U2: Walk On

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Veľká Británia, 2000, 5 min

Anderton

Chvalabohu sa Jonas Akerlund držal pri zemi a nesnažil sa prirodzený rockovo-popový prejav piesne a vlastne aj celého albumu prispôsobiť vlastnému umeleckému cíteniu. Je to proste klasický klip kapely ako z dôb The Joshua Tree a možno aj preto je pieseň s klipom u fanúšikov obľúbená. Chalani frajersky chodia po Riu a dobre sa na to pozerá, kto nenávidel šarády v Discoteque tak toto musí byť preňho balzam na dušu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Walk on, walk on. What you got, they can't steal it." Skvělá kapela zpívá skvělý song, takřka přitom neopustí obrazovku, a já nejsem úplně spokojen? Samozřejmě se mi to líbí, ale toho postávání, chození a popojíždění tam na mě bylo asi trochu moc. Nicméně nebyli by to U2, kdyby si pod sochou Ježíše trošku nerýpli do chudinských částí Rio de Janeira a nevyjádřili podporu nositelce Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij. ()

zdepapepa

Mezinárodní verze: Jelikož U2 dávají své klipy na videohosting server YouTube, může tam každá osoba k tomu vložit nějaký svůj komentář. Před časem jsem tak učinil i já, napsal jsem: "Občas jsem smutný, že nemůžu dát znovu "líbí se mi" videím jako je toto." Protože první líbí se mi už jsem dal před dávnou dobou. U2 videoklip do rytmu nastříhaný k písni a zároveň BTS video a zároveň (typicky pro U2) politické sdělení o Aung San Suu Kyi. Tři v jednom. A ještě k tomu taková vynikající píseň (nač skrývat, že tahle deska byla moje gateway drug k U2?). U.S. verze: Klasické hudební video se všemi klady a zápory. Je to ale i tak osobité a jsou tam ukryté některé povedené střihy. ()