Dark Matter

Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 58 min (Minutáž: 42–45 min)

Predloha:

Joseph Mallozzi (komiks), Paul Mullie (komiks)

Kamera:

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson (viac)

Šesťčlenná posádka opustenej vesmírnej lode sa prebudí z hibernácie v hlbokom vesmíre. Majú vymazanú pamäť, chýbajú im spomienky na to, kto sú, alebo ako sa dostali na palubu. Jediná stopa k ich totožnosti je nákladný priestor plný zbraní a cieľové súradnice nastavené do vzdialenej ťažobnej kolónie, ktorá sa nachádza vo vojnovej zóne. Bez poňatia, na ktorej strane bojujú, čelia smrteľnému nebezpečenstvu. Dokáže posádka utiecť pred svojou minulosťou alebo ich minulosť dostihne? (Comicbox.eu)

3 AM Code

Po 4 dilech brzo hodnotit, nicmene se mi to zacina zamlouvat. Posadka ma daleko do svatousku. Otakza je - jak moc daleko do nich meli predtim nez jim nekdo vymazal pamet, a jak moc daleko chteji nechat dojit ted, kdyz maji sanci na restart. Hodne zajimave a ne spatne zahrane postavy, uvidime jak se vyvine dej. ()

iXtr3m3

Veľmi slušný sci-fi seriál, trošku dospelejší a "drsnejší" ako klasické SyFy počiny z minula. Fakt taká troška iná novšia variácia na FireFly, len samozrejme bez tak zvládnutého humoru. Najlepšie postavy jednoznačne Ryo a Suki (Android). Ale za to utnutie v tom najlepšom, pričom vychádzajú ďaleko horšie shity, za to by som niekomu trtnul po palici. ()

javaznenevim odpad!

Celé to začne záběr po záběru vykradeným úvodem SGU. Pak přijde intro ze Strážců vesmíru a pak už jede jen dlouhá přehlídka hovadin. Myslel jsem, že horší volovinu než Sharktopus v Syfy nevymyslí... tleskám, vážně tleskám, protože právě dosáhli nového dna, o kterém jsem ani já nevěděl, že existuje. ()

somebody.l

Konečně po tak strašně dlouhé době je tu sci-fi seriál, který se odehrává ve vesmíru, a není to jen katastrofická nehoda, která způsobí apokalypsu a zhroucení civilizace. Díky nejvyšší entitě a tvůrcům za to, že něco takového vytvořili. Ani to nepotřebuje světoborné efekty a známé herce. Stačí, aby to bylo tajemný, aby postavy byly zajímavé (což jsou všechny, některé více než ostatní, ale tak to bývá) a každá ta postava měla nějaký příběh, který je třeba odkrýt, abychom je úplně poznali. Viděla jsem všechny díly a zatím mě to hodně baví. Není to SG1 nebo Atlantis, ale mnohem lepší než SGU, takže si nestěžuju :). ()

bobstock

Zatím mě moc nebaví koukat na zločince po lobotomii, navíc pečlivě vybraní hezouni a hezounky. Doufám, že se v budoucnu objeví někdo nebo něco opravdu ošklivého, když už to je story from outer space. ()

Standic1

No vida, pilot mě velice zaujal a zatím se to vybarvuje pěkně. Hlavně doufám, že to neupadne do stereotypu, protože zatím to působí neokoukaně a postavy jsou sympatické. Držím palce! Hodnocení až po první sérii :) PS: nečekejte žádnou trikovou bombu, přeci jen je to začínající seriál... :) 3.9.2015 - doplnění po shlédnutí první série - rozhodně lepší z dvojice novinek. Oproti Killjoys nepůsobí tak křečovitě a herci jsou mi o dost sympatičtější. Zajímavý závěr série sice potěšil, ale pořád tomu něco chybí a bohužel ne každý díl byl povedený. Tak jako tak se těším na druhou sérii a doufám, že kvalita půjde jenom nahoru :) ()

Maslord

Po pilote mám rozporuplné pocity. Spracovanie je jednoznačne amatérsky béčkové a príbeh sa javí detinský. Na druhej strane možno ďalšie diely ešte niečo prinesú. Otázne je, či sa mi bude ešte ďalšie chcieť pozerať... ()

Košoun

Dlouho se mi nestalo, že bych seriál vzdal po pilotu, ale u Dark Matter to jinak nešlo. Miluju sci-fi a na tento seriál jsem se opravdu těšil. Bohužel ale nic tak neoriginálního a špatně zahraného jsem dlouho neviděl. Vlastně mi pilot nedal žádný důvod, proč bych se měl koukat dál (a to včetně závěrečného "zvratu", který seriáloví fanoušci odhalí už v polovině.) Možná bych tomu dal ještě šanci, ale aktuálně mám rozkoukáno více mnohem zábavnějších seriálů, takže... sbohem Dark Matter. Od SyFy rozhodně byla lepší ukončená minisérie Ascension - proč raději nepokračovali v ní a plodí další a další průměrnosti? ()

sirien

Začátek byl možná trochu rozpačitější, ale když to zrušili, tak mě to vcelku dost naštvalo - seriál má na "béčkové sci-fi" nebývalou konzistenci co do technologií a podoby světa, má zajímavou dlouhodobou zápletku i její vývoj a velmi živou dynamiku velmi dobrých postav - a do toho všeho má i velmi hezkou post-kyberpunkově (space-kyberpunkově?) temnou atmosféru a celkově to myslím mohla být velmi solidní záležitost - bohužel ten začátek jí nedal dost silný nástup. ()

