druhej strane boli aj také, kedy som sa nudil. Myšlienka filmu celkom v pohode, ale keby bolo viac vtipných scén, hodnotil by som to o triedu vyššie. Lily Tomlin nepatrí nejako medzi moje obľúbené herečky, čiže nehrá u mňa fakt, že by som kvôli nej film ohodnotil lepšie. Cca 60 %. ()

ssscream

Babičku, která nedávno přišla o svou partnerku předpadne těhotná vnučka, která potřebuje peníze na potrat. V tomhle filmu jsou všichni naprosto nezodpovědný. Vnučka si udělá dítě s týpkem, kterej pravděpodobně neumí napsat vlastní jméno (vrána k vráně sedá), matka se chová jako vyšinutá kráva, která by si za svoje "rodičovství" zasloužila tečku mezi oči a babička celý film jen někoho zesměšňuje. Proč jsem tomu dal tři hvězdy? ()

Xardaxis

I když bych film určitě nehodnotila jako komedii, ale spíš drama s pár vtípky, nijak to na mém hodnocení neubírá, naopak. Délka filmu, děj i herecký výkon babičky s vnučkou vytváří dohromady až překvapivě příjemnou podívanou. Navíc musím vyzdvihnout, že film, ve kterém o jedné z hlavních hrdinek víme, že je lesba, ale přesto neuvidíme žádnou mileneckou scénu, se dnes opravdu téměř nevidí. Někdy mám pocit, že si režiséři pletou gay tématiku s pornem. Za mě rozhodně palec nahoru. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)