U2: Walk On

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Veľká Británia, 2000, 5 min

Jara.Cimrman.jr

"Walk on, walk on. What you got, they can't steal it." Skvělá kapela zpívá skvělý song, takřka přitom neopustí obrazovku, a já nejsem úplně spokojen? Samozřejmě se mi to líbí, ale toho postávání, chození a popojíždění tam na mě bylo asi trochu moc. Nicméně nebyli by to U2, kdyby si pod sochou Ježíše trošku nerýpli do chudinských částí Rio de Janeira a nevyjádřili podporu nositelce Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij. ()

Anderton

Chvalabohu sa Jonas Akerlund držal pri zemi a nesnažil sa prirodzený rockovo-popový prejav piesne a vlastne aj celého albumu prispôsobiť vlastnému umeleckému cíteniu. Je to proste klasický klip kapely ako z dôb The Joshua Tree a možno aj preto je pieseň s klipom u fanúšikov obľúbená. Chalani frajersky chodia po Riu a dobre sa na to pozerá, kto nenávidel šarády v Discoteque tak toto musí byť preňho balzam na dušu. ()

zdepapepa

Mezinárodní verze: Jelikož U2 dávají své klipy na videohosting server YouTube, může tam každá osoba k tomu vložit nějaký svůj komentář. Před časem jsem tak učinil i já, napsal jsem: "Občas jsem smutný, že nemůžu dát znovu "líbí se mi" videím jako je toto." Protože první líbí se mi už jsem dal před dávnou dobou. U2 videoklip do rytmu nastříhaný k písni a zároveň BTS video a zároveň (typicky pro U2) politické sdělení o Aung San Suu Kyi. Tři v jednom. A ještě k tomu taková vynikající píseň (nač skrývat, že tahle deska byla moje gateway drug k U2?). U.S. verze: Klasické hudební video se všemi klady a zápory. Je to ale i tak osobité a jsou tam ukryté některé povedené střihy. ()