Ben Nevis

Pilot 40%: Na nový seriál z vesmíru jsem se těšila, ale takový pilot dokáže od sledování odradit. Herci nevědí, jak svoji novou roli uchopit, takže tu máme trošku víc androidů, než bylo plánováno. Vymydlenost postav mi taky vadí, ale na to si člověk musí zvyknout. Pomalý rozjezd taky nepomáhá, protože až v posledních minutách vidíme záblesk nějaké zápletky. Nicméně bych tomu ještě pár dílů dala, protože seriál může příjemně překvapit. Celá první sezona 80%: Nakonec je to překvapení sezóny od Syfy. Zápletky nenudí a není to tam zaplevelené politickou korektností ani cudností teen filmů. Finále jako z Deseti malých černoušků Agathy Christie. :-) ()

Raziel_cz

Mám za sebou dvoudílný pilot a jsem nadšený. Zatímco první část je skoro doslovná adaptace komiksu, druhá už si jede, když ne vyloženě po vlastní, tak alespoň po hodně alternativní linii, která je výrazně dramatičtější a přináší víc zvratů. Vyústění je stejné jako závěr předlohy a moc se těším na pokračování. Tahle banda superžoldáků je zatraceně sympatická, a tím myslím sympatická na úrovni posádky Firefly. Tak dobrá jako Whedonův kult sice Dark Matter není, ale docela slušně šlape na paty Hvězdné bráně. A jelikož má předlohu i adaptaci na triku bývalý producent a scénárista všech tří seriálů z univerza SG, je to myslím naprosto v pořádku. Pokud bude kvalita stoupat, možná bude moct Syfy po dlouhé době nabídnout kvalitní sci-fi. Všichni víme, že to potřebuje. | Po skončení první sezóny spokojenost. Díly si drží kvalitu, přibývá konfliktů, dozvídáme se víc o historii postav a je tu i poměrně dost akce. Navíc s pěknou kamerou a choreografií a tvůrci se dokonce nebojí ani krve a usekaných končetin, což se cení. A povedené finále plné paranoii je třešničkou na dortu nejen proto, že si odpustilo trapný cliffhanger. Druhá řada musí dostat zelenou! Když ne na obrazovkách, snad alespoň opět v papírové podobě. ()

gumbo

Každým dílem lepší a lepší. "Movie?" "No." But it´s Star Wars Episode 36, remastered and full VR and they said it´s classic." :D 75% ()

Hapretor

Síla tohoto seriálu není v ději, není v trikách, není v rozpočtu, ... je prostě v jednotlivých postavách, které mi jsou velmi sympatické, ať už je to hajzl nebo ne. A také v představitelích těch rolí, kteří nešetří mimikou a gesty a odvádí své velmi dobře a poutavě. Tímto vlastně lacině a omezeně v malém prostoru a nemožných kulisách se odehrává takové "divadelní drama", které je stejně koukatelné a mě baví, podpořené navíc dobrými nápady s vychytávky budoucna + inteligentní dialogy. Tady se konečně někdo namáhá - z mála peněz se snaží vytřískat co nejvíc. Přemýšlivé - bych jedním slovem řekl. ()

feryk

Začátek nebyl moc dobrý, ale jinak vcelku taková pohodička, zabaví to. Nejvíc bavil asi lodní android nebo se říká androidka? :D Seriál smrdí levnotou, ale určitě budu koukat na další serku. ()

papaguy

Jak jsme zvyklí u trademarku Syfy. Relativně lacině a komorně zpracované, ale pro milovníky žánru (a diváky, kteří právě nemusí Star Trek apod.) akceptovatelné. V tomto případě hlavně díky absentujícím ufounům na sto způsobů a tématu rodina. I když i to neplatí docela. Jo, bohužel vesmírný bar tam jednou byl (nevím proč, ale ztvárnění vesmírných barů ve většině space-operách mě dost irituje). Na jednu epizodu vychází zhruba jedna skvostná hláška a vzhledem k průměrnosti skrz naskrz, to vždy až příjemně překvapí. - Zde má tedy scénář značné rezervy. Napětí a vývoj postav plyne ze ztráty paměti členů posádky a následnému postupnému odkrývání reálií. Bohužel postavy se občas chovají docela dementně, čímž veškerý potenciál opět zazdí. Závěr série mě ale navnadil na pokračování. *** Už jsem to chtěl vzdát, ale s02e07-08 jsou nadstandarně zábavné. ()

FunnyXis

Ze začátku sem byl trochu skeptický, jakou verzi Stargate: Universe si pro nás zase připravili. Začátek opravdu nic moc, hodně pomalý rozjezd. Konec už byl trochu více snesitelný. Pokud jste na vesmíné dobrodružství a nevadí vám, že to není uplně TOP, tak se vám tento počin bude líbit. Hodnotím podle PILOTu, pokud se to zlepší editnu hodnocení, zatím pro mě 3* ()

zipacna

Space opera je můj nejoblíbenější sub-žánr. Ale hned na první pohled je jasné, jak moc se tvůrcům stýská po Stargate Universe. Zatím pro mě podprůměr. Uvidíme, jak se to rozjede dále. Pokud se budou motat jenom okolo té jedné planety z pilotního dílu, tak mě to asi moc nezaujme :/ EDIT: Pilotní dvojdíl nic moc, ale potom se to pěkně rozjelo a začalo mě to zajímat. I ta celá mytologie je zajímavá. To universum má obrovský potenciál pro nespočet různých příběhů. Zakončení série velice zajímavé. Těším se na případnou druhou sezónu. 70% ()